Фан Клуб: Рома

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
^Кој е овој Боас ???? Ја би сакал Венгер :je:
Како што рече колегата пред мене Андре е импресивен млад менаџер. Сo Порто годинава партали прави и мислам дека има само 2-3 нерешени. Другото е се победа. Велат дека е новиот Мурињо. Јас пак велам дека има поголем потенцијал од Мурињо и ќе биди одлично да се земи во Рома.
Карлито и јас не би ви го препорачал ама знае како со италијанци а мислам дека сака да оди во Рома па ако не друго може некоја титула да донеси.
Венгер не доаѓа уште најмалку една година па така најдобро решение би ви бил Андре Вилас Боас. Го сакав за кај нас ама пошто го имаме Кени.......хи ис ол јуорс

--- надополнето ---

^Абе кажав јас носите го за 15-20мил :)

... четири тренери се поврзуваат со нас, тоа се: Анчелоти,Боас,Монтела и во последно време Венгер.... ја би за Боас или пак да остане Монтела :)
Фала братучеди многу сте дарежливи :smir:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
кој венгер бе ко од нафталин изваен :) или овој од порто или авиончево друго не се прифаќа :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Вечер играме со Бари... Удинесе изгубија, голема шанса да се искачиме на 5-то место... во вакви моменти играме стегнато и само си создаваме притисок кога нашите противници киксаат а ние треба да искористиме, затоа оцекувам напнато прво полувреме, а воторо да ги отвориме :) позз Форца Рома!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Многу слаба игра. Ептен. Комплетно незаинтересирани делуваат како да завршила сезоната и не им требаат повеќе победи. Дефинитивно една чистка треба да си ги исфрлите сите дебили па после ќе напредувате.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ja мислам дека Рома ќе ја сврти утакмицава .. Ми изгледа местена кец у два .. Пошто Бари нема за леб а Рома грчевито се бори за ЛШ
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Уфф... тешко е да си фан на Рома, недај боже да си во години и да навиваш за Рома, па можеш срцев удар да добиеш :S :S
-Јас целиот се стресов во овие 90мин. а како би поминал некој постар загреан фан на Рома, не сум во состојба да коментирам...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Ja мислам дека Рома ќе ја сврти утакмицава .. Ми изгледа местена кец у два .. Пошто Бари нема за леб а Рома грчевито се бори за ЛШ
Браво бе

--- надополнето ---

Инаку тешко некако играат. Вака нема успех. Добро во Италија можи пошто слабо е првенството ама за надвор тешко.
Фалат играчи во Рома се гледа. Мислам дека газдите ќе средат па ќе нема причина за грижи. Крила се нема никакви, оној Менез онака ако играл цела сезона подобро и да не коментирам....... нападот многу лош. Не ме бендисува. Тоти е стар, Мирко старее и колку повеќе старее е се посмотан и послаб. А пак оној Бориело не знам ни зошто воопшто сте го зеле. Ако не грешам и преку 10 милки го плативте? Адриано што си замина мислев ќе е ок кога го зедовте ама и тој си останал дибек. Рисе не е лош ама е стар па ќе ви треба и нов лев бек. Одбраната многу киксира па и ако си оди Мексес ( не знам колку е значаен за вас сезонава ) ќе ви треба и стопер. А за голман мислам дека е добар Дони мада не ќе е лошо да соберите некој млад талентиран дечко. Толку успеав да забележам од овие неколку утакмици што ги видов сезонава. Вие подобро си знаете а тие во клубот се надевам најдобро знаат што треба и како треба.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^Дони е единствениот голман во светот кој успеал да израчуна каде ќе заврши топката упатена од противнички играч:icon_mrgr:icon_mrgr Чезал ја погоди пречката, а овој можеше, а не мрдна од место... ц ц ц едвај чекам да си замине ова лето!!!
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Лелееее шок соба у 95' минута таке нервозно го гледам натпреваров глеам 95 мин. и пцуем фатив од Вучинич,Менез,Бориело,патката Тадеи и ред други нервозе ме пукаја и оп од негде излезе Рисе кој центрираше пред гол и од таму налета Роси кој несакајќи даде гол и тотална еуфорија дома сите траеја а ја пискав ка луд :vozbud:.....Да ја имам таја привилегија секундарно ги продавам Тадеи,Касети,Рисе,Голманите,Перота,Вучинич,Менез,Бориело и уште некој....А големо БРАВО за ТОТИ !!! ЗВЕР е едноставни иако го промаши 2 пенал се трудеше играше како во неговите 25-26 године...Наредна сабота Рома-Милан !!! ФОРЦА РОМА!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
The King of Rome is not dead!!! - 206 гол во Сериа А за Франческо Тоти, жива легенда, го помина и Роберто Баџо на вечната листа!!! Grazie Capitano!!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Ќе пукни ремонт и кај вас. Без гајле. Абе овој Тоти направи добра работа што остана овде. Ако отидеше во Реал-меал ќе си ебеше и кариера и се. Вака легенда си е
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
за мене сезонава е завршена уште во каљари кога загубивме 5-1 така да не се надевам на 4 место :) само се надевам дека ќе има МНОГУ измени во тимот па нема да мора да ги гледам слепците тадеи,касети,дони и тн.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Туууу лезет победа еј :D

Него против Милан играме без Де Роси и Перота, .. ја мислам ќе ни ја пуштаат :p
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Карло Зампа со интерпретација на Алехандро од Лејди Гага:pos::pos::pos:



--- надополнето ---

[/IMG]
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757

Детево е во форма, само да ги предупредам миланезиве :icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom