Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Никој неможе да ме убеди дека Бенз е поквалитетен од Пипа.ТТие муабети дека не е за големи натпревари се за деца,барем ја не знам кој е тој голем натпревар на кој што дал Бенз гол.
Вкус бе Златче вкус.Некој сакат килинг инстинкт за гол ,ко ти,а некој технички поткован гол,и добар дринблинг, ко јас :)....А во моментов,можам да кажам дека се на исто ниво и обајцата :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Вкус бе Златче вкус.Некој сакат килинг инстинкт за гол ,ко ти,а некој технички поткован гол,и добар дринблинг, ко јас :)....А во моментов,можам да кажам дека се на исто ниво и обајцата :)
Да не ме сфатите погрешно немам ништо против ја дигна формата и Бенз и моментално уште е подобар но оној Пипа како пред 3 год ако се врати Дај Боже, што сака нека прави ,,телето,, џабе му е.Сепак мое мислење немора да се согласите.
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
достa импресии за играта со лион..спремајте сега за дербито со малага..да не го примиме од бившиот ни тренер и бившите ни супер добри напаѓачи...:D..а и големиот ни капитен иеро се среќава со бившиот си клуб..ќе биде интересно...
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Милан, Лион, Барса..
Ако Лион е голем клуб и Валенсија е на исто ниво. Па Игуаин 3 гола им дае. Зошо така гледате, големи утакмици... И на Милан им дае Игуаин. Против Барса можеби немаше шанса, ама во минатото им има дадено, барем на 2 одма ми доаѓаат на памет. Не глеајте така... Незначи дека сезоната е успешна ако ги тепаш само силните. И Херкулес ја тепаше Барса, а од Мајорка Осасуна и Сантандер го папаше, па сеа гледаме каде играат.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Ако Лион е голем клуб и Валенсија е на исто ниво. Па Игуаин 3 гола им дае. Зошо така гледате, големи утакмици... И на Милан им дае Игуаин. Против Барса можеби немаше шанса, ама во минатото им има дадено, барем на 2 одма ми доаѓаат на памет. Не глеајте така... Незначи дека сезоната е успешна ако ги тепаш само силните. И Херкулес ја тепаше Барса, а од Мајорка Осасуна и Сантандер го папаше, па сеа гледаме каде играат.
Добро де не реков јас ништо, само му потенцирав мечеви за кои се мисли дека се против "големи" клубови.. Малку е глупо тоа голем клуб, голем натпревар е подобро, а како што вика Мурињо одиме натпревар по натпревар, секој натпревар што ќе го игра Реал понатаму се смета за голем, и секој постигнал гол е битен..
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Никаде нема спомнато дека го мразам Хиго, јас ниту еден играч не мразам од Реал само може да ме нервира и да ми смета нешто кај него. Хиго е добар напаѓач ама Бенз има поголеми квалитети од него, иако Бенз не игра страшен фудбал, мене ми докажа доволно со Барса во купот колку знае да вреди за тимот. Ми е гајле што нема да им пукне на Хихон 5 гола, јас тоа што го очекувам и кај сакам да го видам да игра профи за тимот е во јаките мечеви со јаките противници, додека на Хиго не му иде баш нештп добро со јаки тимови. Дали дека со јаките одбраната е поспремна па неможе со долга пуштена топка кон него да си го избутка играчот како на сони да продолжи право да трча ко пушка и да ја шутне. Бензема сеуште не покажа некоја одлична партија да ми го направи меракот со дриблинзи, кичми итн иако својата работа си ја врши добро која не е атрактивна.
Само знам дека е очигледно дека голем миленик е тука Хиго и во ред си е тоа, ама кога ќе изиграш добра партија и да не те пофалат тоа повеќе ми доаѓа како ( сакам Хиго да е прв овој гадов неможам да го гледам, теле вака така)...абе ајде смешки
Милан, Лион, Барса..
Баш е добро што се и двајцата во форма но ова дека Бензема бил добар во големите натпревари e :confused:?!
Па тогаш нека игра Бензема 3-4 утакмици во сезона Игуаин на сите останати нека постигнува голови и Бензема бил подобар?-Можеби ќе биде оваа сезона или некоја наредна но ако правиме споредби според она до сега што се случило Игуаин 80% подобар во однос на Бензема.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
глупо е да се спореди кој е подобар од овие двајца,сепак прашање е моменталната форма..иначе и двајцата на различен начин придонесуваат за играта на реал,игуаин е класичен напаѓач и придонесува постигајќи голови,додека бенз е по повлечен, и иако помлаку дава,сепак знае сам да креира шанси и да проигрува и асистира!! имаме два топ напаѓачи,само да се здрави и се е ОК!!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.146
Поени од реакции
28.902
Шо се карате бе коа ќе дојде Нејмар ќе ги попари и двајцата. :vozbud:

ајде сега сите по мене плукајте
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Две интересни работе :)

- Бензема на последните 8 утакмице у ЛШ има дадено исто толку голови.
- Реал на последните 5 утакмице у сите натпреваруења има постигнато 21 гол :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.281
Кај нас искрено побитно и потешко е да се даде гол против помалите глубови отколку против поголемите клубови. Бидејќи колку што знам минатата сезона до некаде титулата во Ла Лига ја изгубивме бидејќи немаше кој гол да даде против екипите од долниот дел на табелата. Така ми се чини ќе биде и оваа сезона..
 
A

apidrone

Гостин
Кај нас искрено побитно и потешко е да се даде гол против помалите глубови отколку против поголемите клубови. Бидејќи колку што знам минатата сезона до некаде титулата во Ла Лига ја изгубивме бидејќи немаше кој гол да даде против екипите од долниот дел на табелата. Така ми се чини ќе биде и оваа сезона..
Нека му местат на Роналдо голови, ако нема кој да даде.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Серхио Рамос го славеше постигнатиот гол вчера во стилот на својот голем пријател Роналдо !!!

Серхио го прослави голот на невообичаен начин за него,и денеска на Твитер објави дека голот му го посветил на бразилскиот ас Роналдо,кој што неодамна се пензионираше.Бразилецот беше многу благодарен на својот пријател,и му се заблагодари на социјалната мрежа.
Алваро Арбелоа се шегуваше со Рамос и му напиша дека се прави многу важен со голот,на што Рамос му одговори ако можеш дај и ти еден ваков

 

Kajgana Shop

На врв Bottom