Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.508
не иде работава, а?
Тетекс нема да отпадне директно СИГУРНО...
ЗНачи ги имате истите газди со Охрид и веќе се знае дека Охрид сигурно иде надоле со 11 Октомври.
Но од тоа што го читав тешко му се шишува на Тетекс, бидејќи најваројатно ако не успееле да најдат некој спонзор за идна година и да се пререгистрирааат во АД, ќе го шитнеле баражот... :unsure:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Металург-Тетекс 5-0. Нема потреба да се каже нешто за утакмицава, се подразбира...
Јорде ќе си замине изгледа...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Тетекс нема да отпадне директно СИГУРНО...
ЗНачи ги имате истите газди со Охрид и веќе се знае дека Охрид сигурно иде надоле со 11 Октомври.
Но од тоа што го читав тешко му се шишува на Тетекс, бидејќи најваројатно ако не успееле да најдат некој спонзор за идна година и да се пререгистрирааат во АД, ќе го шитнеле баражот... :unsure:
Истото го разбрав и јас
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
добро е ТЕТЕКС не не разочара за празников освои голем бод играја борбено а Јорде зверот фати пенал и уште 4-5 100% шансе :cuc: и Среќен Празник на свите !!! ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.264
Поени од реакции
3.289
Teteks - Vardar 0:0 vazen bod vo trkata za opstanok vo ''elitata'' !!! Teteks da igrase fudbal kako sto treba i cisto bez mestenje sigurno bi se borel za mesto koe vodi barem vo Evro Liga....Teteks ima sostav koj moze sekogo da pobedi,ali pustoto toa e....Baska toa sto pred polu sezona go izbrkaja Klecka i Brnja,koj navistina se zalagaja na teren posebno ovoj prviov...Ali sto e tuka e ce se borimo za opstanok takov ni bil horoskopot:confused: Moram da go pofalim Jorde sto stvarno go dava maksimumot za Teteks,da ne bese on ce imavmo do sega 4-5 boda pomalce....
Sreken praznik na site, HRISTOS VOSKRESE !!!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Вистина Воскресе!

Иначе... газдата рекол дека Тетекс годинава нема да испадне и нема да има више наместени утакмици. Ајде да видиме како ќе биде.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Црно ни се пишуе ако не дојде некој посериозен кој прво би не трансформирал во АД, па после ред други работи, затоа што овој тешко тоа да го направи..
И ништо чудно да се игра бараж со Ѓорче и да им биде шитнат, за жал..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Не знам зошто ама се ми се чини дека поголем акцент тој што го давал интервјуто ставил на Чкембари од колку на балисти :eek: но како и да е се надевам дека и вие и ние ќе бидиме заедно 1 лига па да се гледаме по често ;)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.264
Поени од реакции
3.289
Црно ни се пишуе ако не дојде некој посериозен кој прво би не трансформирал во АД, па после ред други работи, затоа што овој тешко тоа да го направи..
И ништо чудно да се игра бараж со Ѓорче и да им биде шитнат, за жал..
Brat ovoj sto e sea u Teteks rekol deka ke gi kupi 51% od akciite,ama problemot e koj ce gi zeme ostanatite 49% :confused: Opstinata ne ne pomaga kako sto e slucaj so nekolku kluba od Makedonija...Makedoncive od Tetovo pobogative ne sakaat ni da slusnat...Ostanuva samo nadezta brat niso drugo...
--- надополнето: 19 април 2012 во 02:11 ---
Dali ke odime vo Kicevo vo nedela i pokraj zabranata za gostuvanje ??? Lani mislam bevmo neli ??? Mi se ide so voz ,jako e :) aj pisite ...
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Brat ovoj sto e sea u Teteks rekol deka ke gi kupi 51% od akciite,ama problemot e koj ce gi zeme ostanatite 49% :confused: Opstinata ne ne pomaga kako sto e slucaj so nekolku kluba od Makedonija...Makedoncive od Tetovo pobogative ne sakaat ni da slusnat...Ostanuva samo nadezta brat niso drugo...
--- надополнето: 19 април 2012 во 02:11 ---
Dali ke odime vo Kicevo vo nedela i pokraj zabranata za gostuvanje ??? Lani mislam bevmo neli ??? Mi se ide so voz ,jako e :) aj pisite ...
Се надевам дека ќе го оствари тоа што го рекол, да не излезе на крај само чаршиски муабети..Е сега, ако се оствари тоа, другиот дел се мислим дека ќе ги зема тие што беа пред неколку години. А истотаке имам слушнато дека ако останемо у 1ва лига бркото сака да се врати и да биде ориентиран само на Тетекс, ама ќе напоменем ова е само чаршиски муабет, кој ги има многу..
Преостануе да се доигра првенството, да се пројде баражот, па после да се надевамо на посветли денови.
Лани знам дека беа едно 50тина душе со воз, и покрај јакиот дожд останале до крај :), а ништо чудно и сега да идат.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Да извадимо 6 бода од следните утакмице со Напредок на гости и Охрид дома, ќе избегамо и од баражот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom