Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Камо пиво бе,еден дечко даде гол вечерва А??? :D
Бегај бе таму...што треба да правам јас на секој негов даден гол бе??? хахахха:D Станува веќе нормално да дава голови сега треба нешто друго, да ги буши Барса, како во Суперкупот само нормално и да се победи:D

Тогаш ќе пиеме пак како предходниот пат ама да пазиш што правиш, хххх:P
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.928
Го уништивме Лион, далеку од тоа дека Лион беше слаб, работата е тоа што ние одигравме една феноменална партија, една од подобрите оваа сезона.

Имавме многу шанси, два поништени гола, секоја чест на момците, сите мање-више одиграа многу добро.

Роналдо иако не постигна гол одигра уште една сјајна партија. Морам да признаам дека се повеќе и повеќе ми се свиѓа овој "новиот" Роналдо, знаете убаво на што мислам, не е тој оној стариот Роналдо кој ја силуваше играта, кој играше за гол повеќе на неговото конто. Фалеше тој еден гол, али сеедно, одлична партија.

И нема потреба од тоа кој колку добро одиграл, сакав да го видам пак Кака како стартер, затоа и пишав така пред натпреварот, али сега после натпреварот сватив дека ротацијата е неопходна, зошто да го силиме некој играч на секој натпревар кога може да се стави некој свеж, а кои ги има истите квалитети. И сите тие играчи од ротациите сега за сега играат одлично, Кака е најдобар, али ни Озил ни Ди Марија не заостануваат многу зад него. Озил вечерва одигра сосема добар натпревар, нормално дека тој може многу повеќе, но за разлика од претходните натпревари сега беше сјаен.

Важно е и дека Бензема дава голови без разлика на повредата, јес да ми е Игуаин подраг играч, али од се најдраго ми е тоа што имаме двајца сјајни напаѓачи и дека и двајцата се во форма и постигнуваат голови.

Приказната во групава е завршена, прилично сигурен сум во тоа, бар што се однесува на првото место. После 3 кола, 9 бода, 8:0, подобро и не можеше, зарем не ?

Добро, да не замарам уште без врска, го видов тоа што го сакав, сигурна игра, добар резултат, и исто така го видов и враќањето на формата на некои од важните играчи. Единствена лоша работа од вечерва е повредата на Кедира, се надевам дека не е ништо озбилно, таман сега кога се врати. Многу добро, што друго да се каже. Одиме да го продолжиме добриот ритам против Малага..
 
A

apidrone

Гостин
Шо бидна со голот на Озил? Му го признаа или пишаа автогол на Лорис?
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Имавме многу шанси, два поништени гола, секоја чест на момците, сите мање-више одиграа многу добро.
Треба да се признае со право поништени два гола.
За Алонсо си доби тоа што си заслужи можеби можеше само наново да се изведи слободниот без жолт но важно со право беше поништен голот, она со Роналдо немаше офсајд од Кака но имаше офсајд пред да шутира Роналдо.
..... и онака многу би биле 6 :D

-----------


--- надополнето: Oct 19, 2011 12:21 AM ---
Шо бидна со голот на Озил? Му го признаа или пишаа автогол на Лорис?
Автогол.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Objasnio je portugalski strateg i zašto je sinoć Gonzala Higuaina podredio Francuzu Karimu Benzemi iako je argentinski napadač zabio čak tri hat-tricka u zadnje četiri utakmice.
- Protiv Lyona morate biti tehnički potkovaniji i Benzema je igrao jer je bolji u skučenijim uvjetima. Cristiano, Benzema i Özil bili su naš najbolji izbor za takav tip susreta.
Богу хвала,конечно некој да стави крај на Бензема вс Игуаин, т.е. сличностите и разликите во нивните игри.То шо го дрпбев лани,ми се потврди со неговава изјава :)
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Аиииии нова тема......Нека се нижи со успеси,трофеи,и се така по ред.........
Рамос најпрекрасен вчера :)) Hala Madrid :))
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Objasnio je portugalski strateg i zašto je sinoć Gonzala Higuaina podredio Francuzu Karimu Benzemi iako je argentinski napadač zabio čak tri hat-tricka u zadnje četiri utakmice.
- Protiv Lyona morate biti tehnički potkovaniji i Benzema je igrao jer je bolji u skučenijim uvjetima. Cristiano, Benzema i Özil bili su naš najbolji izbor za takav tip susreta.
Богу хвала,конечно некој да стави крај на Бензема вс Игуаин, т.е. сличностите и разликите во нивните игри.То шо го дрпбев лани,ми се потврди со неговава изјава :)
Хехе мора на видело да искочи, ама пак некој ќе се јави па можно да каже Мур е ретардиран, ххехехе...јас Хиго го немам видено на голем натпревар чуда да прави или да игра јако, он си е супер напаѓач ама од хет трик против мене, работнички и бетис не се живее:)

Два дена штама:ROFLMAO:
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Хехе мора на видело да искочи, ама пак некој ќе се јави па можно да каже Мур е ретардиран, ххехехе...јас Хиго го немам видено на голем натпревар чуда да прави или да игра јако, он си е супер напаѓач ама од хет трик против мене, работнички и бетис не се живее:)

Два дена штама:ROFLMAO:
НЕмат врска за подобар,послаб.Поентата ми е за типот на играчот....а и на Мур му е тоа.ЕДноставно,различни типови на играчи се.Сите противници играат различен фудбал,различна одбрана посебно,така да во зависност од то,ќе се менвет и двајцата.Сепак,за вкусовите не се расправат,мене Бензема ,баш поради наведените работи од Мурињо,повеќе ми се бендисвит од Хиго,шо незначчит за останатиет така.А да го мрзам,немат шанси,толку пати ни решавал утакмици,и ни вадел гз уште пред да дојт роналдо..... :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Го уништивме Лион, далеку од тоа дека Лион беше слаб, работата е тоа што ние одигравме една феноменална партија, една од подобрите оваа сезона.

Приказната во групава е завршена, прилично сигурен сум во тоа, бар што се однесува на првото место. После 3 кола, 9 бода, 8:0, подобро и не можеше, зарем не ?

.
Дека имавме одличен натпревар да, ама и Лион беше катастрофа, се бранеа од старт, одеа на факторот дека нам нема да ни е денот па преку контра ќе дадат гол.

Иако немаме примено гол до сеа, одбраната е сеуште лоша. Многу несигурно делуваат, не се ни блиску до тоа што беа лани. Многу грешат, некоординирани се... ако игравме против некој противник што ќе имаше муда да нападне ќе го јадевме.

Оваа игра што моментално ја игра Реал, со Кедира и Алонсо на 30-35 метри од противничкиот гол, бара не гранинтна одбрана у смисла на физичка сила, туку безбедна одбрана, сигурна без грешки. Значи ние имаме квалитетни стопери, физички силни но им фали сигурност сезонава...
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
• Karim Benzema: ''Higuain is a great striker and we can play together up front. There is absolutely no problem between us. We both want to help the club.

• "It's normal that we have competition among the strikers at this club, we see this as something that gives all of us confidence. Higuain scored three goals for us twice in succession recently; we are both competing well at the moment."

За натпреварот нема многу да го тупам еден збор е доволен (ОДЛИЧНО),иначе се повеќе ми се свиѓа Рамос кога игра централен,па човекот моментално е еден од најдобрите централни дефанзивци (ако не и најдобар). Не би било лошо повеќе Рамос да игра на таа позиција одколку десен бек,Арбелоа можи да го замени.
Е сеа кога играме против екипа со брзи крила може тогаш да се враќа Рамос на бековската позиција бидејќи Арбелоа е спор играч.

Тоа е тоа се враќа Кака во форма,Озил оди во нагорна линија,Бензема изигра одлична партија и покажа дека ќе му ја отежни работата на Мурињо за тоа кој да игра во нападот. Сите се одлични се чека уште Нури Сахин.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
НЕмат врска за подобар,послаб.Поентата ми е за типот на играчот....а и на Мур му е тоа.ЕДноставно,различни типови на играчи се.Сите противници играат различен фудбал,различна одбрана посебно,така да во зависност од то,ќе се менвет и двајцата.Сепак,за вкусовите не се расправат,мене Бензема ,баш поради наведените работи од Мурињо,повеќе ми се бендисвит од Хиго,шо незначчит за останатиет така.А да го мрзам,немат шанси,толку пати ни решавал утакмици,и ни вадел гз уште пред да дојт роналдо..... :)
Никаде нема спомнато дека го мразам Хиго, јас ниту еден играч не мразам од Реал само може да ме нервира и да ми смета нешто кај него. Хиго е добар напаѓач ама Бенз има поголеми квалитети од него, иако Бенз не игра страшен фудбал, мене ми докажа доволно со Барса во купот колку знае да вреди за тимот. Ми е гајле што нема да им пукне на Хихон 5 гола, јас тоа што го очекувам и кај сакам да го видам да игра профи за тимот е во јаките мечеви со јаките противници, додека на Хиго не му иде баш нештп добро со јаки тимови. Дали дека со јаките одбраната е поспремна па неможе со долга пуштена топка кон него да си го избутка играчот како на сони да продолжи право да трча ко пушка и да ја шутне. Бензема сеуште не покажа некоја одлична партија да ми го направи меракот со дриблинзи, кичми итн иако својата работа си ја врши добро која не е атрактивна.
Само знам дека е очигледно дека голем миленик е тука Хиго и во ред си е тоа, ама кога ќе изиграш добра партија и да не те пофалат тоа повеќе ми доаѓа како ( сакам Хиго да е прв овој гадов неможам да го гледам, теле вака така)...абе ајде смешки
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Честито нова тема, нека е за арно :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Никој неможе да ме убеди дека Бенз е поквалитетен од Пипа.ТТие муабети дека не е за големи натпревари се за деца,барем ја не знам кој е тој голем натпревар на кој што дал Бенз гол.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.928
Никој неможе да ме убеди дека Бенз е поквалитетен од Пипа.ТТие муабети дека не е за големи натпревари се за деца,барем ја не знам кој е тој голем натпревар на кој што дал Бенз гол.
Милан, Лион, Барса..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom