Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Нека го зимаат Покетино у стручен штаб :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Бензема is on fire.
Како само му прилегна заминувањето на ЦР..
И умот му дојде ..добро ,созреа, годинките му се...не се влече по терен веќе...(едно добри 2-3 сезони)
70 мин синоќа, губи топка у 16 метри и го брка играчот до наши 30-40 метри назад...алал вера :D

Иначе прв стрелец у лигата..(Рамос ни е прв изведувач на пенали ;) )

Каде ли ќе му беа границите ако тој беше прва виолина тие 10тина години место ЦР :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Зидан изгледа ја погоди работата со продажбата на Љоренте и со задржувањето на Феде Валверде..детето ми е Касемиро 2.0 верзија..коа дојде Касемиро анонимец за семки од Порто исто ораше по теренот..и се наметна у прв тим и стана главна алка во низата титули...
Дечкото има потенцијал и повеќе од Касемиро...на прав пат е...само да продолжи така и да го заобиколат повредите, имаме играч за следните 5 години без мака...Па каков Погба какви бакрачи...детето ОРА буквално на теренот...

Поздрав и до чолисимо(знам дека киснеш тука на форумо) која потеше со продажбата на Љоренте..ипак паметно било ;)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Зидан изгледа ја погоди работата со продажбата на Љоренте и со задржувањето на Феде Валверде..детето ми е Касемиро 2.0 верзија..коа дојде Касемиро анонимец за семки од Порто исто ораше по теренот..и се наметна у прв тим и стана главна алка во низата титули...
Дечкото има потенцијал и повеќе од Касемиро...на прав пат е...само да продолжи така и да го заобиколат повредите, имаме играч за следните 5 години без мака...Па каков Погба какви бакрачи...детето ОРА буквално на теренот...

Поздрав и до чолисимо(знам дека киснеш тука на форумо) која потеше со продажбата на Љоренте..ипак паметно било ;)
Како и мн пати досега процена на место му беше Валверде на Зизу, полн погодок. Имав сумља у детево искрено се сеќавам ти баш спомна за одложеното ел класико као да почне прва постава, не бев уверен тогаш изигра една-две добри текми.
Знам лани на неколку влагаше, изглеаше изгубено, ама сега ова што се дешава не изгледа нормално.
Си држи до тоа што го изјави, ќе трчам дур не ми пукнат мускулите.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.030
Поени од реакции
981
Валверде е дефинитивно откритие на сезонава. Нема збор.
Азар полека се враќа во форма, ама некако сеуште ми е во некој "Chelsea mode".
Незнам дали сам го има тој притисок на грб дека треба со секој напад, кога топката е кај него некоја магија да направи или па некој го бара од него тоа?

Муабетот ми дека во Челзи , сакал - неќел , мораше така да игра, во однос на соигрчите што ги имаше, но тука треба да е друга ситуација.
Што знам , премногу солира и кога треба и кога не треба. Во моменти задржува топка, повеќе одколку што е е потребно и ја кочи играта.

Како и да е, пак со него во игра сме многу поопасни одколку без него.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Последно уредено:
Член од
23 јули 2019
Мислења
26
Поени од реакции
5
Марсело и Азар пропуштат Ел Класико..По озбилна сепак била повредата на Азар..
Малеризам..:tapp::tapp:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
со Азар, без Азар, има маста да ни ја извадат...најдобриот Реал да игра против најмизерната Барса, пак ќе не тепаат во меѓусебен дуел..нерешено или победа би било изненадување за мене...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
со Азар, без Азар, има маста да ни ја извадат...најдобриот Реал да игра против најмизерната Барса, пак ќе не тепаат во меѓусебен дуел..нерешено или победа би било изненадување за мене...
Не биди толку песимист :)
Сме ги тепале Барса и у полоша форма кога сме биле, а сеа задњиов месец везиме. Барса се срање моментално и уопште годинава, ни пола од тоа што беа.
А и не сме патетико па да патиме од комплекс на нижа вредност :ROFLMAO:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272

Kajgana Shop

На врв Bottom