Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Куртоа нечинел :свиркам:
Баткава на гол им даде ветар у грб на гостиве
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
2.564
Одличен гол за Азар и за враќање на самопоуздање...


Иначе Феде Валверде, човече која утакмица ја изигра...ораше по теренот.свака част.
Таа е таа енергија што им фали на ,,заситените,, играчи со по 3-4ЛШ..дечкото за секоја една топка се бореше како последна.(Нешто што го правеше Касемиро првата сезона у Реал, и се сеќавам Гути имаше изјава дека ако сите играат со тој пристап како него, Реал ќе освојува титули ко од шала)

Изгледа подобра опција од М.Љоренте ќе излезе :)
Без него не смее да стартува на кампот,па дури и на сметка на Модриќ.

Пред Хамес во секој еден состав на кампот,не гледам како Хамес би помогнал таму..
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Пред Хамес во секој еден состав на кампот,не гледам како Хамес би помогнал таму..
Хамес секоја минута што ја изигра сезонава, ја играше пожртвувано за тимот, покрива играчи од негова страна, се враќа, пресинг прави без разлика дали е пред противничкиот голман или обратно, плус има њух за пас, њух да се убаци отвори за шут, а и гол да даде.
Валверде исто се покажа прејако до сеа, со поише дефанзивни задачи. Гол да даде годинава колку и да игра, тешко малце.
На такви текми ко што спомна треба секогаш Хамес пред Валверде. Искуство и човек повеќе за гол.
Али Ок, секој со свое мислење :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
2.564
Точно е тоа, ама Хамес тешко да им попречува во организирање на игра, т.е. да им ја зема средината на противниците..а Феде е баш тоа, копач...а знаеш дека на барса и сличните ако им земеш средина, нападот исто ко да не постои..
Е сеа колку би можел он да игра на таква утакмица, притисок фактор и сличното, не може да знаеме..ама мислам дека Зидан ќе преферира играч ко Феде плус у формацијата, него Хамес.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.051
Поени од реакции
1.707
нема ни Феде да игра...нез Касемиро дали се повреди, ама ако е фит, ќе си почне стандард со Крос-Касемиро-Модрич
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.689
Поени од реакции
14.107
Абе каков Хамес не се заебавајте, одличен е, али Феде е тоа што му треба на Реал моментално во средина.
Дечкото внесува ново ниво на свежина, ги покрива дупките и недостатоците на Касемиро и Крос и плус придонесува во напад.
Вчера доби МОТМ на натпреварот против Гранада, на секаде го имаше. Едноставно мора да почне од прва минута на Кампот против Барса.
А кога станува збор за притосок, ич не се секирам за тоа. Минатата недела стартувше против Атлетико на Ванда и дечкото беше еден од подобрите играчи на терен. Кур го боли и за публика и за почит према противник и за се, си го игра својот фудбал и одлично му иде.

Во моментов пред Ел Класикото само две работи се загрижувачки. Повредите и опасност на Касемиро ако направи жолт против Мајорка дека ќе му биде 5ти жолт и нема да може да игра на Ноу Камп. Сепак, има уште 3 недели до тогаш, сеа со репрезентативнава пауза очекувам доста од играчите што се повредени да се вратат. Премногу мускулни повреди се случија сезонава.
После 8 кола сме први на табела, единствени без пораз во лигата.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.051
Поени од реакции
1.707
Уште со Галатасареј нека кикснат, и нека си ги пакува Зизу куферите..
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.051
Поени од реакции
12.275
Уште со Галатасареј нека кикснат, и нека си ги пакува Зизу куферите..
Нека ги пакува уште сеа, додека не сме кикснале и таму.
Шо е со играва бе?
Знае ли некој шо треба да прави на терен или само трчаат ко утки, Феде у најдобра форма од цел среден ред он на клупа го става.
Нека го враќаат Хакими у Јануари оти овој бездушниот не можам да го гледам веќе.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.624
Поени од реакции
14.916
Ќе помине играва со нафрлања у Копа Дел Реј, ќе видите ... не го отпишувајте Зизу уште сега
 
На врв Bottom