Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
против Ѕола :wink:

не им оди на Вест Хем сезонава, али немој да биде како Портсмут - Ливерпул савајлево :tv:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
највероватно манчестер ќе киксне па сеа ни е шансата:zlo:
 
F

fantomX

Гостин
Јунајтед е Јунајтед, се бидува, да почекаме. Ама ако остани вака таму, стварно не гледам што дополнително би се рекло во пресрет на утрешниот дуел... :toe:

Најдов интересен податок кој вели дека лани по 17 кола, Челзи имал 37 бода, а Јунајтед имал 35 бода. Ако вообичаено Јунајтед „разработува“ од декември па натаму, интересно е како сезонава ќе биди, со оглед на тоа дека имаат 2 бода појќе. Челзи пак, имал 37, а сега има 40, шо ситуацијата ја прај уште поинтересна. :toe:

You beauty...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Јунајтед е Јунајтед, се бидува, да почекаме. Ама ако остани вака таму, стварно не гледам што дополнително би се рекло во пресрет на утрешниот дуел... :toe:

Најдов интересен податок кој вели дека лани по 17 кола, Челзи имал 37 бода, а Јунајтед имал 35 бода. Ако вообичаено Јунајтед „разработува“ од декември па натаму, интересно е како сезонава ќе биди, со оглед на тоа дека имаат 2 бода појќе. Челзи пак, имал 37, а сега има 40, шо ситуацијата ја прај уште поинтересна. :toe:
Е ДОДУША АМА 3:0 КОЈ САКА НЕКА Е ГУБИ ГАРАНТ:vozbud::vozbud:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.536
Поени од реакции
1.776
имам лошо чувство за утре со вест хем. ај некој нека ме увери дека ќе тепаме
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Е после овој пораз на Ман.Утд, ако не победиме утре ќе бидам многу разочаран.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Вест Хем се тапа оваа година па затоа реално е да победите:toe:
Абе брат реално беше и вие сеа да победите али јбг. И јас имам некое лошо претчувство за утре.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе брат реално беше и вие сеа да победите али јбг. И јас имам некое лошо претчувство за утре.
Лани со 3 пати посилен состав загубивме со 2-0, секогаш играме лошо против Фулам, и дома и гости. А Вест Хем се тапа годинава, сигурно победува Челзи утре, нема друга опција:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Ако сте го гледале дуелот со Портсмут некни, впечатокот е дека нерешен резултат е реална опција. Но, не верувам дека некој од нас знај како се одвиваат работите, тренинзи, форма, атмосфера, залагање.... Ако сме бар 70-80% од можностите, макар и минимално побдуваме (за концентрацијата на одбраната, 100%, иако и навалните линии треба да помагаат, да држат топка, Вест Хем да не доаѓа до израз).
Јас сум оптимист секош сезонава, па ќе видиме.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Браво за Фулам.Утре не смееме да направиме кикс...мора ПОБЕДА!:chelseafan:
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Ајде утре победа и да одиме со 6,7 бода предност пред Јунајтед, во вториот дел од сезоната!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ако игра Дрогба тепате, ако не 50-50 се шансите...
може да влијае и тоа што Ѕола се наоѓа на другата страна па до некаде си го познава тимот...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ајде,ајде еве ни ја шансата...МОРА утре да се оди на победа,па на +6 од Јунајтед...Фала за помалиот клуб од Лондон...Напред ПЛАВИ!!!!
 
F

fantomX

Гостин
ако игра Дрогба тепате, ако не 50-50 се шансите...
може да влијае и тоа што Ѕола се наоѓа на другата страна па до некаде си го познава тимот...
Чех, Иванович, Тери, Карваљо, Ешли, Микел, Малуда, Лампард, Џо Анелка, Дрогба.
90% ваков состав.

А како тоа Ѕола си го познава „тимот“? Кларк можеби, иако и тој не е гаранција, Челзи игра во комлетно нов систем.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom