Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Затоа што сега кој и да дојде на С.Бриџ ќе игра 10 фудбалери во одбрана...
 
В

Вори

Гостин
Дечки до кога е трансфер роков во Англија?
Знам дека се продолжуваше некој ден плус од вообичајното..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дечки до кога е трансфер роков во Англија?
Знам дека се продолжуваше некој ден плус од вообичајното..
До 31 си е, на 1.9 е се` готово, се продолжува само ако 31 се паѓа сабота/недела :)
 
F

fantomX

Гостин
Ко шо летниов преоден рок се затвора за некои 30 часа, решив времево кое моментално го имам за „тепање“ да го искористам за да ја видиме ситуацијата на составот на Челзи за сезона 2010/11, пред се во контекст на новите „хомегровн“ правила.

Играчи тренирани надвор од Англија и Челзи: 16 (ако Ди Санто замини во Виган - 15) од дозволени 17.
Петр Чех
Енрике Иларијо
Хозе Босингва
Бранислав Иванович
Пауло Фереира
Алекс
Јури Жирков
Михаел Есиен
Џон Оби Микел
Флоран Малуда
Дидие Дрогба
Никола Анелка
Саломон Калу
Јоси Бенајун
Рамирес
Франко Ди Санто*
Играчи тренирани во Англија (Ф.А.) и Челзи: 4 од дозволени 4 (Ф.А.); 1 од дозволени 4 (Челзи).
Френк Лампард (Ф.А.)
Ешли Кол (Ф.А.)
Рос Трнбул (Ф.А.)
Даниел Стуриџ (Ф.А.)
Џон Тери (Челзи)

Значи, ако не го сметаме Ди Санто и ако не ја земиме в предвид шпекулацијата дека можно е уште едно ново име до крајов на преодниов рок (па Анчелоти и не рече дека ќе трча гол ако дој некој, зар не?), Челзи ќе има 20 сениори во престојнава сезона. Кога ќе се земи в предвид дека Анчелоти најави четири-пет играчи од младинскиот/резервниот погон во екипата за оваа сезона, тогаш можиме да заклучиме дека Челзи има комплетирана екипа од 24 играчи за оваа сезона.
Откако сениорите ги изброивме, сега за 4та млади фудбалери:
Џефри Брума (18) - центархалф
Патрик ван Анхолт (20) - центархалф/лев бек
Гаел Какута (19) - средина
Фабио Борини (19) - напаѓач

Тројцата освен Брума од наредната сезона ќе треба да се вбројат во „тренирани од Челзи“, се разбира, ако му се продолжи договорот на Какута.
 
P

PewDiePie

Гостин
Исто и за Есиен,незнам оваа година има афрички куп на нации? Како идеше тоа на две години се игра мислам само дали на парни или непарни?
 
F

fantomX

Гостин
Исто и за Есиен,незнам оваа година има афрички куп на нации? Како идеше тоа на две години се игра мислам само дали на парни или непарни?
Нема сезонава, во парни години се.



Ебаго фаца ебаго... :icon_bigg
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Шо има ново момци?
4-5 дена бев за Србија и не сум баш во тек со настаниве.

П.С. пишете и за трансфери на други екипи, онака поголеми некои
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ништо,како што глeдаш се по старо......
 
F

fantomX

Гостин
Шо има ново момци?
4-5 дена бев за Србија и не сум баш во тек со настаниве.

П.С. пишете и за трансфери на други екипи, онака поголеми некои
2-0 Стоке; Лампард на операција, најрано се враќа за Вест Хем; Тери повреден исто, појма немам кога се враќа; Иванович „има проблем“ според Анчелоти, нема ништо конкретно а викнат е за српска репрезентација патем; Анчелоти вика дека „трансфермаркетот за Челзи е завршен“ за Вилкинс следниот ден да речи дека „Челзи следи неколку играчи“ - има шпекулации дека еден нов играч можи да е на пат, ама поверојатни се шпекулациите дека ќе се чека до јануари да се види како ќе му ој на овај состав ко ваков.

Ибранословиќ во Милан.
 
В

Вори

Гостин
Најмалце пазаривме летово,најмизерни сме во тој поглед,големо браво за управата на Челзи.
Вака се работи,секоја чест.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Подолго време не бев дома , ама сега се вратив. Значи само Рамирес и Бенајун ова лето. 2-0 против Стоук , во натпревар во кој играчите на Стоук седеле пред гол , пред тоа 2 пати по 6-0 , и не е така лошо. Сега гледам Карваљо го нема , кажете кај отишол и за колку пари. И кажете ми кај гледате ПЛ , пошто Сител очигледно лани ги купија правата за ПЛ , само колку на А1 да не се дава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom