Фан Клуб: Рома

Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
^ абе јас мислев дека отиде во Падова, но сега проверив дека останал во Рома и сум среќен, не ми беше мило кога слушнав дека ќе оди на позајмица во некоја си Падова која лани едвај опстана во Сериа Б... а инаку за Греко можам да кажам дека ќе биде вистински наследник на Пизаро, но управата ја тупи со младите, не води доволно грижа, на Греко му фалат настапи во Сериа А, не е веќе млад мислам дека има 24год. незнам зошто оваа година не го дадоа во некој тим од Сериа А, ај да се надеваме дека Раниери смета на него, ако не друго барем за куп-натпреварите, веројатно е така бидејќи Греко имаше одлични партии во подготвителните посебно на турнирот во Париз
E da toa si u pravo deka ic ne vodi griza za malive , cist primer Fabio Zamblera so go zemaa na pozajmica od Newcastle , cist primer Greco , cist primer Alessio Cerci , cist primer Rosi, Okaka ne e nesto posebno ... vidi gi Inter , Santon go izvadija , Balotelli go izvadija a kolku zarabotija na nego ej .... ajde valjda ke bide bolje
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Абе имате нешто некоја слика од Бориело во Рома...видов една погоре ама не е тоа тоа...денес пристигнал колку што знам мора да има нешто...btw Бориело ми е омилен играч,може на некој му е чудно ама изгледа еден од ретките сум што следи ваков не толку популарен играч :)
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Абе имате нешто некоја слика од Бориело во Рома...видов една погоре ама не е тоа тоа...денес пристигнал колку што знам мора да има нешто...btw Бориело ми е омилен играч,може на некој му е чудно ама изгледа еден од ретките сум што следи ваков не толку популарен играч :)
Денес Бориело пристигнал во Рим а за фотографија сеуште нема, се надевам дека утре ќе имаме чест да ги видиме првите фотографии на Бориело во дресот на Рома. . .
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Ја да не останам покусо да ставам и ја еден клип мислам дека момаков ќе биде од голема помош.

 
P

PewDiePie

Гостин
Ја да не останам покусо да ставам и ја еден клип мислам дека момаков ќе биде од голема помош.


Море пречек,браво...........100 пати по корисен од прасето ќе ви е овој,или од променливиот Вучиниќ.
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Абе имате нешто некоја слика од Бориело во Рома...видов една погоре ама не е тоа тоа...денес пристигнал колку што знам мора да има нешто...btw Бориело ми е омилен играч,може на некој му е чудно ама изгледа еден од ретките сум што следи ваков не толку популарен играч :)
Мислиш нешто овака или сакаш да го видиш со дрес онака официјално?





--- надополнето ---



 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
!

И на крај се пее ЛАцио Мерда хахахахахх браво закон .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Бориело...


--- надополнето ---

ептен му ги дигнавме акциите на Бориело, божем која ѕвезда сме ја донеле, али такви се фановите на Рома тие што се добредојдени се пречекуваат на вистински начин и да осетат што значи позади нив да имаат фанови кои ќе ги сакаат и ќе пејат за нив на секоја утакимица на Олимпико... затоа многу играчи ја сакаат Рома и кога веќе играат за овој клуб не сакаат да заминат, тука се игра со љубов!!!

--- надополнето ---

еве го веќе на тренинг


--- надополнето ---

и со дрес


--- надополнето ---

размислував нешто... по доаѓањето на Бориело очекувајте Мирко Вучиниќ да блесне, зошто?? еве вака, лани ја почнавме сезоната со Мирко,Тоти како напаѓачи и тука беше Менез како подршка, е во ваков случај се гушеше играта бидејќи Тоти се користи како шпиц, но Тоти што прави? секогаш се враќа да прима топки, а напред Вучиниќ останува сам, што е лошо... Мирко највеќе се истакнува како втор напаѓач посебно по онаа лева страна, но сепак за да тоа му успее мора да има класичен шпиц кој ќе биде истурен и врз кој противничката екипа ќе мора да внимава односно некој од дефанзивците, е во таква ситуација се отвара простор и повеќе слобода за Мирко... класичен пример ланската сезона, во првиот дел од сезоната поради недостиг на напаѓачи Мирко играеше како класичен шпиц и во цел есенски дел постигна 1 или 2 гола, НО откако дојде Тони зимата тогаш со неговото играње како истурен шпиц се отвори простор за Мирко и тој се покажа во најдобро светло постигнувајќи 13-14 голови во пролетниот дел од сезоната... затоа сега очекувам истото да се случи со Бориело, па Мирко да почне со своите игри уште на почеток на сезоната!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
новата реклама на Тоти и Илари, интеренет пер Тоти, односно пер тути!! хехе

 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Еден мал highlights од Црна Гора - Велс и голот на Мирко Вучинич за победа на Црногорците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom