Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
16 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
70
Во најлош момент се повреди Азар, кога следат 4 меча со екипи од врвот. Уште со Валенсија без лев бек и Касемиро со 4 жолти.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.017
Поени од реакции
1.614
Иско - Вини - Јович АУТ, Бале - Бенз - Валверде ИН..
Модрич ептен слабо, ама знае по некое пасче да пушти..
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.958
Поени од реакции
11.796
Какви чоукери сме коа треба да направиме исчекор...нека се фрлат сите од втори спрат Валеснија со какви екипи киксаше :tapp:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.589
Поени од реакции
13.631
Какви чоукери сме коа треба да направиме исчекор...нека се фрлат сите од втори спрат Валеснија со какви екипи киксаше :tapp:
Четврти или петти кикс на Барса сезонава како не искористуваме. Не ни очекував да победат тука, али барем со исто бодови да отидат на Ел Класико. Среќа Барса не победи вчера.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.870
Поени од реакции
1.793
Куртоа мен оф д меч :D
што не фати и ова на крај кога срипа сите до пола му се :ROFLMAO:
На крај и добро испадна, срање у боја бевме
 
Член од
16 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
70
Па ок, Валенсија се во одлична форма така да резултатот е ок, посебно дека фалеа неколку клучни играчи. Добро е што нема да има голема разлика на врвот што и да се случи на ел класико, нема притисок ни на играчите а и ние полесно ќе гледаме :D
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
416
Поени од реакции
389
Винисиус човече, боље со играч помалце да играме. Јовиќ дали нема среќа дали не знаење 4 голови од офсајд до сега
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
921
Поени од реакции
812
Винисиус човече, боље со играч помалце да играме. Јовиќ дали нема среќа дали не знаење 4 голови од офсајд до сега
Винисиус одамна го проби дното.
Ај дриблинзите никако што не му палат, пас на 2 метра неможе да погоди.
Жал ме фаќа дури по малце за него.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.515
Поени од реакции
2.561
Нападач фали другари...нападач..Немаме втор план кога на Карим не му оди..денес слабо реализацијата, прво ги стигнаа у 16м, ама до таму и назад..нема реализација..Резултатот е добар ради тоа што губеа, инаку не можеш да кажеш добар рез 1-1 коа сакаш титула..посебно не после кикс на барса и коа не се искористува после 4ти пат сезонава..ама што е тука е..

Во средата феде и касемиро со крос, а ништо чудно и модриќ да игра.

Крос - Касемиро - Модриќ аФеде ваљда љепенка за Меси би бил.
Напред Бенз и Бејл за контри.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.589
Поени од реакции
13.631
Ова со пари не се купува. Каков играч имаме во Валверде не можам да си поверувам.

 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.017
Поени од реакции
1.614
Или ќе не отворат.. :ROFLMAO:
Многу подобри ќе бидеме доколку фатат ритам во право време Хазард - Бенз - Бејл, со бразилчињава од клупа. Има време до Февруари сите да се опорават.
 
На врв Bottom