Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
канаваро и трезеге требаше да ги земиме кога испадна јуве бидејки тогаш беа зверови а сега можат слободно да играат во сиена и воопшто не ни се потребни
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Де Роси со мала повреда на коленото, неизвесен за дуелот со Бари :tapp:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Не ни требаат Канавато и Трезеге и никој не ни треба кој е постар од 30 год.Треба да се купат помлади играчи кој ќе играат многу години.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
********************************************************************

Се очекуваат 8000 романисти да гостуваат во Бари... ќе биде жестоко на трибините како ланската сезона:vozbud::vozbud::vozbud:

********************************************************************

Се очекуваат 8000 романисти да гостуваат во Бари... ќе биде жестоко на трибините како ланската сезона:vozbud::vozbud::vozbud:

со навивачите на Бари си прават добри гостувања, ама ова не се заборава :vozbud::vozbud:


а Кандела за да им заблагодари на навивачите постигна еден од еврогол

 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Со задоцнување да ви ја честитам победата над Интер 2-1.
Ви посакувам многу успех во останатите 8 кола.
поздрав
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Со задоцнување да ви ја честитам победата над Интер 2-1.
Ви посакувам многу успех во останатите 8 кола.
поздрав
данкешен што ја честита победата :) ама успех во последните кола сигурно не ни посакуваш:smir::smir:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
данкешен што ја честита победата :) ама успех во последните кола сигурно не ни посакуваш:smir::smir:
Нај искрајно, доколку Рома ја освои Серија А, воопшто нема да ми биде криво. Браво и за Клаудио Раниери кој превзеде една закрпена екипа,а еве стигна до реални шанси за освојување на СЕРИА А.
Клаудио Раниери неоправдано беше напаѓан од страна на фановите на Јубентус, а еве докажува со играчки послаба екипа дека е голем стратег.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Нај искрајно, доколку Рома ја освои Серија А, воопшто нема да ми биде криво. Браво и за Клаудио Раниери кој превзеде една закрпена екипа,а еве стигна до реални шанси за освојување на СЕРИА А.
Клаудио Раниери неоправдано беше напаѓан од страна на фановите на Јубентус, а еве докажува со играчки послаба екипа дека е голем стратег.
абе знам дека нема да ти биде толку криво доколку Рома освои титула отколку Милан или Јуве, тоа ми е јасно, ама не ми е јасно зошто фан на Интер искрено и пожелува среќа на Рома во борба за титулата кога се на 1 бод разлика, нормално дека сакаш Интер да го освои Скудетото... затоа за мене ова нема логика, ма да ако си искрен секоја чест:smir:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
абе знам дека нема да ти биде толку криво доколку Рома освои титула отколку Милан или Јуве, тоа ми е јасно, ама не ми е јасно зошто фан на Интер искрено и пожелува среќа на Рома во борба за титулата кога се на 1 бод разлика, нормално дека сакаш Интер да го освои Скудетото... затоа за мене ова нема логика, ма да ако си искрен секоја чест:smir:
Да, фан сум на Интер, и точно е дека Јубентус и Билан неможам да ги замислам, но Рома и останатиет клубови во Италија немаат никакви привелегии, и ако си ги читал моите постови во Интер фан секогаш се коректни и без пристрасност.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Де Роси со мала повреда на коленото, неизвесен за дуелот со Бари :tapp:
кључен играч ни е де роси во преостанатите 8 кола, мора да биде максимално подготвен за секој дуел. Иначе не очекувам ни малку лесен триумф на Сан Никола, ги имам глеано неколку натпревари играчите на Бари на домашен терен и играат многу солидно. Сепак се очекува Победа :):smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
кључен играч ни е де роси во преостанатите 8 кола, мора да биде максимално подготвен за секој дуел. Иначе не очекувам ни малку лесен триумф на Сан Никола, ги имам глеано неколку натпревари играчите на Бари на домашен терен и играат многу солидно. Сепак се очекува Победа :):smir:
полошо е тоа што и Пизаро го пропуштил денешниот тренинг...

да Бари играат солидно на свој терен, а ние играме многу лошо на гости, ама со 8000 фанови кои ќе присуствуваат ќе предонесат да дојдеме до победа
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
луѓе јас мислам дека и без играчи ќе победиме против бари бидејки прв пат по 3 години ни се укажува ваква шанса. исто минатиот пат ни бегаше интер со неколку бода така да овој пат мора да ги стигнеме :)
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
полошо е тоа што и Пизаро го пропуштил денешниот тренинг...

да Бари играат солидно на свој терен, а ние играме многу лошо на гости, ама со 8000 фанови кои ќе присуствуваат ќе предонесат да дојдеме до победа
Офофоф ако не игра и Пизаро тешко нас, бриги и фати ќе треба повторно да ја држат средината како против удинезе ... :toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Де Роси се оправил на време и ќе игра на натпреварот со Бари, веројатно и Пизаро ќе биде спремен

можна прва постава

Roma (probable): Julio Sergio; Cassetti, Burdisso, Juan, Riise; Taddei, Pizarro, De Rossi; Vucinic, Totti, Toni
е сега прашање како ќе ги склопи Раниери Тоти,Тони и Вучиниќ... има две опции

(4-3-3)

...................................Бертагњоли....................................

Касети............Бурдисо....................Хуан......................Рисе



...................Тадеи...........Де Роси...........Пизаро..................


..............................Тоти..............Вучиниќ..........................

.......................................Тони.........................................


или(4-2-3-1)

.................................Бертагњоли.....................................


Касети.................Бурдисо.............Хуан.......................Рисе


...........................Пизаро............Де Роси...........................


Тадеи..............................Тоти...............................Вучиниќ


......................................Тони..........................................


кога мене би ме прашале би ја играл оваа втората формација по која Рома е претпознатлива, а така би се искористил максимумот од Тоти и Вучиниќ на левата страна каде што знае да биде многу опасен... и само да потсетам Бари имаат само два пораза на домашен терен и на истиот го победија Јуве и со Интер изиграа нерешено
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Не ми се верува конечно дојде нашето време за титула јес.Само со продолжување на добрата игра и мислам дека е готово.Интер нема да издржи со Пандев во нападот тешко и другите се готови.

Највеќе ме радува што Бурдисо игра фантастична сезона како цел живот да играл за Рома тоа го поштувам и Тони е феноменален немам зборови знае да загради топка, по цврст нема буткање и чуство за постигнување голови се разбира.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom