Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.714
Поени од реакции
52.650
За Нејмар, незнам што да мислам. Сабајле викаа дека ќе не пријавувале Сантос на фифа, сега дека е договорен трансферот.

Супер ќе биде ако дојде, а може и Луиз да го земеме, ама ако ја намалат малку цената. 27 милиони се премногу.
Озил тешко дека ќе го земеме.

Ниедна наша телевизија нема да пренесува ПЛ, останува само уште да видиме дали МаксТВ ќе средат со Спорт Клуб.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Каков Луиз...27мил за дефанзивец :tapp:...ги имаме Брума и Мансиен. :) Рамирес,Нејмар и на коњ сме. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.732
Поени од реакции
11.189
Ниедна наша телевизија нема да пренесува ПЛ, останува само уште да видиме дали МаксТВ ќе средат со Спорт Клуб.
САмо за макс комфорт пакетите ќе важи и плус ќе се доплаќа, барем сега за сега такви информации имам што е крајно педерски потег во секој случај :/
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Зошто да не пријават?Тој самиот имаше изјавено дека сака да го напушти клубот,а и татко му имаше изјавено дека сака да игра за Челзи :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.714
Поени од реакции
52.650
САмо за макс комфорт пакетите ќе важи и плус ќе се доплаќа, барем сега за сега такви информации имам што е крајно педерски потег во секој случај :/
Јас комфорт имам :tv:
Нормално дека ќе сакаат сега што повеќе да заработат ако пуштаат спорт клуб.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Колку што знам јас Рамирес утре би требало да ги мине лекарските прегледи и да потпише.Е сега можно е и за краток временски рок на потпише и Нејмар.Да му веруваме на Карлито за Нејмар,сепак Кака и Пато ги доведе тој и прераснаа во светска класа.Иначе третиов дрес добар е,ми се допаѓа.

CLUB CONTINUES FIGHT AGAINST TICKET TOUTING
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2120058,00.html

Ticket touting is a serious crime in English football and Chelsea would like to remind fans of its dangers.Last season, 2,500 members and season ticket holders were suspended due to fraudulent claims for match tickets, which denied die-hard fans the opportunity to attend games.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Одлично ако дојде Нејмар :vozbud::aplauz:

 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Каде е тој Калас што го зедовме ? Да не умре ?:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom