Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Можеби не кошмар, но лош сон секако, ни предизвикува цел Евертон.

Утре место Џо, очекувам некој од Жирков или Малуда.
Важен податок: Какута со претрчани 8,5 километри за 73 минути. Само внимателно, играчиште бидува од овега. :toe:

Сепак, би размислил за Џо, веројатно тој ќе стартува утре, иако може многу подобро.
Борини, па не знам дали противнициве беа паднати, или тој е солидно спремен и многу желен за игра. Дали ножичките беа негови, ах проклет телевизор!!!

Во глобала, бледо.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Нема ни Деко, споменатите се повредени играчи кои не се во комбинација за утре (Деко го нема заради болест на татко му), покрај веќе од претходно познатото, долго отсуство на Босингва и Есиен.

Калу и Алекс се враќаат за неколку дена до една недела, Стуриџ за недела до две. Исто така, празнината во составот настаната од Есиен ќе ја потполни Немања Матич (кој импресионирал на тренинзите) во наредниот период. Се разбира, не веднаш стартер, но можеби понатаму, до фебруари има многу натпревари. :toe:
Сеа те разбирам, мислев дека Алекс го говореше за кај прашалниците затоа.......:smir:

Ке ги изиграат они натпреварите кога ке дојде АФРИКА купот:smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Мора да земаме десен бек (или стопер) и напаѓач, па кој шо сака нека каже.
По можност Рамос (пошо може и бек да игра и стопер) ама Реал нема шанси да го даде.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
utre samo da ne go vidam maluda na terenot ,vo sprotivno mnogu ke sum iznerviran
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Има некој да ми даде торент да го симнам натпреварот против Арсенал?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
---------------Дрогба----------------
------Какута--------------Џо---------
---Ламбе-----Шифоњер----Балак-----
И јас сум за втората опција...

utre chelsea sigurno se vrajkat na pobednickite pateki
P.S. dali primate nov clen na ovaj fan klub
Секако,Добредојде!:chelseafan:


Chelsea се поготвени за 10 милиони фунти во Јануари од Shakhtar Donetsk да го купат десниот бек Darijo Srna.
27 годишниот одбранбен играч има договор до 2011 година, но според Evening Standard, Украинците нема да одоелат на понудата од Сините кои веќе го контактирале играчот.
Хрватскиот интернационалец, кој е во Shakhtar од 2003, изјави: "Вистината е дека имам понуди од два големи клуба во Европа, но не смеам да кажам од кој. Тоа нема да биде праведно."

Менаџерот на Chelsea Carlo Ancelotti сака да ги надополни напаѓачите од десната позиција и е веќе без Jose Bosingwa кој нема да биде на терените уште три месеци заради повреда на коленото.
Juliano Belletti и Paulo Ferreira не ги исполнуваат стандардите кој ги очекува италијанецот додека Branislav Ivanovic е одличен во одбрана но не толку и во нападот.Srna постигнал 18 голови на 71 настап за Хрватска и најчесто е првиот изведувач на пенали и во клубот и во репрезентацијата
Тој ќе може да настапи во Лигата на Шампионите, иако има играно во Европа Лигата, за што UEFA дава можност да се регистрира еден таков играч.
Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Bayern Munich и Manchester United исто така беа поврзувани со Srna во последните 12 месеци.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
---------------Дрогба----------------
------Какута--------------Џо---------
---Ламбе-----Шифоњер----Балак-----

За утре оваа опција и јас мислам дека е најдобра..Едноставно мора да се тепа утре евертон..Ако не се лажам лани 2-пати ремизиравме со нив и победивме еднаш во финалето на ФА-Купот..Заебана екипа се...остај тоа него за неколку минути успеаа да се вратат на натправарот со Тотенхем,заебана екипа се...Ама мислам дека на Стемфорд Бриџ немаат шанси...Мислам дека ќе ги здробиме утре...Иначе многу ме фасцинира овој напаѓачов на Лион,Лисандро Лопез,многу добар играч е,како би функционирал кај нас па па па па...Многу ми се свиѓа како игра... Лисандро Лопез...Шо мислите за него а?Како таков играч би ни завршил работа за зимскиот преоден рок..Страва играч е според мене....
Утре одиме на победа!!!!
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
--------------------------------CECH------------------------------------
Ivanovic--------------Terry------------------Carvalho-------------A.Cole
--------------------------------Mikel------------------------------------
--------------Ballack-------------------------------Lampard-------------
--------------------------------Deco------------------------------------
-----------------------Anelka--------------Drogba-----------------------


Ова е можниот состав на Челзи според еуроспорт. Денеска морат Челзи да го тепат Евертон и да се вратит на победничките патеки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom