Фан Клуб: Рома

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.298
Менез во ПСЖ за 8 милиони???? WTF ????
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.885
Поени од реакции
23.257
Од извори од Италија ми кажаја дека Стекеленбург е договорен, официјално ќе биде у Среда, дечково никад не згрешил.

Така да честито голман ! :)
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Со среќа да ви е Бојан, се надевам ќе распали кај вас :D
и после ќе си го земиме пак :pos:
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
После доаѓањето на Луис Енриќе, за Менез во Рома немаше никаква иднина.Сеедно ми е за него, само Вучко да не си замине :/
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.276
Поени од реакции
26.125
Ако си одат и Менез и Вучинич не ја ни спомнувајте титулата во Италија
 
P

PewDiePie

Гостин
Бојан Кркич и Ламела ин Вучинич и Менез аут. Каква фејл трансфер политика.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
Бојан Кркич и Ламела ин Вучинич и Менез аут. Каква фејл трансфер политика.
не не, Ламела и Кркич ин, а Менез аут, е сега доколку си оди Мирко ќе следува достојна замена ;)

... и не се нервирајте тоа што Менез си отиде, човекот три години помина во Рома и никако да заземе статус на првотимец, кога трча и се залага добар е, но кога не трча и не се враќа назад е само вишка играч, јас можам на прсти да ги набројам неговите добри утакмици во овие три години ... од друга страна еве додека е во Рома три тренера се сменија и сите го играа Тадеи пред него, значи проблемот е во дечкото не во тренерите ....
Затоа не ми е криво што си отиде, што е до мене може и Мирко да си оди, неможам јас да ги гледам Мирко и Менез како се влечат по теренот и го гледаат Тоти како трча, прави пресинг врз противничките играчи, тоа е срамота, нешто не видено !!!
--- надополнето: Jul 25, 2011 7:01 PM ---
Од извори од Италија ми кажаја дека Стекеленбург е договорен, официјално ќе биде у Среда, дечково никад не згрешил.

Така да честито голман ! :)
Ејј ќе ти верувам само немој да ја заречеш работата :D ... а еве сега читав дека двете страни се блиску до договор и дека со Стекеленбург се договориле за платата и договорот, се шпекулира дека ќе потпише на 4 години и дека ќе зема плата од 1.5мил по сезона, а трансферот чинел 6мил плус 1мил бонус доколку Рома обезбеди пласман во ЛШ :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Добро мирко е црногорец,не можеш да го обвинуваш што не трча. Реално. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
^да де на него му е опростено, му опростивме и што промашуваше празни голови :ROFLMAO:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.298
Абе се се ама за 8 милиони? Па на овој денешен пазар требаше барем 15
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
Абе се се ама за 8 милиони? Па на овој денешен пазар требаше барем 15
Види, Менез имаше уште само една година од договорот, така да реално не можевме да му земеме некоја голема пара, трансферот чини 8,5мил плус доколку ПСЖ влезе во ЛШ уште 1мил ... тоа ти е исто кога Ето му остана една година од договорот и го оценија на 20мил, а реално Ето вредеше и моментално вреди повеќе :)
 
П

Паган-др

Гостин
Не е свесна Рома што испушта, ама ај....

и да, зборам за Менез
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ма нека си крши глава, такво лигаво француско копиле ни не сакам во екипа.Него со доаѓањето на Стекеленбург сме завршиле огромна работа, браво Сабатини :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Не треба да жалиме за Менез ... Малце пари му земаа , ама толку е , другата година и како слободен играч можеше да си отиде па не треба да гледаме лошо на тоа ... За Вучинич кога беше добар беше ама последнава сезона многу слабо изигра па додека можат да му земат пари мислам дека треба да го продадат и за тие пари да земат некој поамбициозен и некој кој ке сака да се докаже и да се бори за прв тим , а не како Вучинич да утиња празен гол и 100 % шанси ... Мислам дека Рома ќе заврши многу добра работа доколку го земе Стекеленбург пошто им треба некој добар голман кој ќе биде константен ... Веруваме во РОМА и се надеваме оваа година на прво место :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom