Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Море море,како одма ви се кренаа курињата на Бориело па чак и скудето читам :tv:

Знате дека е на позајмица со обврска за одкуп од 10 мил така ? Добри сте за 12 мил ќе го земете а сосема добар играч што ќе даде минумум 13 гола сезонава! Поздрав
хехе абе види мината сезона за малку ќе го освоевме скудето без Адријано и вашиот Бориело, значи овие двајца се еден плус за Рома заедно со Симплицио кој треба да биде онаа соодветна замена за Пизаро и верувам дека ќе одговори на задачите
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ajde airlija.Boriello dojde ali ne ocekuvam premnogu od nego .. da postigne 10 do 12 gola.Ali imame golema ekipa toa e plus,sezonata e dolga.
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Еве го и официјалниот договор на Бориело и начинот на кој е тој купен, можете да видите, инаку денес попладне пристигнува Бориело во Рим.
http://bo.asroma.it/UserFiles/1227.pdf
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Еве го и комплетниот состав за 2010/11 па со вакви играчи ако не освоиме ништо срамота ќе биде погледнете.

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
од денешниот тренинг на француската репрезентација
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Еве го и комплетниот состав за 2010/11 па со вакви играчи ако не освоиме ништо срамота ќе биде погледнете.

Брат само едно дополнување во врска со ова што го велиш дека би било срамота ако не освоиме ништо, Реал минатата година со какви играчи располагаше а што освои? - ништо, така да повеќе би било разочарување како и секогаш отклку срамота. Реал Мадрид ја помести границата за срамота со неосвојување на ниту еден трофеј со играчи како тие, меѓутоа да не се грижам многу за нив, да си ја гледаме ние Рома и да се надеваме.

--- надополнето ---

 
П

Паган-др

Гостин
Добредојде Бориело. :)

Пупоне направи добра слика, за секоја позиција имаме солидна замена. Се надевам повеќе ќе се уиграат играчиве и ќе имаме убедлива игра. Неможам да го дочекам мечот со Баерн, тоа е прав тест за тимот.

Forza Roma!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
еве го списокот на играчи кои се повикани за ЛШ

List A:
1 Lobont, 2 Cicinho, 3 Castellini, 4 Juan, 5 Mexes, 7 Pizarro, 8 Adriano, 9 Vucinic, 10 Totti, 11 Taddei, 16 De Rossi, 17 Riise, 19 Baptista, 20 Perrotta, 22 Borriello, 23 Leandro, 25 Burdisso, 27 Julio Sergio, 29 Burdisso, 30 Simplicio, 32 Doni, 33 Brighi, 77 Cassetti, 87 Rosi, 94 Menez

List B: 41 Pigliacelli, 42 Frascatore, 43 Montini, 89 Okaka

две работи не ми се јасни, што важи за играчите кои се во листата Б и кој е всушност Леандро бр.23 моментално ми е блокиран мозоко и ништо не ми доаѓа напамет

--- надополнето ---

а еве уште еден клип кога се појавува Бориело и реакцијата на фановите: ла ла ла ла Бориело ла ла ла ла Бориело.... :)

 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
еве го списокот на играчи кои се повикани за ЛШ

List A:
1 Lobont, 2 Cicinho, 3 Castellini, 4 Juan, 5 Mexes, 7 Pizarro, 8 Adriano, 9 Vucinic, 10 Totti, 11 Taddei, 16 De Rossi, 17 Riise, 19 Baptista, 20 Perrotta, 22 Borriello, 23 Leandro, 25 Burdisso, 27 Julio Sergio, 29 Burdisso, 30 Simplicio, 32 Doni, 33 Brighi, 77 Cassetti, 87 Rosi, 94 Menez

List B: 41 Pigliacelli, 42 Frascatore, 43 Montini, 89 Okaka

две работи не ми се јасни, што важи за играчите кои се во листата Б и кој е всушност Леандро бр.23 моментално ми е блокиран мозоко и ништо не ми доаѓа напамет

--- надополнето ---

а еве уште еден клип кога се појавува Бориело и реакцијата на фановите: ла ла ла ла Бориело ла ла ла ла Бориело.... :)

Еве Pupone во врска со Листата Б, ова е од официјалниот правилник на УЕФА, се надевам дека е јасно сега.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Еве Pupone во врска со Листата Б, ова е од официјалниот правилник на УЕФА, се надевам дека е јасно сега.
ок, сега ми е јасно, сега уште да ми кажеш кој е овој Леандро??
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
^ абе јас мислев дека отиде во Падова, но сега проверив дека останал во Рома и сум среќен, не ми беше мило кога слушнав дека ќе оди на позајмица во некоја си Падова која лани едвај опстана во Сериа Б... а инаку за Греко можам да кажам дека ќе биде вистински наследник на Пизаро, но управата ја тупи со младите, не води доволно грижа, на Греко му фалат настапи во Сериа А, не е веќе млад мислам дека има 24год. незнам зошто оваа година не го дадоа во некој тим од Сериа А, ај да се надеваме дека Раниери смета на него, ако не друго барем за куп-натпреварите, веројатно е така бидејќи Греко имаше одлични партии во подготвителните посебно на турнирот во Париз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom