Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
И да...Лампард нареден меч на клупа,кој било наместо него.Исто и Анелка на клупа,Јоси или Даниел на негово место.
Јас пак мислам дека Ањелка беше повеќе од добар,имаше и моменти кога помислив и дека се поигруваше со противничките играчи...

Додека за гледање извадив едно програмче на сопкаст ми тражеше го инсталирав и ми ги пушта натпреварите преку медиа плеер...слика повеќе од солидна, не сецка ,не кочи, и неми треба овие македонски тв срања да ги откупуваат правата кога си гледам на ова и тоа без реклами и без да го слушам игорчо или некој сличен на него...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
сега поради слабиот квалитет на сликата неможев да препознаам кој беше тој кој се протна помежу двајцата штопери на стоук и после шутна ама соренсен одбрани
стариџ или калу ? :raz:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.687
Поени од реакции
52.574
сега поради слабиот квалитет на сликата неможев да препознаам кој беше тој кој се протна помежу двајцата штопери на стоук и после шутна ама соренсен одбрани
стариџ или калу ? :raz:
Калу беше.
Честито нека ни е и третата победа. Каква, таква важно победа е.
Не играа баш најдобро, особено Лампард. Пропуштиа неколку добри шанси. Мислам дека ќе биде подобро со Вест Хем. Поголема победа не ни очекував, па не сум многу разочаран од играта.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Се изгубивме во второ али ок, важно лапнавме 3 бода. Анелка дефинитивно беше најдобар денес.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.952
поздрав на сите ме немаше долго бидејќи имав некој проблем со интернетот но се реши некако
ај нека ни е со срека победава и нека ни се множат
натпреваров бесе одлицен но мора да се подобри малку реализацијата некако 1 на 1 слабо
најмногу позитивен впечаток ми остави алекс и есиен но и другите беа на висина на задачата
освен лампард кој мислам дека се изгуби во тактикакта на анчелоти или пак го мачи некоја повреда не знам
али тоа не е причина одма да седне на клупа со само еден изигран лош натпревар и мислам дека улогата полуспис воопсто не му одговара повеке би го ставил анелка тука но во челзи нема простор за таква формација

се на се добро изигравме и не се секирајте одма мораме да намалиме малку со темпово бидејќи ке изгуби волја конкуренцијава
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Па...интересен меч,морам да признаам.Игравме овој пат со екипа која доста добро ни пружаше отпор,не игравме со Виган или со ВБА.Па на почеток мислев дека ќе тргнеме фуриозно,но им ја препуштивме топката на Стоук,имавме стрплива игра,и во напад и во одбрана.Беше добро поставена играта од страна на Анчелоти,и сосема добар меч изигравме.Можеби имавме слаба реализација во овој меч,од тие шанси што ги создадовме,посебно Ешли Кол по тие брзи пробиви по левата страна,можевме комотно да им дадеме 5-6 гола како што правевме и на другите мечеви,но овој пат не напињавме толку многу да по секоја цена се постигне гол - играчите одеа со мислата или да постигнеме гол или нема да се намачиме до бесвест за да ги наполниме.По првиот гол се дишеше полесно,но текот на натпреварот си остана ист.Се на се,ок меч изигравме.Посебно многу добар впечаток овој меч ми остави Есиен кој што секаде го имаше на теренот,се бореше како Бизон(не за џабе тоа му е прекарот),претрча многу километри,крадење топки,асистираше..Џон Тери,кој што беше фантастичен капитенот овој меч.Во одбрана не направи ниту една грешка,а башка асистираше и за голот на Малуда.Дрогба,постига еден гол од пенал,не го видов многу во нападот да притиска,едноставно му се укажа шанса од пенал и си ја искористи.Ешли Кол - ѕвер,царува по левата страна,штета само што не даде гол со фантастичниот волеј.Чех изигра исто така добро,иако имаше среќа кога некој од играчите на Стоук шутна од 25-6 метра и ќе немаше спас ако одеше малце под пречката.Оби Микел,Анелка и Алекс изиграа исто така добро.Единствено на нивото не беше Френк Лампард,дали беше индиспониран или го мачи некоја мала повреда,или не му беше денот и не бил расположен за игра,останува да нагаѓаме,иако промаши пенал,немаше ниеден посериозен пас во нападот,нафрлена топка,украдена топка,целосно беше отсутен.Се надеваме дека Френки ќе одигра многу подобро следниот натпревар.Остануваме први на табелата со 3 победи и 9 бода и гол разлика од 14-0.

Таман да го испратам постов,отворив на страницата на Челзи,и најверојатно ова е причината поради која Френки изигра под нивото...
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2138085,00.html
 
В

Вори

Гостин
Повреден значи бил,да не беше повреден слободно ќе кажев дека беше мизерен на денешниов меч.
Нареден меч со Вест Хем,знаат да ни прават комшиите некогаш проблеми,но мислам дека ќе победиме.
Како било,ама важно 3 бода од Аптон Парк да извлечеме.

п.с.Криво ми е што нема да купиме уште некој...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
ми се правеше кеифот за бен арфа ама нукасл го грабна :toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
^Не ни бевме заинтересирани за него...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Научија тимовиве дека со Челзи на Стемфорд ке мора со десет играчи во одбрана или ке лапнат петарди :)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Само нека мелат нашиве,ја гледав утакмицава на моменти премногу споро делувавме тоа беше ради што играа со 6 во одбрана Стоке.
Туку овие од Арсенал дечицава почнаа да не отпишувааат од борба за титулата сезонава,викаат пошто сме тепале со 5-0 и 6-0 не ќе сме издржале до крај.
Хах излеа треба Дрогба да ги потсети и сезонава дека им е ноќна мора...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Само нека мелат нашиве,ја гледав утакмицава на моменти премногу споро делувавме тоа беше ради што играа со 6 во одбрана Стоке.
Туку овие од Арсенал дечицава почнаа да не отпишувааат од борба за титулата сезонава,викаат пошто сме тепале со 5-0 и 6-0 не ќе сме издржале до крај.
Хах излеа треба Дрогба да ги потсети и сезонава дека им е ноќна мора...
Едвај чекам !:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom