Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Само Рома знаат да те дигнат во облаци и за 4 дена да те шлапнат како гомно од височини..
На ништо ова не личи веќе..
Губиш дома од Бетис при водство..
Милијарда шутеви ван 16 имаа дечките од Шпанија и убодија еден.. Страшно нешто никој на блок да нема нарочито кога толку додавања направија баш за првиот гол..
Олку спора Рома не сум гледал..
Со Руди Фелер, Шабани Нонда и со Тавано смо играле далеку побрзо..
На Абрахам му треба дооолго ладење.. Човекот го лади на терен мисли бетонирано му е местото во први 11.. Белоти мора да почне со Лече..
Патрисио можеше барем 1 од 2та гола да фати.. На првиот каснеше на вториот братот 3 метра излезен и прима гол од кај што не треба..
Заниоло класика.. Пичкетина ка мајка му... Копиљ пубертетски..
Џабе понатака да пишувам само ќе се повторувам од минатото.. Значи исти грешки кој Мурџо не ги исправа..
Се надевам само Челик не е нешто сериозно повреден кој беше нагазен од Манчини кој му го дудла на Мурџо и не го лади за жива глава а Кумбула сливана скапуе на клупа..
Форца Рома!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
За вториот гол Спинацола е главен кривец, се тргна од играчот, да стоеше до него малку да му посметаше, немаше да даде таков удар со глава
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Победа над Лече од 2 : 1 но данокот го плативме со повреда на Дибала..
Така му иде момци.. Дибала можеше и мораше да одмара со Лече дома како и оној натпревар со Хелсинки..
Незнам што да кажам во калчото добро стоиме +4 од Интер и +6 од Јуве а - 4 од првиот и - 1 од четвртиот..
Но прашање е до кога вака ќе тераме?
Нова повреда сега Дибала,Челик, Дарбо, Карсдорп и Вајналдум..
Дибала и Џини сигурно после светсково ќе ги видиме на терен односно 2023 година..
Што работат бе во медицинскион тим? Има ли некој да сноси одговорност за ова што се случува во последниве 8 години?
Сега се чека Заниоло и Абрахам да покажат што знаат и како знаат и умеат да експлодираат.. Ако не нека фаќаат магла на лето.. Нек си еба мајката и двајцата сосве Кристанте кој пак а добие топка на наши 30 метра и треба да повлече контра или да креира напад му треба цела вечност за тоа време ја ќе стигнем у одбрана пешки од МКД а не професионалнине фудбалери..
Чиста 10ка за Смолинг и Жалевски за во неделата другото очај како да не јаделе леб.. Со црвен картон Лече место одма да затвориш натпревар и во второ да ги пуштиш Кумбула и пред се Бове ти играш курташак и се тресеш..
Натпреварон со Бетис и ми нема некое значење се мислам ќе го јадеме таму ка немиен доколку тие запнат..Боље нека се штедат за со Сампдорија и нови 3 бода, зошто специјалисти сме да воскреснеме некоја мртва екипа..
Форца Рома браќа и сестри мучењето продолжува...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
0 : 1 кај Сампдорија..
Пред се задоволен од тоа што немаше некоја повреда :)
Тепавме рутински.. Дориа не го видоја голот искрено.. Рома играше колку за преодна оценка на факултет..
Имавме шанси порано да го затвориме натпреварот преку Белоти и на два пати преку Заниоло но што е тука е.. Новиве 3 бода не донесоа на 4-то место..
Камара конечно доби шанса од прва минута и изигра баш убаво трчаше, покриваше насекаде..
Белоти појќе ми делува на тркач ала Симоне Перота.. Многу дефанзивни обврски му дава Мурџо.. Ама игра и тој е вреден..
Смолинг стандардно.. Ѕид, бетон, карпа..
Следната е со Наполи во недела таман јако да се влезе на тој натпревар немаме сега меч од ЛЕ..

Денеска наголемо се пишува за Солбакен и 99% во јануари е наш играч..
Форца Рома..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Победа си е победа. Три важни вода. Ама моментално играме најлош фудбал во светот.
Освен тоа, имаме и некои големи проблеми пред сѐ со нападот. Реализацијата е катастрофа. Во првиве 10 кола имаме гол разлика 13-9. Ужас. Еден од проблемите, покрај слабата форма на Абрахам и компанија е и себичноста. Тоа никако да го искорениме. Вчера коментаторот рече дека 14 голови сме во минус поради себичност. Чорба.
До лани Ерменецот асистираше и Пелегрини кој не леташе во облаци и беше во форма за разлика од сезонава.
Против Наполи ќе биде тешко. Ќелавоно ги има играно. Се надевам Мурињо ја научи лекцијата од Удинезе и нема да си дозволи иста грешка.
Од сабота до светското имаме пеколен распоред. Натпревари на секои три дена. ЛЕ е капак каде ќе се тресеме до последно. Тоа е штом си дозволил да изгубиш од циганите во Разград на тоа ораницата.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Жиро Имобиле и СМС нема да играат во Дербито, не смееме гол да примаме и мораме да тепаме !!!
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.776
Кога Манчини како штопер е главен креатор на играта се е јасно за резултативе последниве две кола, без Дибала нема никаква игра, зимава мора да се донесат два-три играчи да освежат игра, Абрахам ни бледа сенка од тоа што беше лани.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.776
Цела сезона ни зависи од Дибала, ако игра сме топ 4, ако пак се повреди знак прашалник дали ќе играме и Европа догодина.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Фратези повторно главна тема.. Можно е да има договор зимава..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Фратези повторно главна тема.. Можно е да има договор зимава..
Ама сакат Бове и Волпато да ги земат :/

Се надевам и ако ги дадат, ќе има бајбек клауза за враќање на истите
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Ајде здраво момци и среќна нова..
Прв пост за 2023 година и да ја одмрзнеме темава..
Во новава година Рома влезе баш солидно резултатски.. Велам резултатски со игра и не баш..
Две победи над Болоња и Виола на Олимпико и нерешено на Сан Сиро..
7 од 9 бода држиме чекор со останатите екипи за ЛШ.. Незнам баш колку имаме право да се надевамо со ваква игра за пласман во топ 4..Со Болоња едвај на мускули тепавме, со Милан бодот и сами не знаеме како го освоивме потпомогнати од Пиоли.. Никогаш не се надевав на 2-2 при негатива од -2..
Со Фиорентина ќе беше ептен тешко доколку не добиеја црвен картон, многу ја олесни работата..
Во купот поминавме со Џенова..
Се овие резултати се на подигањето на формата на Абрахам и одличната соработка со Дибала кој баш решета во последниве натпревари..
Смолинг доктор, Кумбула јак овие 2 натпревари.. Единствен проблем ни е средината.. Немаме тркач, бокс ту бокс играч.. Нема кој да нагази на топка, некој што ќе креира ќе измисли нешто ново.. Се е на индивидуален квалитет во нападот да не беше Дибала богами кучиња нѐ не јадеја..
Вајналдум негде средина Февруари ќе се врати но од него нема што да се очекува сезонава за жал..
Некој нов трансфер освен Солбакен не би требало да има.. Единствено Карсдорп доколку си оди да се донесе некој на позајмица..

Следна убава вест е таја што Кремонезе ни е следен противник во 1/4 финалето од купот и тоа на Олимпико.. Го елиминираја Наполи, искрено и јас се надевав дека можеме ние тоа да го направиме поради настапот во ЛШ и златната шанса што ја имаат за скудетото.. Дополнителни натпревари не им се потребни на Наполитанците..
Друга работа е тоа што ако поминеме вкрстуваме со Виола или Торино во полу финалето.. Од другата страна пак Лацио, Аталанта, Интер и Јувентус меѓу себе ќе вадат очи..
Отворен пат до финалето на Олимпико имаме и шанса за 10 трофеј и толку посакуваната ѕвездичка над амблемот на дресот..

Следна во недела на менито ни е Специја во гости..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Заниоло изгледа посакал трансфер, а и нашите немале ништо против тоа, така да можно е уште сега на зимо да има нов клуб. Доста го чекавме, ич не е стабилен во мозокот, а не игра ништо посебно, а од друга страна бара нов договор со 4-5мил евра плата. Слободно нека си оди, има шпекулации за англиски екипи кои што пријавиле интерес, како Тотнем, Арсенал, Њукасл, Лидс и Вест Хем, било кој доколку дадат 30-35мил евра нека го носат.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Јувентус казнет со 15 бодови.. Сега или никогаш до ЛШ.. Не смее ни под разно Мурџо да дозволи Аталанта или Лацио да бидат пред нас..
Секој меч мора како финале да го играат доста беа заебанции..
И да немам ништо против доколку себичниот Заниоло биде продаден..
Земи го Берарди и чао џаци..
Недисциплиниран, себичен, повеќе збори одколку што игра дајте 35 и пакувајте го.. А баш од Енглезине може да се извлече добра пара..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom