Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
кај нас ваму немаше струја и ко го видов резултатов сега Фулам 3-0 Манчестер се зачудив си реко дан не гледам убо нешо
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
ако игра Дрогба тепате, ако не 50-50 се шансите...
може да влијае и тоа што Ѕола се наоѓа на другата страна па до некаде си го познава тимот...
Не мора да значи(можеби Кларк)!! Од времето кога тој играше за нас (8-10 years ago) па до сега многу работи се променети - од секој аспект. Едини сегашни колеги од тогаш се Тери и Лампард(деца)
Иначе Вест Хем се незгоден противник - немојте да ве залажува фактот што се меѓу последните, можат да победат секого а нарочито голема ќе е Золината сатисфакција да победе докажано менџерско име оспротива - башка и против негов Екс клуб ... а може и да ни ја пушти намерно :baeh:

... како и да е, очекувам градско дерби у права смисла на зборот, по можност со наша чиста мрежа - тоа би требало да ни е приоритет у моментот, секако - и победа во прв план

БДВ Ривалите ни изгубија - редно е да го искористиме тоа :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Чех, Иванович, Тери, Карваљо, Ешли, Микел, Малуда, Лампард, Џо Анелка, Дрогба.
90% ваков состав.

А како тоа Ѕола си го познава „тимот“? Кларк можеби, иако и тој не е гаранција, Челзи игра во комлетно нов систем.
да променети се многу работи од негово време па и од времето на Кларк... али може да влијае тоа, исто кога и Жозе ќе се сретне со вас... али ова е значајна шанса да се напука предност пред НГ...
доста беа за денес Фулам и Помпи, мислам дека Вест Хем нема да излезе од ботом 3 бар не викендов...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
ако игра Дрогба тепате, ако не 50-50 се шансите...
може да влијае и тоа што Ѕола се наоѓа на другата страна па до некаде си го познава тимот...
Друже малку ме потсеќаш на еден интераш (Син мислам беше) Мурињо си го познавал тимот и тоа им е главен фаворит (ќе им наредил Мурињо да го фатат Дрогба за к*р)
Ѕола играше пред многу години кај нас, и од тогаш буквално се е сменето, така да тој не познава колку што не познаваат и другите екипи
Е сеа останува на нас...:toe:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Треба да се искористи киксот на Манчестер :vozbud:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Чех, Иванович, Тери, Карваљо, Ешли, Микел, Малуда, Лампард, Џо Анелка, Дрогба.
90% ваков состав.

А како тоа Ѕола си го познава „тимот“? Кларк можеби, иако и тој не е гаранција, Челзи игра во комлетно нов систем.
ubav e sostavov ama samo da ne igart mikel to ke e super da igrat na mestoto na mikel deco a isto ubo ke e i jo cole da ne igrat da go stajt balack a posle ak ne se pokazit balack togas da go satjt jo a za mikel trebit odam da se vajgat od 1 tim
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Извинете што ќе бидам малку вулгарен, ама морам. Па да му сте невиди, ко некои пичиња сте, сите имате лошо претчуство, ќе губиме, вака онака... Знаете дека претчувството е женска работа.

Друго, не верувам дека до толку ќе сме баксузи пак да примиме несреќен гол. Значи, утре победа и ништо друго!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Треба да се искористи киксот на Манчестер :vozbud:
Tocno taka, nema so poveke da se pravi muabet. Utre samo pobeda i nisto drugo!
A, ne znam za vas, ama mene mi e tezok kejf so ni se padna Inter, i ne im se sekirajte, ke gi someleme! A, najkejf ke mi e da mu ja vidam facata na Murinjo koga ke izgubi!
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
ако е ова стварно, тогаш не знам што да кажам:kesa:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
http://www.chelseafc.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=268&Itemid=1

Шо че кажете?
Добар е за слободни удари ама незнам како би се вклопил, + тоа имаме добри леваци (Џо Кол, Жирков) додека десната страна ни е малце потенка, пошо само Бане ни е у игра.
 
F

fantomX

Гостин
ако е ова стварно, тогаш не знам што да кажам:kesa:
Овај на видеово ко тој да е.

http://www.chelseafc.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=268&Itemid=1

Шо че кажете?
Добар е за слободни удари ама незнам како би се вклопил, + тоа имаме добри леваци (Џо Кол, Жирков) додека десната страна ни е малце потенка, пошо само Бане ни е у игра.
Никако.
 
В

Вори

Гостин
Мене воопшто не ми се допаѓа Швајни..не знам зошто.
Типот за германска репрезентација игра феноменално,за Баерн е тапа..иако се поправа последниве утакмици..
Не ни треба..
 
F

fantomX

Гостин
Chelsea: Cech, Ivanovic, Carvalho, Terry, A.Cole, Ballack, Lampard, J.Cole, Malouda, Kalou, Drogba
Subs: Hilario, Ferreira, Belletti, Alex, Mikel, Zhirkov, Sturridge

Ваао, Мистер Просек повторно....
И кај загина Какута, да се плукнам и во Белети и во Фереира? Не знам и Стуриџ шо бара, клупава многу офанзивна е ебаго!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom