Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.100
Во неделата имавме победа ала Мурињовка.. Шарави и Абрахам на асистенции од Дибала..
Што е интересно Рома има само 2 гола примено на 5 меча после паузата и тоа кај Милан.. 4 чисти мрежи што е нешто чудно за нас (y)
Е сега само да нѐ не потопат во недела кај Наполи.. Осеќам можеме до позитивен резултат ама ако играме како со Милан до 88 минута тогаш промил шанса немаме..
Тотална лудница е сега од 2 до 6 место каде разликата е само 3 бода..
Ако го преживиме Неапол ни се редат зицери.. Зицери на хартија знаеме колку е луда и "надмоќна" Рома :D

Николче запнал да оди во Милан.. Тие пак не даваат појќе од 25мил..
Се надевам ќе искешираат Енглезине бар 30+ до крајов на преодниов рок и да се заработи нешто на Колета..
Замена за него се спомнува Зијеш, Ауар оној од Лион и Делофеу но од друга страна Мурџо вика нема врска никого немало да донесат..
Шуми ги одбил Германците и најверојатно ќе оди Кремонезе или Торино..
Фиорентина се интересира за Белоти можно е и тој да фаќа путот..
На Ел Шарави му истекува на лето договорот и нема никаква желба од управата наша за продолжување на договорот..
Крис Смолинг.. Понуден му е нов 2 годишен договор човекот се мисли и не брза.. Тактизира.. Шкринијар ќе оди во ПСЖ и Интер гледа замена во Смолинг.. Прочитав дека му пуштиле водиче.. Не смееме ваков играч да изгубиме.. Одамна сме немале ваков одбранбен играч..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Во наредните 24 часа доколку Малдини добие 'амин' од газдите на Милан, го купува Заниоло за некои 25-30мил што во платена позајмица, што во пари за откуп и плус бонуси. Да дојдеме до некоја цифра од 30мил на коњ сме, јас лично и за 25мил да го дадат не ми смета. Еве втора година после повредите тој се уште не ја нашол старата форма, можеби и тактиката на Мурињо има удел во тоа. Како и да е, нека му е со среќа кај и да оди, дури во Милан мислам дека ќе му одговара и тактика и формација, нема да ме чуди ако се разигра.


Нема што да жалиме за Заниоло, освен тоа што не покажа ништо за нов подобар договор, на карактер не стабилен, секоја утакмица е потенцијален црвен, плус си ја покажа непрофесионалноста спрема клубот кој го чекаше од 2-3 тешки повреди цели две години.


Сега главна замена за Заниоло се спомнува Зијеш. Челзи сакаат да го продадат на Рома, играчот сака да игра во Рома, трансферот би коштал 20-25мил и плата на играчот 4-5мил евра годишно.

Јас сум повеќе за Лукас Моура да се земе,има само пола година од договорот нема да кошта многу, и со таа формација Мурињо што игра, нас ни фали лев офанзивен играч, да не речам крило, Али продорно крило деснак, што ќе втрчува во празно. Зијех може да игра таму лево, ама не е тоа тоа, играчот не е толку продорен, не втрчува на топки, туку тој сака да ги дава топките а други да течат, проблемот е и што Дибала е таков, па незнам дали ќе ни биде функционален нападот.
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.284
Читав Заниоло добил ултиматум, или трибини до крај на сезона или Борнмут.

Јас мислам дека Борнмут му прај лост на Рома за поскапо да го продај Заниоло.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Читав Заниоло добил ултиматум, или трибини до крај на сезона или Борнмут.

Јас мислам дека Борнмут му прај лост на Рома за поскапо да го продај Заниоло.
Не не, денес има претставници од клубот специјално од Англија дошле да го убедуваат, ќе имале средба денес, дури му ветиле подобар договор од првиот, од 4мил сега ќе му понудиле 5мил, значи стварно го сакаат. Првично и јас мислев дека е блеф за да другите сериозни купувачи(Милан) загризат за него, оти новите газди Американци на Бурмаунт биле пријатели со сопствениците на Рома.


Btw, кој ти е стариот бил, кој беше ти? Тутор? :D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.284
Btw, кој ти е стариот бил, кој беше ти? Тутор? :D
Кико :) Стара гарда сме ние бе, не се даваме хаха
Не не, денес има претставници од клубот специјално од Англија дошле да го убедуваат, ќе имале средба денес, дури му ветиле подобар договор од првиот, од 4мил сега ќе му понудиле 5мил, значи стварно го сакаат. Првично и јас мислев дека е блеф за да другите сериозни купувачи(Милан) загризат за него, оти новите газди Американци на Бурмаунт биле пријатели со сопствениците на Рома.
Заниоло како си се зафркна за сите пари.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.284
Позз Кико дружеее :)
Поздрав Пупоне :) Imperatore:) Ако жалам некои играчи што не заиграле за Јуве, тоа се Тоти и Дрогба...Тевез го сакав, ми се оствари желбата.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.100
Вечерва во 20:45 Наполи - Рома
Еве што изјави Мурџо :

-KAKAV NAPOLI OČEKIVATE?

“Napoli kakav smo vidjeli u prvoj našoj utakmici. Ne želim da me se pogrešno protumači, ali čestitam im na Scudettu. Zasluženo su ga osvojili. Imaju momčad s izvrsnim igračima, odličnog trenera, napravili su odličan prijelazni rok.
Došli su na 12 bodova plusa nad Milanom i 13 nad Interom. To je puno bodova prednosti za momčad poput njih. Zbog nedostatka konstantnosti Intera i Milana, mislim da ne mogu pobijediti 8 utakmica zaredom. Ići ćemo pokušati dobiti utakmicu. Čestitke Lucianu i igračima. Osvojili su Scudetto."

-U KAKVOM STANJU JE WIJNALDUM?

“Počinje raditi sve više stvari u grupi. Vrijeme prolazi, a on je sve bliže povratku. Teško je reći kada, ne znam ali sve ide u pozitivnom smjeru. Nema nikakvih kašnjenja i on radi jako dobro”.

"Zaniolo mi je rekao da želi da ide. Svima u Klubu već mesecima govori kako želi da ide. Fokusiran sam samo na igrače koji su deo mog projekta, a on više nije deo nas. Nažalost, ostaće u Rimu.."
FB_IMG_1674979262288.jpg
Брзо заборави гомново кога инвалид го правеа сите нарочито лацијалите..
Колку поддршка му даваја навивачите се гледа на долната слика..
И самиот клуб го чекаше после 2 екстремно тешки повреде па и договор му дадоја.. Е мој Николче скапи сега на трибина а и ништо друго не заслужува игра 0, дисциплина никава, лоша атмосфера во соблекувалната..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Вечер го тепаме Наполи и улаваме лагано у борба за титула:kafence:
Автоматски споено мислење:

Поздрав Пупоне :) Imperatore:) Ако жалам некои играчи што не заиграле за Јуве, тоа се Тоти и Дрогба...Тевез го сакав, ми се оствари желбата.
Мене пак од тие што ги сакав 3ца дојдоа во Рома, од двајца се разочарав, тоа се Адриано и Пасторе:D

За разлика од тие двајца, во третиот уживам да го гледам, Дибала:love:
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.100
Пораз кај Наполи кој не го заслуживме.. Исто како што не го заслуживме и бодот во Милано..
Каква партија во 2 полувреме.. Горд сум и покрај овој пораз.. Ама изиграа со муда, храбро и без респект..
Пелегрини би го критикувал.. Дај нека го продадат дур може да се земе нешто на него.. Премногу е спор, не се залага, ништо не игра..
Замерка имам кон Мурџо.. Можеше да го извади и да го стави Солбакен.. Зошто е земен жутиот? Па веќе еден месец е во Рома а нема ни 15 минути изиграно.. Не може да е не спремен за 1 полувреме бар..
Не требаше да го вади Матич.. После 2-3минути примаме гол.. Не се прават 2 ударни замени во средината нарочито со млади и неискусни деца.. Ја држеше цела средина.. Која елеганција ја има Волковчанецот..
Што е со Камара? Ликот имаше солидни партии.. Агилен,трчаше, бркаше за да го зацементира на клупа.. Можда он требаше да влезе место Тахирович.. Како и да е Мурџо знае како се одвиваат тренинзите ние може само да нагаѓаме..
- Спинацола надвор 1 месец, на лето може да се продаде овој..
- Шомуродов на позајмица во Специја
- Виња на позајмица во Бурнмаут
- Диего Љоренте во Рома на позајмица
- Можно е извинување од Карсдорп и враќање во составот
- Заниоло го напушти Рим и си замина во Специја далеку од бесните навивачи
- Муриел е можно да дојде на позајмица.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.962
Колку има вистина во ова или е обична патка ?
Дури пред 2 дена е објавена оваа вест.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Колку има вистина во ова или е обична патка ?
Дури пред 2 дена е објавена оваа вест.
Па веста е објавена на 31ви и доста релевантни медиуми за Рома ја пренесоа. Само што се пропадна поради тоа што Заниоло остана и заврши преодниот рок
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.100
Испаднавме од купот ама се вративме на победите во Серија А.. И ако купот ни беше најреална шанса за некаков трофеј сезонава..
И Мурџо нешто изјави како немаме тим за на 3 фронта и морал да ги меша картите па доколку не мешал во средата вчера со Емполи може и не би тепале.. Не дека беше слаб составот во средата ама со грешките на Кумбула и Ибањез тоа беше тоа..
Добар кам бек против не така наивниот Емполи...Брзо завршена работа со головите во 2 и 5 мин на асистенција на Дибала од аголот..
Следи лесен распоред на хартија во Серија А и очекувам 4 од 4 а во меѓу време играме и со Салзбург..
Рома - Емполи ✅
Лече - Рома
Салзбург - Рома
Рома - Верона
Рома - Салзбург
Кремонезе - Рома

Денес нешто читав Камара не го играат поради тоа што ќе се активирала некоја клаузула за да мора после да биде купен од Олимпијакос.. Значи све везњаци да се недостапни па може тогаш да добие шанса..
Солбакен бил донесен лично од Пинто.. Не се совпаѓал во формацијата и не бил спремен сеуште за Серија А.. Тука Мурџо му тера инает мислим на Пинто и најверојатно на лето Пинто ќе си оди..
Преодниот рок во Турција завршува на 8 февруари па Галатасарај и Фенербахче пројавиле интерес за Заниоло.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Нека отпаднат и од Салзбург, секако таму има јаки екипи, шансите за освојување не се толку големи како лани во лига конференција. Нека гледат да фатат 4то место.

Галатасарај веќе понудил 22мил евра од кои 4 се во бонуси, 18 фиксни плус 4.
Рома ќе побарала уште некој динар повеќе, да не испадне од прва прифатиле :icon_mrgr:
А Заниоло се договарал со турците, има желба за трансфер, ама сакал да си стави во договорот откупна клауза, кој износ не ги задоволувал турците, се надеваме ќе најдат некој си споразум, имаат време до среда :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom