Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
^абе во погрешен клуб и во погрешно време е дојден човекот:toe:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Може да се врати на вистинските патеки само не знам полека полека му снемува време
Инаку како сте задоволни од него и по некое мислење дај фрлете не пратам многу Серија А годинава ме интересира момчево голем талент беше
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
^Менез има голем потенцијал, многу голем, брз со топка може да игра како вингер на двете страни, но јас мислам дека најдобар е како полушпиц со движења во средина, со еден збор all round... е сега проблемот кај него е карактерот, кога му се игра, игра, ама некогаш знае да биде потполно незаинтересиран, посебно тоа го прави на натпревари со малите тимови, на некој начин потценува... во Рома до сега немаше вистински тренер кој може да го мотивира но и да му спука малку, Раниери и Спалети се мирни на карактер, но еве Монтела неколку тренинзи пред натпреварот со Киево му подвикнал и одма имаше резултати на мечот... и зошто велиш му снемува време кога е само 23 години

еве неколку клипчиња па види дали ти се бендисува :)

За играта во Монако да не ти ставам клипчиња, во гранцуска лига правеше партали уште на 17-18 години, тој е најмладиот играч во француска лига кој постигнал хет трик на само 17 години :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Не не...... го имам гледано доста пати и знам дека е страшно талентиран ама сепак не го следам толку редовно во последно време па не знам како се развива. По карактерот ме потсеќа на Бен Арфа. Да не речам дека се исти - страшно талентирани но однесувањето може да ги уништи.
Е сега за времево знам дека е млад ама еве наскоро полни 24. Така една по една си одат годините а знаеме каде води тоа. Штом досега уште не пронашол константност може многу брзо да оди во темата за заборавени играчи ( ако знаеш на што мислам )
Како што реков не гледам многу Серија А годинава па не знам баш како се развива Менез иако порано ми изгледаше страшно талентиран. Ама стварно очекував многу повеќе од него до сега требаше да ви стигнуваат 50-60 милионски понуди за него. Се сеќавам за Бен Арфа бараа Марсеј 40 милиони арно ама на крај за 5-6 си отиде и тоа исфрлен од клубот.Да не го снајди истото момчево?!
Знам добро кој е и што е Менез само ме интересира од ваша гледна точка вие сепак редовно гледате и знаете многу подобро

--- надополнето ---

Бтв за него ли рече Зидан дека е единствениот што може да го замени достојно во француската репрезентација или грешка сум?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
^па да, таква беше изјавата на Зидан, мада далеку е Менез од Зидан :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Ќе видиме. Има потенцијал ама како што реков не знам до кај е и што е. А годините си врват. Бтв коментаторот на првиот клип :pos2:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
^Карло Зампа е легенда, се дере како луд кога Рома ќе постигне гол :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Стварно е ненормален :vozbud:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
гледај некој клип против лацио и ти гарантирам дека ќе треба нови звучници да си купиш :)

новите сопственици ќе го менуваат грбот на клубот т.е. ќе се врати она старото со волкот но ќе претрпи мали промени
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Ќе ве дотераат газдиве ќе видите

--- надополнето ---

гледај некој клип против лацио и ти гарантирам дека ќе треба нови звучници да си купиш :)

новите сопственици ќе го менуваат грбот на клубот т.е. ќе се врати она старото со волкот но ќе претрпи мали промени
:vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2: Овој стварно бил ненормален ахахахахаа

--- надополнето ---



--- надополнето ---

П.С Абе овој Вучинич полека се претвора во дрво :tapp:
Почнува да ме потсеќа на нашиот Макси. Експерт за промашување зицери
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.566
Поени од реакции
11.436
Баш во Ливерпул треба еден играч како Менез ( и таму пишав ) само како што реков не знам баш кај е и што е оваа сезона а според статистиката не сум импресиониран од по 4 гола и 3-4 асистенции годишно. Ако пак се решите да го продавате- попуст за нас нели сега сме роднини по газдите :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
^Абе кажав јас носите го за 15-20мил :)

... четири тренери се поврзуваат со нас, тоа се: Анчелоти,Боас,Монтела и во последно време Венгер.... ја би за Боас или пак да остане Монтела :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Вилас Боас е тренерот на Порто

А со Венгер не би се залетувал :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Вилас Боас Переш е можеби најмладиот тренер во Европа, али оваа година со Порто нема во пораз во сите конкуренции, тоа за мене е импресивно, знае како со младите играчи и плус школа на Мурињо е :)
Венгер не би сакал да го видам, тој исто така нема му рамен во развој на млади играчи и знам дека со него сите млади играчи ќе добијат шанса, ама не ми е нешто посебен тактичар и кога би дошол во Рома би довел цела францусја колонија на играчи, сепак тој е тренер кој нај одговара на стратегијата на Ди Бенедето за развој на Рома, да направи млад играч ѕвезда а тоа највеќе го сакаат нашите газди и највеќе на тоа ќе обрна внимание... од другите Анчелоти не би сакал да го видам.

Денеска официјално е формирана компанија која ќе ги има правата над АС.Рома, нејзиното име е HoldCo која ќе поседува 67% од акциите на Рома од кои Ди Бенедето има 60%, a Уникредит 40%... сега ќе се чекаат потврди од Antitrust и Consob(формална работа која сепак ќе потрае).... кај и да е ќе потпишат Сабатини и Балдини, ќе имаме страшно раководство и управа, со овие луѓе нема многу да му се сеќирам кои играчи ќе потпишат за Рома, бидејќи тие си ја знаат работата многу добро... нема веќе Рома да биде тим која ќе потпишува со изветреани играчи како Адриано и да им дава по 5мил евра плата, тоа беше во времето на Росела Сенси и Даниеле Праде(човек кој нема врска од животот) !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom