Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Ако испадне катастрофална сезонава, а по до сега прикажано изгледа дека ќе испадне, не знам дали нема да може да се каже дека Зидан е крив.
Прашањето е колку кредит има во Реал и дали ќе му судат одма после првата сезона. Зашто реално од страна на клубот има комплетно отворени раце за што сака да прави.
Единствената и најголема грешка на него според мене му е што премногу доверба имаше во играчите што му го донесоа претходниот успех (што е и оправдано) и што мислеше дека има уште фудбал во нив и дека ќе може да им ја врати старата форма.
И иронијата е што освен на Бензема, сите други играчи се пропаднати. Трансфер рокот помина, во јануари не ми се верува дека ќе има слободни играчи за да ја исправи работата и ќе треба да се чека до следно лето.
За Хазард грешка си дека е преценет, едноставно Хазард дојде во Реал во погрешно време. Овој тим на Реал е веќе истрошен, костурот на тимот е истрошен, главните играчи ја немаат повеќе онаа желба за победа и за освојување титули како што ја имаа, без разлика што изјавуваат на прес конференции и сето ова лошо ќе се одрази на Хазард. Многу поразличен Хазард ќе гледавме да дојдеше пред 2-3 сезони, кога тимов беше во својот прајм.
А за тоа дека не привлекуваме играчи, не ме јеби. Колку и да сме дно, самото име Реал Мадрид е доволно за било кој играч да дојде.. + големите плати. :D
Гледај колку си дволичен, за истиот муабет мене ми викаш дека не разбирам фудбал а и ти го пишуваш истото, изгледа и ти не разбираш :icon_lol:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
5 утакмици у низа без примен гол :icon_lol:
Зарем поминаа 5 утакмици од утакмицата со Мајорка? Како вчера да беше...
Ме радува што Хазард полека полека заличува на тој Хазард што го знаеме...дефинитивно му фалат голови, се надевам ќе почне да ги дава..за класикото во топ форма..:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Квалитетот на Бензема ќе го сфатите кога ќе си замине од клубот и ќе фалат голови од напаѓачот што ќе го замени..кој и да ќе биде, има причина ваљда зошто никој не може да го извади од прв тим. Еден од најдобрите напаѓачи што играл во Ла Лига, тука некаде на ниво на Ето или Суарез да речеме.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Гледај колку си дволичен, за истиот муабет мене ми викаш дека не разбирам фудбал а и ти го пишуваш истото, изгледа и ти не разбираш :icon_lol:
И каква врска има ова со тоа што ти го пишав во темата за La Liga за Валверде?
Без заебанција, по некад се осеќам ко стварно да не читаш што пишувам и како да ме заебаваш?
Па во мислењево што си ми го цитирала сам ти кажувам дека Зидан ќе сноси одговорност за слабата игра зашто не успеа да замени ниту еден од стартните играчи во средина со НОВ играч од средината, како што се спомнуваа Ериксен, Погба или Ван Де Бик.
Најди ми ги мислењата од летово и прочитај ги повторно убаво, прв трубев дека мора да се купи играч од средина и дека тоа му е единствената грешка на Зидан.
Ова нема никаква врска со продавањето на Љоренте и Себаљос.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
И каква врска има ова со тоа што ти го пишав во темата за La Liga за Валверде?
Без заебанција, по некад се осеќам ко стварно да не читаш што пишувам и како да ме заебаваш?
Па во мислењево што си ми го цитирала сам ти кажувам дека Зидан ќе сноси одговорност за слабата игра зашто не успеа да замени ниту еден од стартните играчи во средина со НОВ играч од средината, како што се спомнуваа Ериксен, Погба или Ван Де Бик.
Најди ми ги мислењата од летово и прочитај ги повторно убаво, прв трубев дека мора да се купи играч од средина и дека тоа му е единствената грешка на Зидан.
Ова нема никаква врска со продавањето на Љоренте и Себаљос.
За Валверде и Љоренте ти пишав уште вчера дека си прав. Ама ќе почекам да заврши сезоната за да си ја признам целосно грешката.
А за муабетот шо те цитирав е дека кога викав дека Зидан се губи со трансферите ти ми рече дека не разбирам фудбал
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
За Валверде и Љоренте ти пишав уште вчера дека си прав. Ама ќе почекам да заврши сезоната за да си ја признам целосно грешката.
А за муабетот шо те цитирав е дека кога викав дека Зидан се губи со трансферите ти ми рече дека не разбирам фудбал
Зашто ти ми збореше дека не требале да ги продаваат зашто се тенки во средина, а ја ти викав дека со тоа што они ќе останат во екипата нема да биде никаков upgrade на истата, зашто реално ни двајцата немаа што да покажат во Реал, освен можеби Себаљос ама за него знаеме дека не беа во баш најдобри односи.
Е сеа види каде се двајцава, реално Љоренте не може да припаре во Атлетико, оправдано, зашто Томас Парти игри предобра сезона. За Себаљос во Арсенал појма немам што му се дешава, имаше добар старт ама и он ко да се подзагуби малце, ваљда и повреди го заредија, а и Емери пополека ги губи работите од контрола во тој клуб.

Ти летото се смееше на овие потези од Зидан и лудуваше по темиве како тимов ќе го изело помрачина, како Зидан немало да дочека ни јануари, како тимов ќе се борел за ЛШ, а не за титула и такви некои глупости.
За на крај да излезе дека потезите што ги направил Зидан се исправни, освен единствената грешка што ја направи што летото не купи никој од средината на теренот. Проба да купи, но не успеа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Зашто ти ми збореше дека не требале да ги продаваат зашто се тенки во средина, а ја ти викав дека со тоа што они ќе останат во екипата нема да биде никаков upgrade на истата, зашто реално ни двајцата немаа што да покажат во Реал, освен можеби Себаљос ама за него знаеме дека не беа во баш најдобри односи.
Е сеа види каде се двајцава, реално Љоренте не може да припаре во Атлетико, оправдано, зашто Томас Парти игри предобра сезона. За Себаљос во Арсенал појма немам што му се дешава, имаше добар старт ама и он ко да се подзагуби малце, ваљда и повреди го заредија, а и Емери пополека ги губи работите од контрола во тој клуб.

Ти летото се смееше на овие потези од Зидан и лудуваше по темиве како тимов ќе го изело помрачина, како Зидан немало да дочека ни јануари, како тимов ќе се борел за ЛШ, а не за титула и такви некои глупости.
За на крај да излезе дека потезите што ги направил Зидан се исправни, освен единствената грешка што ја направи што летото не купи никој од средината на теренот. Проба да купи, но не успеа.
Само да те потсетам дека 12 коло е а имате веќе 7 кикса од кои два се од екипи кои до пред една недела беа заковани на дното на табела, еден нерешен резултат (кој за влакно фалеше да биди пораз) од Белгиска екипа и два натпревари од готово кога ќе напраевте вересија ( Гранада и Леванте ) така да не гледам како моите предвидувања излегоја смешни и неточни ама ајде се поправивте сега неколку кола, имате добра игра па оставаме на крај да судиме кој бил прав
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Само да те потсетам дека 12 коло е а имате веќе 7 кикса од кои два се од екипи кои до пред една недела беа заковани на дното на табела, еден нерешен резултат (кој за влакно фалеше да биди пораз) од Белгиска екипа и два натпревари од готово кога ќе напраевте вересија ( Гранада и Леванте ) така да не гледам како моите предвидувања излегоја смешни и неточни ама ајде се поправивте сега неколку кола, имате добра игра па оставаме на крај да судиме кој бил прав
И на сите тие киксеви Реал се бори на средината на табелата, да фати приклучок за ЛШ..

Иначе здраво. ;)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Овие неколку кола не ја даваат вистинската слика по мене. Против екипи кои играат цврста одбрана Реал се бори да го најде голот, ко против Бетис, иако мислам дека и немавме среќа против нив, со неколку пропуштени зицери од Менди, Рамос и Винициус, плус недосуден пенал. Подобрувањето е највидливо во одбраната иако би сакал да видам дали тие клин шитови би ги оствариле и против екипи ко Барселона, Ливерпул, ПСЖ ... Ако успеат тоа да го направат на прав пат се.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
Ова е тежок примитивизам и аматеризам , ама во крајност. Се знаеше дека интелектот му е слаба страна, ама алоооо !?
Што кур ти требаат вакви работи?

Па и овие соиграчиве, кај го гледаат дека е приглуп, место да не се бламира, да му го тргнат тоа знамето, уште толку го силат :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom