Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.207
Поени од реакции
3.211
Све мислим дека земјотресот во Турција ќе ги натераат од Галата да се премислат.. Големи пари се во прашање и голем притисок може да им се изврши од јавноста таму..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.414
Поени од реакции
22.982
Све мислим дека земјотресот во Турција ќе ги натераат од Галата да се премислат.. Големи пари се во прашање и голем притисок може да им се изврши од јавноста таму..
Јас мислам дека нема врска. Галата ако сака да дае донација за земјотресот ќе даде. Јавноста нема што да се меша во внатрешни работи на клубот. Башка земјотресов е на сиријска граница а Галата се од Истанбул.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.063
Поени од реакции
3.845
| : Nicolò Zaniolo

Galatasaray have reached full agreement to sign Nicolò Zaniolo from AS Roma, here we go!

▫ Permanent deal agreed for €20m with add ons.

▪ Release clause worth €35m included in the deal.

✈ Zaniolo, flying to Istanbul today for medicals.

▫ Contract until June 2027 for €3.5m per season.

▫ Personal terms agreed as revealed on Saturday.

#zaniolo #galatasaray #gala #istanbul #turkey #transfers #football #italy #roma #herewego
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
| : Nicolò Zaniolo

Galatasaray have reached full agreement to sign Nicolò Zaniolo from AS Roma, here we go!

▫ Permanent deal agreed for €20m with add ons.

▪ Release clause worth €35m included in the deal.

✈ Zaniolo, flying to Istanbul today for medicals.

▫ Contract until June 2027 for €3.5m per season.

▫ Personal terms agreed as revealed on Saturday.

#zaniolo #galatasaray #gala #istanbul #turkey #transfers #football #italy #roma #herewego
Bombona
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.856
Поени од реакции
8.698
Очекувајте вечер Џини Вајналдум да влезе второ полувреме во игра, добар буст ќе ни биде за до крај на година. Мора да тепаме вечер, Милан победи а Аталанта и Лацио играат меѓусебно
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.856
Поени од реакции
8.698
Перверзија е дресот доколку овој биде, многу ми се свиѓа. Дури се спомнува да раскинат договор со дигиталбитс и Тојота да биде главен спонзор, што би било екстра и од финансиска гледна точка и од естетска, поубаво би стоело Тојота да пишува на дресот

Screenshot_2023-02-15-06-11-25-702_com.twitter.android.jpg
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.207
Поени од реакции
3.211
Катанец на фан клубов..
Идиоти од прв до последен..
Со нас сефте си праат, курташак играат со Рома..7-1 не ме болело од Јунајтед колку ова што ме изнервира..
Никад нема да бидеме старата Рома.. Никад!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.856
Поени од реакции
8.698
Феенорд се појаки од лани, први се во првенството и ќе имаат екстра мотив ради ланското финале. Овој двомеч ќе биде потежок од тој во полуфиналето(под претпоставка дека ќе пројде е).
Како и да е, нема оправдувања, патот до финалето треба да се истурка, појаки сме од Феенорд секако, мора да ги поминеме.

Само незнам како ќе продолжат да се борат на два фронта, Мурињо егото му е големо, сега сите карти ќе ги фрли на Лига Европа, така да очекувајте во лигата да паднат, клучна ќе биде дербито со Лацио, ако тепаме остануваме во игра за ЛШ, ако изгубиме, може да се збогуваме од шансите за ЛШ преку првенството и ќе се молиме на фантастични игри во Лига Европа, па во финале да се надминат себе си и да освоиме.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.856
Поени од реакции
8.698
Не ми е криво што изгубивме, не игравме лошо, не заслуживме да изгубиме. Али се нарвирам за повредите на Абрахам и Дибала, а и Солбакен е повреден, тука стај го и Пелегрини кој кога игра секогаш сме како до играч помалку, што да кажам незнам...

Промашен пенал, не добивме хол ради технологијата на гол линија за 5цм, промашени уште две убави шанси и повреди на два најдобри играчи во напад...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.207
Поени од реакции
3.211
Рома - Удинезе

Повтроно ни се нуди шанса за сега со +5 да одиме од Интер кој е 5ти со 51 бод а Милан 4ти со 53 бода..
Удинезе е "полесен" натпревар кој треба да го добиеме но искрено тешко.. А до крај на април покрај Феенорд во четврток играме на гости со Аталанта и дома со Милан.. Со 3 бода вечерва би биле далеку покомотни..
За вечер ќе фалат Абрахам, Дибала, Солбакен, Карсдорп и од поодамна Дарбо кој веќе почнал со тренинзи..
Покрај стандартната 3ка позади и бековите друштво во средина најверојатно на Брајан ќе му прави Бове.. Нападот би бил Пелегрини/Ел Ша и Џини позади Белоти..
Очекувам препуштање посед на Удине и чекање контра, полуконтра, прекин евентуално пенал за гол.. :D Па подруго и не знаеме хаха..

Интересно Рома од сега пробува да договори слободни играчи на лето а тоа се Аоар од Лион, Н'дицка од Франкфурт и Фирмино од Пул..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom