Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
За во Струмица прашуваш?ќе има ќе има и тоа да знаеш колку:pos2: :pos2: :pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
да не ви се расипе славењето и вечерва? некни бевте готови за прослава но нишо не бидна..пазете и денес да не биде така,.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Денес според мене ќе биде натпревар во кој ке решаваат нијанси...За нашите играчи ќе биде да се биде или не,да докажат дека вредат повеќе од Фени или да признаат дека во моментов Фени е подобар од нив:toe: ...А за играчите на Фени е натпревар во кој со голема борба и понесени од публиката да ја освојат шампионската титула...

Очекувам пред се фер и коректно судење,со игра да се види кој е подобар а не кој ќе даде понавредлива изјава во медиумите..И да се види веќе еднаш кој е подобар..А подобриот нека биде шампион...Позз...:smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
да не ви се расипе славењето и вечерва? некни бевте готови за прослава но нишо не бидна..пазете и денес да не биде така,.
Ај без провокации..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
дека виде провокација? иначе шо кажа христов на нијанси ке одлучува натправаро само со фер судење(верувам ке го нема за жал секоја утакмица се надеваме ама нема).
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
дека виде провокација? иначе шо кажа христов на нијанси ке одлучува натправаро само со фер судење(верувам ке го нема за жал секоја утакмица се надеваме ама нема).
Јас пак мислам дека денес ќе има најфер судење од сега на натпреварите Струмица-Фени...Бидејќи еве Струмица е казнета 60 000 илади денари порати пазете КОМЕНТИРАНЊЕ на судењето...А и плус тоа тоа е финален натпревар а може и да е последен,па мора да има фер и коректно судење,за титулата ако ја освои Фени да биде заслужена...Мое мислење е дека ќе има фер судење барем денес.:helou:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
дека виде провокација? иначе шо кажа христов на нијанси ке одлучува натправаро само со фер судење(верувам ке го нема за жал секоја утакмица се надеваме ама нема).
Па доволно е што на фан клуб Фени коментираш оти ќе изгубат..сега ќе се појави некој кој ке ти реплицира и пак ќе морам да бришам половина подфорум до глупости..
Постои фан клуб Струмица да си кажеш што мислиш за својот клуб.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еве не ми верувавте ама јас вечер доаѓам во Кавадарци:helou: ...Отприлика во колку часот ке треба да сум во Кавадарци за да фатам било какво место.?:pos2:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
Еве не ми верувавте ама јас вечер доаѓам во Кавадарци:helou: ...Отприлика во колку часот ке треба да сум во Кавадарци за да фатам било какво место.?:pos2:
хехе Јас тргнувам накај 5, треба да се видам со едни пријатели и ќе одам на кошарка... 7 саато најкасно, нацртан ќе сум у салата...
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Jас чекам да ми кажат дали ќе одаме :nesvest: Дај боже да одиме :helou:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Јас пак мислам дека денес ќе има најфер судење од сега на натпреварите Струмица-Фени...Бидејќи еве Струмица е казнета 60 000 илади денари порати пазете КОМЕНТИРАНЊЕ на судењето...А и плус тоа тоа е финален натпревар а може и да е последен,па мора да има фер и коректно судење,за титулата ако ја освои Фени да биде заслужена...Мое мислење е дека ќе има фер судење барем денес.:helou:

Комесарот за натпреварување на КФМ, Томе Димишковски, ги објави казните, поради инцидентот, кој се случи за време на четвртиот натпревар од финалната серија, помеѓу Струмица 2005 и Фени Индустри.
На таа средба имаше прекин од 19 минути во текот на 3. период, кога домашните навивачи фрлаа шишиња по судиите, како и по играчите и управата на гостинскиот клуб.

- Струмица 2005 поради расистичко навивање на своите навивачи е казнета парично со 6.000 денари ,
- Струмица 2005 поради навредливо скандирање кон КФМ и кон судиите е казнета парично со 6.000 денари ,
- Струмица 2005, поради предизвикување на тежок случај на фрлање на тврди предмети на терен, поради што имаше подолг прекин (19 минути) е казнета парично со 40.000 денари, како и со настап како домаќин на еден натпревар без публика, кој се заменува со парична казна од 60.000 денари, што значи дека вклупната парична казна изнесува 100.000 денари.
Оваа казна треба да се подмири пред почетокот на вечерашниот дуел со Фени Индустри.
- Претседателот на Струмица 2005, Панајотис Карапиперис, поради јавно коментирање на судењето на натпреварот Струмица 2005 - Фени Индустри, е казнет со парична казна од 30.000 денари,
- Играчот на Струмица 2005, Дамир Латовиќ, поради јавно коментирање на судењето на натпреварот Струмица 2005 - Фени Индустри, е казнет со парична казна од 30.000 денари,
- Играчот на Фени Индустри, Талик Браун, поради сторен прекршок повлекување на противнички играч за нога, кој не бил санкциониран од судиите, по што настана инцидентот, е казнет парично со 40.000 денари.
- Играчот на Фени Индустри, Александар Димитровски, за сторен прекршок вулгарно покажување на по еден прст од двете раце при излегување од терен, е казнет парично со 30.000 денари.

пишува во http://www.basketball.org.mk
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
еееееј сега колку пари се земале федерацијата :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom