Фан Клуб: Реал Мадрид

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Хахахахаха како механичари ми се :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.460
Поени од реакции
13.931
Кристијано Роналдо нема постигнато гол на три натпревари против Еспањон, Бетис и Лион, а на секој од тие натпревари постигнувавме по 4 гола, што значи реализацијата не е проблем и нашата игра не зависи од него. Но и без разлика на тоа што нема постигнато гол, тој и понатаму е подеднакво голема алка во секој натпревар затоа што со својата експлозивност, снага, енергија и оние одлични проигрувања во последните натпревари влеваат ритам во натпреварот, и го поттикнува остатокот од тимот да игра како него.

Посебно сметам дека него не му се битни никакви рекорди, статистики на основа на индивидуални успеси, затоа што и тој самиот сваќа дека неговото доаѓање во Реал не е остварено така што тој би станал најдобар стрелец на сите времиња во Реал, туку тој да биде главниот предводник на Реал кон трофеите, толку посакуваните трофеи од Лигата на шампионите, а богами и од Примера..



Јас искрено не би можел да си го замислам денешниот Реал без овој човек, не затоа што се навикнав на неговиот голем талент и таа негова фудбалска умешност која ја покажува, туку затоа што Роналдо е голем борец и голем емотивец, а пред се и страстен љубител на успесите што сигурно му треба на Реал, а него да го немаме не знам колку ќе може да го надоместиме тоа..

Алтернативи за него нема, кога ќе се сетам само дека Роналдо го влечеше Реал во онаа негова дебитантска сезона, кога ни самиот Пелегрини не знаеше што точно да прави со овој состав, се прашувам што би било да не го доведевме Роналдо..

Ваков Кристијано Роналдо е еднаква голема добивка и кога не погодува затоа што неговата улога на теренот не се само головите и асистенциите, туку и создавање на атмосвера за креирање на убиствените акции, цврстина во нападот, еднаквост на ритамот во натпреварот..

Можеме само да му бидеме благодарни на САФ што ни го продаде. :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
0:27 Роналдо се фура го буткаат:pos: на почеток од видеото пазете го Албиол, црна овца го лупаат а Алтинтоп му се смее:D
--- надополнето: Oct 20, 2011 9:44 PM ---

Алонсо со проблеми со моторот, Озил се учукал... :pos:
Еј еј, Бенз ко да е Шумахер им праќа поздрав 1:40:ROFLMAO:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406


Си се фатил за друг спорт дечково. У секој случај полошо од фудбалот неможе да му иде :D
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Што сака нека праи само подалеку од Реал да е
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.460
Поени од реакции
13.931

И на Варан му дале кола, а нема положено.. Нека ми ја дае мене. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Море мамето мамино секоја година нови, нека ми дадат барем едно Ауди од оние шо ги добиле у 2007ма... :rolleyes:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Што не пуштат срце бе од Ауди да им дадат по една R8:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom