Фан Клуб: Тетекс - Тетово

П

Паспарту

Гостин
конечно после многу години,тетекс има шанса да се врати во прва лига,баш ми е мило! поздрав од КОМИТИ ЗАПАД!!!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Поздрав и од мене.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
е конечно ви текна да направите тема за тетекс и верувам дека следната година тетекс ќе влезе во првата лига а инаку и од мене поздрав до војводи а и ако може некој да ми каже што напрае денес тетекс со милано?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
победи 1-0 колку што знам :vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Па кога ќе видиш скоро цело тетово се војводи
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
DoolroX напиша:
конечно после многу години,тетекс има шанса да се врати во прва лига,баш ми е мило!
И мене ми е мило!
Тетекс е едно од најголемите македонски фудбалски имиња, играше и во Првата сојузна лига во почетокот на 80-тите, страв и трепет во тогашната Втора лига, исклучително силен тим. (ова за оние кои не знаат)
Тетекс е тетовскиот фудбалски бренд, и еден од македонските фудбалски брендови, и заслужува да се врати таму каде што припаѓа - во првата МФЛ!
 
П

Паспарту

Гостин
ќе биде густо во баражот зашто најверојатно тетекс ќе игра со шкендија. ова го викам заради тоа што коњот хари изгледа им има гарантирано на Албанците опстанок во прва лига,а шкендија да и пушти на победа да освои 3 бода на натпреварот од последното коло што се игра во тетово
 
Член од
5 март 2007
Мислења
194
Поени од реакции
4
Риспект за Тетекс.
Можени не е на темата, ама риспект и за Љуботен.

Особено за Теткс. Како што рече некој погоре Теткс е македонски фудбалки бред, местото му е во прва лига и тоа во горниот дел. Расадник на таленти.

Во Тетово, тетовчани, играат можеби најдобар и најсилен фудбал во Македонија. Штета што не се инвестира, навистина штета.

Немам никаква врска со Тетово ниту Тетекс, но едноставно името е за почит и ќе се радувам исто како за Вардар доколку влезат во прва лига.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Марковски го спомна и Љуботен.
Само накратко:
Најстариот македонски ФК, формиран 1919 год. Сега на многу ниски гранки, за жал.
 
П

Паспарту

Гостин
Струмикс напиша:
Марковски го спомна и Љуботен.
Само накратко:
Најстариот македонски ФК, формиран 1919 год. Сега на многу ниски гранки, за жал.
да да мислам дека не ни постои веќе или грешам?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Се натпреварува само во младински категории, мислам.
 
П

Паспарту

Гостин
Струмикс напиша:
Се натпреварува само во младински категории, мислам.
штета! најстар клуб е,а на времето играа во прва лига. ај може ќе дојдат подобри времиња и за љуботен :helou:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
pozdrav do site koi nesto znaat za teteks i ljuboten. tocno e deka ljuboten e najstar klub vo makedonija a teteks e eden od dvata makedonski tima(vklucuvajci go vardar) koi igrale vo bivsata jugoslovenska prva liga.
teteks kolku za informacija moze da vleze koga saka vo prva liga, no mnogu mu e ubavo vo vtora liga zasto ima glupi timovi koi sakaat pobedi so pari , a na toj nacin uspeva da opstoi vo vrvot vo vtora liga.
ljuboten navistina bese dobar tim ,kolku za informacija igrase vo finaleto na kupot na makedonija so vardar i imase nekolku dobri sezoni vo prva makedonska liga no parite te krevaat i te spustaat . nazalost.
vistina e deka ljuboten se nadprevaruva samo vo mladinskite kategorii.
a za teteks , nemam sto da kazam site tetovcani se vojvodi i sekoj mlad i star covek ce vi kaze nesto za teteks so emocii kako bese vo prva jugoslovenska liga.
zasega tolku so povece informacii naskoro
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
bev na teteks-milano!!! befme okolu 20 dusi i koga dade teteks gol toa bese ludnica! pocnavmo da gi provociramo garite sto bea dojdeni da navivaa za milano i pocnaja da ne gadjaa so shishinja nie namerno se posilno i posilno! ama nemamo gajle imase i pogolemi taka da...
sega ce bide mnogu jako so shkendija! idemo u skopje da gi bodrimo nasite tekstilci
 

Kajgana Shop

На врв Bottom