Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Искрено ние како што сме баксузи ќе ни падне најтешкиот..
Но,мене не ме занима кој ќе ни биде противник..
Мислам дека секого би победиле...
Од горенаведениве само Милан го сметам за силен..другиве тапа.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Како прехлани ќе биде најдобро...Олимпјакос:tv:

Се надевам да го избегнеме Челзи


Потпретседателот на Милан Адриано Галијани изјави за "Кориере дело Спорт" дека се надева во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите неговата екипа да го избегне составот на Челзи.
"Се надевам дека нема да се паднеме со Челзи во следната фаза. Тие се еден многу силен тим од кој може да се очекува апсолутно се. На натпреварот со Цирих излегоа на површина некој проблеми во играта кој треба во најбрзо време да ги отстраниме.
Жалам за Јувентус кој не успеа да продолжи понатаму во Лигата на Шампионите" прокоментира Галијани.

:tv::tv::tv::tv::tv::tv:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Би сакал да го избегнеме Интер, не за друго туку поради Жозе, не сакам да го елиминираме уште во 1/8 финале:wink:
Интер е најтежок противник, со Милан мислам дека би се справиле, и Баерн и Лион би ги ставил во потешките противници за нас. Другиве се релативно лесни. Најмногу сакам да го добиеме Олимпијакос, една работа што се најслаби, а друга што се Гејци па мерак ќе ми биде да ги елиминираме.

Што се однесува до Суерез, ок е, сум го гледал неколку пати. Многу промашува пенали:) во последниот натпревар за Ајакс од Лига Европа, промаши два пенали во еден натпревар:), ама и да дојде во Челзи сигурно дека нема он да ги изведува пеналите. Иначе веќе неколку сезони е еден од најдобрите во Ајакс.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Есиен против Фарселона.Му ја искина мрежата на тоа педерчето.
И јас гласав за него пошто си е наш. Арно ама, реално гледано, најубав е оној на Графите, ја изеба цела одбрана на Баерн...

И да, на идивиди (не е некој извор) пишува дека готово е со Суарез (информации од Холандски весници).
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Суарез веќе потпишал за Челзи?

Напаѓачот на Ајакс, Луис Суарез, потпишал преддоговор со Челзи, наведуваат холандските медиуми.

Агентот на уругвајскиот репрезентативец, Даниел Фонсека, потврдил дека договор меѓу трите страни е постигнат и дека само се чека последната потврда за трансферот да биде реализиран.

Со оглед дека на лондонскиот клуб сеуште му се заканува опасност од забрана за трансфери во следниот преоден рок, се очекува оваа преселба брзо да биде реализирана.

Суарез, кој неодамна ја одби понудата на Тотенхем за преселба на "Вајт Харт Лејн", е најдобар стрелец на Ајакс и во последните три сезони, вклучувајќи ја и оваа, постигна повеќе од 20 голови по сезона. :tv:
 
В

Вори

Гостин
И јас гласав за него пошто си е наш. Арно ама, реално гледано, најубав е оној на Графите, ја изеба цела одбрана на Баерн...

И да, на идивиди (не е некој извор) пишува дека готово е со Суарез (информации од Холандски весници).
Не е само на идивиди..
Сите холандски медиуми тврдат дека Суарез имал пред-договор со Челси,и дека на зима ќе дојде кај нас(дај боже)..
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јас за во осминафинале сакам или Штудгарт или Олимпјакос да ни падне...

Директорот за Менаџирање на Ајах Rik van den Boog тврди дека напаѓачот Luis Suarez рекол дека нема договорено трансвер во Chelsea.
Беше репортирано и изјавувано дека веќе се склучил договор измеѓу играчот и неговите претставници за дваесет и две годишниот Уругвајски интернационалец, кој постигна седумнаесет голови бо шестнаесет меча во првата Холандска лига Eredivisie оваа сезона, за да направи трансвер на Стемфорд Бриџ да дојде во двеилјади и десетата доколку жалбата против забраната за трансвер од ФИФА е успешна.
Но шефот на Ајах Rik van den Boog ткрива дека разговарале со Suarez и играчот потврдил дека нема никаков договор со Сините од Лондон.

“Јас го прашав директно дали се договорил со Сините од Лондо но Luis кажа дека незнае ништо за тоа“ изјави Van den Boog.
 
В

Вори

Гостин
За Матеј Делач збориш?
Ако збориш за него добро..ќе видиме што ќе биде од него.
Да биди половина како што е Чех,ќе бидам задоволен.:tv:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
ПОЗЗ ЧЕЛЗОВЦИ
ДО СЕГА СМЕ НАЈДОБРИ ВО ЛШ А ТАКА И ЌЕ БИДЕ
ДА НЕ СЕ ФАЛИМЕ СО ПРЕМИЕР ЛИГАТА АМА И ТАМУ СМЕ 1-ВИ

НАЈДОБРО Е ДА НИ СЕ ПАДНЕ ШТУДГАРТ БИДЕЈКИ ГОЛМАНОТ ИМ Е КАТАСТРОФА И ЌЕ ГИ НАПУНИМЕ ЕДНО 6-0

ПОЗЗ ДО СЛЕДНИОТ ПОСТ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom