Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Како го летна голманов на крај...

1:24, 3:08 :cuc::cuc::cuc:

Сега за сега, ми се свиѓа како размислува малиов. Има добра прегледност кога топката е кај него, не избрзува кога не треба, не гњави кога не треба (многу е рационален). Само има 2 огромни маани- работи само со лева (ретко кога поттурнува со десна, или пак не дај Боже да подаде/шутира/направи дриблинг), а второ, има мноооогу лошо позиционирање кога топката не е кај него. Барем таков впечаток ми остави на мечот против Палас...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Може бе, или Гигс/Сколс или Лампард/Дрогба да ги пензионираме со титула
Така е, Титула е за играчи, а не за продадени души, ко овие шитииве... ;)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Јас мислам дека оваа сезона, кога челзи или манчестер ќе играат против сити, групно ќе се навива против нив, без разлика дали ќе се работи за титули или срања....поздрав и извинете ако ви досаѓам на фан клубот, чисто ради муабет ми е : )
Бај да веј, титулата треба да ја барате назад од нас, не од нив.

Како и да е, Сити ќе е пред некој од Челзи/Манчестер/Арсенал
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.013
Поени од реакции
1.952
Како го летна голманов на крај...

1:24, 3:08 :cuc::cuc::cuc:

Сега за сега, ми се свиѓа како размислува малиов. Има добра прегледност кога топката е кај него, не избрзува кога не треба, не гњави кога не треба (многу е рационален). Само има 2 огромни маани- работи само со лева (ретко кога поттурнува со десна, или пак не дај Боже да подаде/шутира/направи дриблинг), а второ, има мноооогу лошо позиционирање кога топката не е кај него. Барем таков впечаток ми остави на мечот против Палас...
абе види сега пријателе
тоа ти што го велиш позиционирање се учи со одиграни утакици
а тоа што не „работи“ со десна ке се поправиви со тек на време
али за дете што има 17 години има одлични перформанси
ке биде голем играч од него кој знае може да го помине и lampard
 
F

fantomX

Гостин
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=a89f602f-bbdc-491a-89ee-18f237bd69fa&ln=3&typeBack=default

Колку само незнаат да се офајдат 30тина милиони...
Не е Фудбал Менаџе реалноства, баш оти го играм то чудото знам. Дрогба останува уште едно две сезони, ваков или онаков, животно е.

Ама да не летаме во облаци,кога сите знаеме дека Јоси Бенајун е последниот трансфер на Челзи сезонава,така да...можеби нареден пат.
Бенајун можеби ќе биде последен трансфер летово. Но уште не се знај.

Шо зборите против Трбуљ бе, слабо ли бранеше против Интер у ЛШ?
Еден коментар на цфц форумот после првата утакмица со Интер уште ми е низ глава. Во слободен превод, вака некако беше: Колку по ѓаволите е лош Трнбул кога не можи да избори место на клупата пред Хиларио кој не е способен да ја исфрли топката надвор од својата половина? :tv:

Јас мислам дека оваа сезона, кога челзи или манчестер ќе играат против сити, групно ќе се навива против нив, без разлика дали ќе се работи за титули или срања....поздрав и извинете ако ви досаѓам на фан клубот, чисто ради муабет ми е : )
Нема досаѓање, за муабет е форумов.
А за „групното навивање“, зависи од табелата. :icon_mrgr

Сега за сега, ми се свиѓа како размислува малиов. Има добра прегледност кога топката е кај него, не избрзува кога не треба, не гњави кога не треба (многу е рационален). Само има 2 огромни маани- работи само со лева (ретко кога поттурнува со десна, или пак не дај Боже да подаде/шутира/направи дриблинг), а второ, има мноооогу лошо позиционирање кога топката не е кај него. Барем таков впечаток ми остави на мечот против Палас...
17 години има.
Битното е што има огромен талент. Понатаму е се правилен развиток, кај шо на сцена стапуваат тренерите. Ко можи Гатузо да биди фудбалер, едно копито отепано, можи и еден ваков раскошен талент. Само правилен развиотк и со Господ напред, т.е. среќа во кариерата. :toe:

--- надополнето ---

Нареднава недела на Спортклуб ќе има снимки од дуелите со Кристал Палас и Ајакс; во вторник е со Палас, а в среда ќе ја има и таа со Палас пак и таа со Ајакс шо ја играме в петок. Мислам дека некои од вас можите да ги гледате, а останатите....нека „ви течат лиги“. :icon_bigg
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ама да не летаме во облаци,кога сите знаеме дека Јоси Бенајун е последниот трансфер на Челзи сезонава,така да...можеби нареден пат.
И јас мислам дека глушецот ( Бенајун ) ни е последниот трансфер...џабе се надеваме...

--- надополнето ---

 
A

Auditore

Гостин
Има уште време да се направи трансфер не се откажувајте..
Иначе нов сум на форумов,ги прочитав оние правила ако има некои непишани правила кажујте да не правам испади.
Навивам за Челзи од 7 години и омилен играч ми е Франк Лампард.
кис
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Има уште време да се направи трансфер не се откажувајте..
Иначе нов сум на форумов,ги прочитав оние правила ако има некои непишани правила кажујте да не правам испади.
Навивам за Челзи од 7 години и омилен играч ми е Франк Лампард.
кис
Добредојде.:smir:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Бај да веј, титулата треба да ја барате назад од нас, не од нив.

Како и да е, Сити ќе е пред некој од Челзи/Манчестер/Арсенал
Никако....Нема шанси...Повторно ке бидат 5ти или евентуално пред Ливерпул, значи максимум 4ти....Ама пред оваа тројка, хмммм, тешко....:smir:

--- надополнето ---

Има уште време да се направи трансфер не се откажувајте..
Иначе нов сум на форумов,ги прочитав оние правила ако има некои непишани правила кажујте да не правам испади.
Навивам за Челзи од 7 години и омилен играч ми е Франк Лампард.
кис[/QUOTE]
:pos2::pos2::pos2: Малце да се насмееме....:smir:


Поздрав
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
@fantom_X

Заеби менаџерот, дури ни таму неможеш ваков ќар да извадиш. Дрогба 30м + Ешли Кол 30м = 60м за трансфери
Од ова незнам шо подобро сакате, а ако мислите дека со овие средства нема да најдеме соодветни замени ондак сте се заебале

И јас го сакам Дидие у тимот, да му даде Господ здравје уше 5 години да одигра на ова ниво, ама треба и други работи да се земат во предвид.


@Makedonec_7

Незнам зошто толку ги потценувате Сити. Минатата година речиси и се квалификуваа во ЛШ, а сега имат доста појак состав и нешто што минатата според мене го немаа - плејмејкер.

Дај Боже да грешам, не ги сакам ни Манчестер, ни Арсенал ни Ливерпул, ама ако Сколс и Гигс ги завршат своите кариери како шампиони, тогаш би бил среќен доколку некој ден доживеам да им го раскажувам тоа на моите внуци...

(па по нив и Лампард и Тери да ги пензионираме со титула :) )
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Се ми личи дека следнава сезона и Ливерпул ќе завршат пред Сити. Ако го задржат Торес , и веќе го задржаа Џерард , со Хогсон како менаџер и Џо Кол кој сега ќе оди со формата нагоре , можеби и ќе бидат конкуренти за титулата. Нека не ве залажува оваа слаба сезона на Ливерпул. Сепак една сезона пред тоа се бореа за титула.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Се ми личи дека следнава сезона и Ливерпул ќе завршат пред Сити. Ако го задржат Торес , и веќе го задржаа Џерард , со Хогсон како менаџер и Џо Кол кој сега ќе оди со формата нагоре , можеби и ќе бидат конкуренти за титулата. Нека не ве залажува оваа слаба сезона на Ливерпул. Сепак една сезона пред тоа се бореа за титула.
Ливерпул ќе се заебани, ќе имаат добар напад (торес, жерард, кол, кајт, јованович и толку), ама клупа слаба...што говори дека ако се повреди еден до двајца, не дај боже тројца, отидоа јабана, со што искрено не верувам дека ќе се борат за титула, но ќе забрљаат многу работи, тоа сигурно.
Давам пример само...кога во Манчестер се повредија еден тон луѓе, пак победуваа, епа овие го немаат тоа : )
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Се ми личи дека следнава сезона и Ливерпул ќе завршат пред Сити. Ако го задржат Торес , и веќе го задржаа Џерард , со Хогсон како менаџер и Џо Кол кој сега ќе оди со формата нагоре , можеби и ќе бидат конкуренти за титулата. Нека не ве залажува оваа слаба сезона на Ливерпул. Сепак една сезона пред тоа се бореа за титула.
Се сложувам со ова.Можеби оваа сезона ќе биде една од најаките досега во историјата на Премиер Лигата,нема никого да потценам ќе биде тесна битка и нема да има толку голема разлика во бодови помеѓу првите 4 екипи...
Арсенал имаат добро склопена екипа(Според мене 1-4 место освен ако не им се повреди Фабрегас или Перси)
Јунајтед на чело со Фергусон секогаш опасни(Исто како и Арсенал 1-4 Руни им е клучен играч но очекувам сезонава да блесне уште некој,Обертан мислам дека ќе се докаже доста сезонава)
Ливерпул (Сезонава ќе се вратат на чело на табелата кај што и припаѓаат,Ходсон е одличен трењер и мислам дека ќе бидат пред Сити на Табелата)
Арапите (Не сакам да ги потценам но мислам дека нема што да бараат на врвот,иако доста се засилија мислам дека со Манчини како трењер нема ништо да постигнат,Хјуз беше бољи)

Ах и конечно за нас...Сезонава ќе имаме повеќе младицни во нашиот тим,добро е тоа барем нема да фрламе по 40 милиони за некој клошар кој неможе голот да погоди читај Шевченко.Го зедовме Бенајун но го дадовме Кол во спротивен правец,да ги имавме двајцата во тимот би бил задоволен вака не сум,би сакал уште некој да земеме во средината односно било каков плеј па ако сака нека биде и напаѓач како овој Нејмар.Карло е одличен трењер и стратег очекувам да биде со нас уште 3-4 сезони и да донесе доста успех кај нас и секако да се закитиме со титула во ЛШ.Не очекувам титула во Пл туку во Лш така да топ 3 за нас би било премија.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.237
Се ми личи дека следнава сезона и Ливерпул ќе завршат пред Сити. Ако го задржат Торес , и веќе го задржаа Џерард , со Хогсон како менаџер и Џо Кол кој сега ќе оди со формата нагоре , можеби и ќе бидат конкуренти за титулата. Нека не ве залажува оваа слаба сезона на Ливерпул. Сепак една сезона пред тоа се бореа за титула.
Тоа е секако можно......никој нема да се отпиши предвреме од трката
 
В

Вори

Гостин
Јас мислам дека оваа сезона, кога челзи или манчестер ќе играат против сити, групно ќе се навива против нив, без разлика дали ќе се работи за титули или срања....поздрав и извинете ако ви досаѓам на фан клубот, чисто ради муабет ми е : )
Таквите ко тебе се секогаш добредојдени во фанклубов,барем од моја страна:)

Иначе кога сме кај Манчестер Јунајтед....доставиле понуда за Озил од 12 милиони...а што е потрагично,истата таа понуда може да биде и прифатена.

Неам коментар стварно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom