Фан Клуб: Челзи

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Здравје ми зедова![DOUBLEPOST=1397406881][/DOUBLEPOST]ААААААААА ЕВЕ ОДМА ГОЛ!!!!!!
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
штета што шутиравме многу лошо ,непрецизно...[DOUBLEPOST=1397408491][/DOUBLEPOST]што е работа со Ето денеска:(
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Ufff spasihme gaz. Nekako beh uveren deka ke ja izgubime ama dobro e ostanuvaat nadezite za titula.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Очобол толку имам да кажам , катастрофа . Нека не се радуват на победата од 0-1 нека гледат на тоа како изиграа :facepalm:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Па не дека едвај тепавме или лошо игравме него многу лоша реализација имаме како Ливерпул претходната сезона...
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
А на што се должи лошата реализација на тоа што не знаат гол да дадат оти имаме префорсирани играчи и влезени во филм :) . Салах трча денес ко мува без глава прави некој таму некој префорсирани влезови , ок го сфаќам има одличен прием на топка добра контрола на топка пасовите некогаш му успеваат понекогаш знае да зезне али реализација 0 . Торес да влезеше гол ќе дадеше :)
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Па не дека едвај тепавме или лошо игравме него многу лоша реализација имаме како Ливерпул претходната сезона...
Ja so dve ruki bi prifatil 0-1 pred utakmicava, ali so igrac pomalku da se branis i cuvas vreme na kraj e zalosno, a Salah i Eto se ponasaa ko maalski fudbal da igraat, kako amateri od 8 angliska liga.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.926
Поени од реакции
11.534
Салах денеска очајно ги играше контрите, а и Ето не беше којзнае што подобар, ептен спор и инертен. Каква таква, конечно победа на гости. Што е до мене во ПЛ сите утакмици до крај може да завршат 1-0, со тоа што Сити нема да тепа на Гудисон. :icon_lol:
 
H

HoT IcE

Гостин
Не претерувајте и вие, ко да сме гледале 2 различни меча. Челзи не беше толку очај денес колку што го правите овде. Изигравме послабо во споредба со ПСЖ - да, ама и доминиравме низ текот на целиот меч, диктиравме темпо и промашивме еден куп зицери што е нормално за екипа како Челзи која веќе и кондиционо е исцрпена од ЛШ, патувања и слично. Сега имаме убав период дур да почне пак ЛШ, фудбал играме од викенд за викенд и таман играчите ќе се вратат кондиционо колку-толку. Јас сум задоволен денес со победата, и голот на Ба. Салах беше одличен, голема опасност е во напад, знае да дрибла, да се гради, побледа верзија на Хазард е, ама многу опасен. Во одбрана е слаб ама трча многу и пробува да помогне колку може, тоа му е едина мана што се надевам дека ќе ја среди или ќе го фати иста судбина како Мата.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Да во споредба со тоа дека Хазард знае да погоди а овој од на три чекори до голманот промашува тоа не го прави целосно одличен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom