Фан Клуб: Свонси

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Што ви е целта за сезонава? :D

Мислам дека Свонси баш и не се меѓу топ фаворитите за први места, повеќе се некаде топ 10 екипи што треба да се борат за Плејоф до крај, па ако влезат таму може и до ПЛ.

Мислам им фалат некои работи за ПЛ
Им фали победнички менталитет.

Па сите очекуваат подобра сезона од минатата и во најмала рака место во плеј оф. Да, има многу посериозни кандидати за првите 2 места. Многу тешко Свонси да фати едно.
Во секој случај добар почеток имаа, само што последниве кола влегоа во лоша серија. 3то место по 12 кола е над моите очекувања.

Да продолжат вака до јануари, па да дадат буџет за засилувања нема да е лошо. Имаат многу просеци во составотт кои фаќаат место, земаат плата, а не придонесуваат многу.
Барем уште едно големо име да земат (10ка).
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Брустер, Гуеи, Галагер.
Купер ги собра младиве со кои го освои светското во 2017та со у17.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Ају мајстор
Брустер глуп
Одбрана not found
Судија педер
ВАР in
Купер out

#HULSWA
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Е браво, наш човек ни го начука во 90та и ни ги скина шансите за плеј оф.
Па тоа трчање по терен, па тоа соблекување дрес, пред празен Либерти. Допре дно!

Форсирањето млади играчи на Купер ете до кај го доведе клубот. Ги гледав последниве неколку натпревари, тоа децата во одбрана се тотално изгубени. Што бараше Ван Дер Хорн на клупа?

Ќе си гледам уште некоја сезона второ лигашки фудбал и ќе водам монолог во темава... додека не заминат во трета.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Распаднете се
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
На клубов под итно му треба нови газди (по можност нафташи).
Откако дојдоа американциве клубов е во пад. Со мала инвестиција можеше да се оддржи, но на баткиве ни денар не им се троши. Секој трансфер период во плус искачаат.

Ова што се деси месецов е срам. Во моменти кога се во битка за најмалку бараж за плеј оф, никаков интерес не покажаа да го поддржат Мартин.
Фали десен бек, фали голман, фали напаѓач, на овие 3 позиции мораше да се донесе играч. Цел месец имаа на располагање.
Наместо тоа, само го вратија Витакер од позајмица, а се ослободија од други 6 играчи :mad: Така да излеговме уште послаби после трансфер периодот.
Во последен момент го продаваат и Обафеми, а како замена во 5 до 12 пробуваат да го доведат Зохоре. Трансфер што нормално пропаѓа.

Џабе се менува тренер (еве ги поранешниве тренери сеа се во ПЛ), треба да се инвестира во играчи! А со овие газди инвестирање во играчи, мало сутра.
И да влезат некако во прва лига со ваква политика има дебакл да доживеат таму, едноцифрена бројка на бодови. Али како што се крева и квалитетот на Чемпионшип, клубов со овие газди е поблиску до трета лига наместо до прва.


Знам на никого гајле не му е за клубов, али да си ги кажам јас маките. Шо има везе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom