Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Рио во своите најдобри времиња можда и беше скоро колку Тери добар , ама за однесување на теренот , воздржанос и сл. Тери е далеку над Рио. Рио е многу избувлив и не мисли многу-многу пред да направи нешто.
Рио во најдобрите денови беше дури и подобар од Тери. За избувливоста си во право, но затоа пак е во репрезентацијата долго време и има огромна почит меѓу фудбалерите така да заслужува капитенска лента.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
One England Captain,There's only one england Captain...
One England Captain,There's only one england Captain...

...His name is Jonh Terry!!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе ај доста го тупите со Фердинанд.

Тој е опција бр 2 после Тери, и тоа е одлучено уше ко дојде Капело тренер, а не денеска. Точно дека има др играчи што повеќе ја заслужуваат капитенската лента ама на крај краеви шо толку ве боли ку*от вас за репрезентацијата, глејте си ги Челзи и не се замарајте :smir:


А тоа дека Фердинанд е подобар од Тери ќе се правам како да не сум го прочитал :smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Да сум на местото на Џон Тери,одма ќе дадев одказ од репрезентацијата...Ова на некој начин и го навредуваат.Што има врска првиатниот живот на Тери,со капитенската лента во репрезентацијата на гордиот албион...Бог да чува и да брани...А то копилето итаљанско,да му го попуши може само...Иако навивам за Англија во репрезентации,не сакам и нема да навивам за нив на Светското Првенство,напротив,ќе навивам да испаднат...И да си ја чеша тиквата празна Капело што проблеми направи..Па да,Капело ги прави овие проблеми,не Тери...Тери си прави што си прави во п.живот,што курац овој жабаров меша тоа со играта на теренот...И ќеиф ќе ми биде да испадне Англија во ЈАР што побрзо...На крај краева,само Челзи во срце му е на него,само челзи го носи во срце...:smir:
Да не беше Капело може и сега немаше Англија да се квалификува :), така да чим навиваш за Англија, треба да му бидеш благодарен на Капело. А покрај тоа заинтересирај се малку за Капело да ги дознаеш сите успеси што ги постигнал во кариерата па после збори дали може да му "попуши" на Тери.. А јез да е глуп Тери поради грешката, ама не е до толку глуп да ја напушти репрезентацијата како ти што викаш дека би ја напуштил;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не знам што се расправате кој бил подобар капитен ова она зошто ако гледаме така сите потенцијални кандидати за капитенска лента се вмешани во скандали, кој повеќе кој помалку. Англичани се тоа мајко му, племе англосаксонско, како може да седат мирни? Само што Тери во последно време го претера, ама не се однесувајте како за стално да му е одземена лентата. Не знам кој кажа погоре дека ова е веројатно за да се симне притисокот од него.

:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Кога веќе зборуваме за Англиската репрезентација и Тери, според мене капитен на репрезантицајата треба да биде Лампард, не заради тоа што е од Челзи, но тој освен што прикажува добра игра, е и смирен, темпераментот му е навистина на ниво, и да не е во право, тој не се расправа, надвор од теренот нема преголеми скандали, и сметам дека е способен да ја води екипата.
Капитен и да не е во право, треба да се буни за својот тим. :smir:

Рио во најдобрите денови беше дури и подобар од Тери. За избувливоста си во право, но затоа пак е во репрезентацијата долго време и има огромна почит меѓу фудбалерите така да заслужува капитенска лента.
Абе во најдобрите денови, Роналдињо за Берлускони е најдобар играч во светот, ама има еден мал проблем.....Берлускони престанал да гледа фудбал откако станал премиер на Италија. :kesa:
Нема овде муабет за најдобри денови и слични џибераџаборштини, Тери не е појќе капитен исклучиво заради вонтеренски настани.

Не знам што се расправате кој бил подобар капитен ова она зошто ако гледаме така сите потенцијални кандидати за капитенска лента се вмешани во скандали, кој повеќе кој помалку. Англичани се тоа мајко му, племе англосаксонско, како може да седат мирни? Само што Тери во последно време го претера, ама не се однесувајте како за стално да му е одземена лентата. Не знам кој кажа погоре дека ова е веројатно за да се симне притисокот од него.

:smir:
Англиски играч кој е најпаметен (бар според зборовите на доктор) и кој речиси и да нема контраверзи е Лампард. Ама Лампард нема жештина за капитен.
На Тери или на било кој друг не може за стално да му се одземе капитенска лента, но Тери од неколку практични причини повеќе нема да ја носи таа лента во својата кариера - тоа е речиси факт. Притисокот од него нема да се симни, сега следува една долга „дебата“ во нивното „демократско“ општество, да или не, ко малку да им беше досега.
Јас не знам за Рио, ни за Џерард, ни за некој друг..... јас знам дека Џон Тери за победа на фудбалски терен дава глава, и тоа ќе продолжи да го прави за Англија и понатаму.
Е сега, ова што не ќе влијај на арно врз Челзи моментално е друга работа, ама то е то, мора да се помини. :toe:

П.С. : Речиси никогаш не зборувам напразно....


Смалување притисок?! Не, не, не.....доправа следува, еве го стартот.

Not only would he not be offering to do the right thing, he went into the England manager's Wembley office convinced he could emerge unscathed. Convinced, safe in the knowledge that there would be no sleazy revelations from the estranged partner of Wayne Bridge this weekend, that he could retain the captain's armband.
For Terry, therefore, the swift resolution must all have come as a bit of a shock. He thought there would be a discussion, just as he thought he would be given the opportunity to defend himself. But he quickly realised, as he sat there in silence before Capello and the manager's assistant, Franco Baldini, that there would be no such chance to plead his case.
Ruthless: John Terry was stripped of the England captaincy after a 10-minute meeting with Fabio Capello
Capello had already made his decision and Terry is familiar enough with the Italian to know that there is no point even trying to change his mind. Late in the day it is said Terry phoned Ferdinand and offered his support to the Manchester United defender, who will now lead England into this summer's World Cup.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Капитен и да не е во право, треба да се буни за својот тим. :smir:
Ахем, да, точно дека треба да се расправа, но најмногу за спорни одлуки, и да не се спорни, не треба кавга, туку компромис кој Лампард сум сигурна дека може да го стори. Не џабе е најпаметен хаха :pipi:
 
F

fantomX

Гостин
Ахем, да, точно дека треба да се расправа, но најмногу за спорни одлуки, и да не се спорни, не треба кавга, туку компромис кој Лампард сум сигурна дека може да го стори. Не џабе е најпаметен хаха :pipi:
Абе тој паметен е, ама што вреди ко судиите најчесто не се на негово ниво? :)
Тери си е таман, или Рио за Англија.

Нешто ми вели дека следна цел на англискиве медиуми (некои од нив) ќе биди Ешли Кол... :raz:
Англичаните како такви, секој има зад себе по нешто што ако пиајвиците решат да го ископаат, ќе го ископаат.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Тепаа бебињата.
Утре мора да тепаме и ние оти лошо ни се пишува
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Еве ви нешто за Тери, што доволно говори дали треба да е капитен:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Се надевам дека утрешното издание на News of the World во кое ќе изнесе нови шпекулации за тајната афера на Џон Тери во кое можат да бидат спомнати и други играчи на Челзи кои имале врска со Ванеса нема да влијае многу на играта со Арсенал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom