Фан Клуб: Свонси

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.167
Поени од реакции
12.442
Роке Меса сте го купиле од Лас Палмас, дури сега видов.
Има да гази играчов во средина, неколку пати ги гледав лани ЛасПалмас, дефинитивно најдобар поединец беше на теренот, трча ко коњ, цел терен го покрива, пас не греши исто игра и со лева и со десна.

Види го и каква мотивација има.:icon_mrgr:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515
91.4% успешни додавања. 2267 вкупно (само Н'Зонзи имаше повеќе). Втор во лига по успешни стартови.

Одлични бројки, само да не заврши како Бастон.
И тој учествуваше во 50+% од головите на Еибар.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.167
Поени од реакции
12.442
91.4% успешни додавања. 2267 вкупно (само Н'Зонзи имаше повеќе). Втор во лига по успешни стартови.

Одлични бројки, само да не заврши како Бастон.
И тој учествуваше во 50+% од головите на Еибар.
млад е Бастон, не се снајде во Велс, вој 28 години има, доста поискусен е.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515
Roberto Martinez, Ferrie Bodde, Leon Britton, Andy Robinson, Lee Trundle, Angel Rangel, James Thomas, John Williams, Adrian Forbes, Roger Freestone, Brian Flynn, Brendan Rodgers :vozbud:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515
Само да не го седне на клупа кога ќе почнат ПЛ натпреварите, ќе биде хит :D
Ќе го седне секако ако остане Љоренте.
А можда уште една 9ка да купат.

Крило ако може да игра, ок.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.365
Поени од реакции
52.195
Ќе го седне секако ако остане Љоренте.
А можда уште една 9ка да купат.

Крило ако може да игра, ок.
Мене ми е типичен сидраш што чека топка пред гол и најчесто ја искористува шансата. Ако е подобар од Љоренте на тренинг и терен, ништо чудно и да му го земе местото.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515
Што е со Абрахам? Колку ќе е аут? @Донев
Ништо страшно. Ситна повреда на пријателската против Сампдорија.

Клемент очекува дека ќе биде фит за натпреварот против Саутемптон.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
639
Поени од реакции
491
Swansea set to launch £20m bid for Joe Allen despite Stoke declaring he is not for sale [Mirror]
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515

Во сабота без Ки и без Сигурдсон :(
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
639
Поени од реакции
491
Swansea City to sign Renato Sanches? According to the papers, they're strong contenders for his signature [BBC]
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515
Ооо баксузи. Ти ли ќе помогнеш бе?

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.535
Поени од реакции
55.515
Роке Меса сте го купиле од Лас Палмас, дури сега видов.
Има да гази играчов во средина, неколку пати ги гледав лани ЛасПалмас, дефинитивно најдобар поединец беше на теренот, трча ко коњ, цел терен го покрива, пас не греши исто игра и со лева и со десна.

Види го и каква мотивација има.:icon_mrgr:

Одлични бројки, само да не заврши како Бастон.
Изгледа ќе заврши. На позајмица во Севиља.
Има ли пилот во авионот???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom