Фан Клуб: Рома

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Честито победа. :smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
и да, заборавив... благодарам за честитките посебно до оние фановите на Интер кои искрено го признаа поразот, се изненадив од The Great кој некако тешко му падна поразот и не сакаше да го признае, дали изгубил многу пари на спортска, појма немам... ама некои како кире интер,ДЕКО итн не ме изненадуваат:toe:
Не бе, каква спортска, ја никад Интер не го ставам на ливче, ритуал некој. Рома ги има моите симпатии во Италија, ги имала увек, ама кога играат против Интер ( и против други од топ 4 ), не можам да им го разберам односот, едноставно ко мали деца се однесуваат на терен, тепаат, влечат, тегнат, глумат, никад немам видено Рома да изигра џентлменски фудбал, ваљда сето тоа е ради ривалството, друго нема.

Е сеа реално да збориме, вака да трчаа низ терен, немаше гејците 5-6 комада да примат? :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Не бе, каква спортска, ја никад Интер не го ставам на ливче, ритуал некој. Рома ги има моите симпатии во Италија, ги имала увек, ама кога играат против Интер ( и против други од топ 4 ), не можам да им го разберам односот, едноставно ко мали деца се однесуваат на терен, тепаат, влечат, тегнат, глумат, никад немам видено Рома да изигра џентлменски фудбал, ваљда сето тоа е ради ривалството, друго нема.

Е сеа реално да збориме, вака да трчаа низ терен, немаше гејците 5-6 комада да примат? :)
ај одговори ми на ова: играчите на Интер изиграа џентлменски фудбал??
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ај еден пример, ти можеш да бидеш џентлмен со некоја пргава циганка ?
ххх нормално дека неможам, но во случајот Интер ја претставуваше таа пргава циганка, колку стартови направивте и заслужено си добивавте жолти... напрај споредба во жолтите картони па види кој е пргава циганка:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ххх нормално дека неможам, но во случајот Интер ја претставуваше таа пргава циганка, колку стартови направивте и заслужено си добивавте жолти... напрај споредба во жолтите картони па види кој е пргава циганка:toe:
Јас не зборував за случајов, туку за тоа дека години наназад Рома игра таков фудбал. Немаат везе жолтите картони, Тони заслужи жолт, а не доби на пример. Значи пример, немој да го земеш тоа на срце.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Јас не зборував за случајов, туку за тоа дека години наназад Рома игра таков фудбал. Немаат везе жолтите картони, Тони заслужи жолт, а не доби на пример. Значи пример, немој да го земеш тоа на срце.
ОК друже како кажеш

само не ми го растурај расположението, ко бога те молим:)

 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не бе зошто, таман работа, муабет тераме, ништо страшно. :)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Јас не зборував за случајов, туку за тоа дека години наназад Рома игра таков фудбал. Немаат везе жолтите картони, Тони заслужи жолт, а не доби на пример. Значи пример, немој да го земеш тоа на срце.
Киву црвен заслужи па не доби , .... шо е работата сега . Секој жолт го заслуживте, НЕ САМО НА ОВАЈ МЕЧ туку и на многу други немој да ми кажиш дека Рома играла пргаво..... да не барам линкој од Мунтари и Виеира од прредходниот меч и со други екипи наназад .
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ОК друже како кажеш

само не ми го растурај расположението, ко бога те молим:)
Ај и па ти многу нежен и љубезен си, ќе му постираш ова клипче ко човек и готово. :)


Инаку честитки ќе се јадеме до крајот на велико. :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Браво РОМА :smir:

ГО спасија првенството да бид еинтересно до крај .

СЕга нека го освојат и скудетото:smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ај и па ти многу нежен и љубезен си, ќе му постираш ова клипче ко човек и готово. :)


Инаку честитки ќе се јадеме до крајот на велико. :)
таков сум по природа мирољубив дечко :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Киву црвен заслужи па не доби , .... шо е работата сега . Секој жолт го заслуживте, НЕ САМО НА ОВАЈ МЕЧ туку и на многу други немој да ми кажиш дека Рома играла пргаво..... да не барам линкој од Мунтари и Виеира од прредходниот меч и со други екипи наназад .
Немој да бараш, молимте. Муабетот ми беше следен, ко прво не го правев со тебе ама ај, зошто сите летате како падобранци, а всушност не запазувате на што мислев. За разлика од Рома, Интер знае да изигра меч со (пример) Милан, а да не игра пргаво, да не се тегнат, да не глумат низ терен, тоа го имам забележано и кај Јубе на пример кога игра против Милан/Интер. Затоа и споменав дека можеби е до ривалството, такво ми е мислењето и крај.

п.с. Пупоне, видиш што убаво ти објасни Сајтлер, не питај гаталец, питај паталец. :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
нека не се залажуваат големите тимови, овој човек е вљубен во Рома
De Rossi: 'I love Roma too much!'

De Rossi: 'I love Roma too much!'
Saturday 27 March, 2010
Daniele De Rossi scored one of the most important goals of his career. “I love Roma too much, second only to my daughter.”

The midfielder netted in the 2-1 victory over Inter that puts them right back in the Scudetto race.

He celebrated by taking off his shin pad and kissing it, but reveals there was an ulterior reason.

“My daughter Gaia's picture is on the inside, so I was kissing her. I also kissed the club symbol on my shirt, as I love Roma too much, second only to my daughter. That's not a lie!

“Now we have to believe in the Scudetto. Admittedly, at the start I was very sceptical about our chances, but now we're here it would be criminal not to give it our best.

“Inter are a top side with everything it takes to win and we hope the Champions League can distract them.”

De Rossi was one of the most vocally critical when Inter took the Scudetto on the last day of the 2007-08 campaign.

“I have already had my say on that season and haven't changed my mind. Nobody can take our performance that year away from us. There is rivalry with Inter, but not hate.

“This season there is a certain consistency in the refereeing. There can be mistakes, but they have the guts to make the right decisions.”

De Rossi went off in the second half with a bruised shin to make way for Matteo Brighi.

“Even with a carbon-fibre shin pad, I still got a real knock to the shin. I would've stayed on the field, but it would have been ridiculous when Brighi was fit and ready to take over.”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom