Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Абе каков Мората алоо, шо ќе лупаат пари само кога не вреди ни на пола. Имаше шанса у Реал, промашуваше и зицери и се, не покажа ништо. И сега даде 20 гола за Јуве и ајдее купување назад. Нее исто да се игра за Реал и за Јувентус, во Реал притисокот е многу поголем и тоа го имат потврдено многу играчи, а он неможе да игра на таков притисок. Ко ќе ми текне со главата у земја и трча напред незнае кај тера. Ја би да се откупи Чичарито за на клупа, и онака не прави проблем а и покажа оти има квалитет. Од друга страна за Бензема пак ми е сеедно, дали ќе го продадат или ќе остане, додуша сезонава донекаде и добро ја изигра, за разлика од изминативе години коа си беше теле стандард. Бејл исто, првата сезона беше супер, оваа не покажа ни 30% од првата. Исто и за него, сеедно ми е, мада би му дал уште една шанса само под услов доколку пак забушава да биде ротиран.

Значи, Данило, лев бек(моја желба е Гаја), Верати, Касемиро, Де Геа ин,
Кедира, Иљара, Икер или Кејлор, Арбелоа, Коентрао аут

Мора за следната сезона да имаме квалитетна клупа за ротирање, оваа сезона Карло ги исцеди до коска, поготово средниот ред.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Ја сум за Карло да остане. Ама ако више се стварно заинтересирани за Клоп, тогаш нека го донесат у пакет со Ројс, а Бејл очи да не му видим. Плус Верати на средина, Касемиро назад од позајмица и тоа е тоа.

Рафа Бенитез и Манчини...Боже сачувај! За вториов нема шанса, а првиов ако дојде ќе треба да се откажем од Реал дур он е тренер. Најодвратниот тренер, душава не може да ми го смисли.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.982
Поени од реакции
41.248
Не би гo дaл Кaрлo, пa ни Бејл, a нaјмaлку Кaсиљaс.

Кoј би гo зaменил Бејл ? Не гледaм игрaч штo би не зaсилил нa тaa пoзицијa.
Клaсa е Бејл, сaмo штo вo лoшa фoрмa е влезен (глуми Бенземa oд лaни).

Зa следнa сезoнa требa сaмo клупaтa дa си јa зaсилиме. Иљaрaменди, Лукaс Силвa, Хесе, пa aјде и Чичaритo не се некoи игрaчи штo мoже дa нaпрaвaт рaзликa вo игрaтa кoгa ќе влезaт нa терен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.017
Поени од реакции
10.793
Не би гo дaл Кaрлo, пa ни Бејл, a нaјмaлку Кaсиљaс.

Кoј би гo зaменил Бејл ? Не гледaм игрaч штo би не зaсилил нa тaa пoзицијa.
Клaсa е Бејл, сaмo штo вo лoшa фoрмa е влезен (глуми Бенземa oд лaни).

Зa следнa сезoнa требa сaмo клупaтa дa си јa зaсилиме. Иљaрaменди, Лукaс Силвa, Хесе, пa aјде и Чичaритo не се некoи игрaчи штo мoже дa нaпрaвaт рaзликa вo игрaтa кoгa ќе влезaт нa терен.
Ме интересира да ви го понуди Манчестер Ди Мариа + 40тина милиони за Бејл дали би прифатиле?

Мислам дека Ројс одлично би се вклопил, јас би гледал и накај Пасторе.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.490
Инаку Бензема е дојден од 2009-та,а во форма како што му прилега на играч на Реал влезе некаде 2013-14,така да треба да му се даде шанса на Бејл да покаже што знае.Колку и да ни е преку таквото дојдено од неговата "форма" сезонава сепак имаше подобар старт во Реал од Бензема,кога веќе стана збор за споредба меѓу нив двајцата...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.982
Поени од реакции
41.248
Ме интересира да ви го понуди Манчестер Ди Мариа + 40тина милиони за Бејл дали би прифатиле?

Мислам дека Ројс одлично би се вклопил, јас би гледал и накај Пасторе.
Дaли би прифaтиле, не знaм.
Нo дaли би прифaтил ? Не. :D Пoкрaј сите глупoсти штo ги нaпрaви сезoнaвa, уште имaм дoвербa вo негo и сметaм декa oвa е сaмo мoментaлнa фoрмa. Си имa квaлитети чoвекoт.

Рoјс, пa штo знaм. Не би ни Рoјс.
Некaкo ризични ми изгледaaт трaнсферите кoгa игрaчoт менувa срединa. А гoдинaвa и сo пoвреди се мaчеше.
А Пaстoре.. пa дoбрo би ви дoшoл Пaстoре, сo прaвo гледaш :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.017
Поени од реакции
10.793
Дaли би прифaтиле, не знaм.
Нo дaли би прифaтил ? Не. :D Пoкрaј сите глупoсти штo ги нaпрaви сезoнaвa, уште имaм дoвербa вo негo и сметaм декa oвa е сaмo мoментaлнa фoрмa. Си имa квaлитети чoвекoт.

Рoјс, пa штo знaм. Не би ни Рoјс.
Некaкo ризични ми изгледaaт трaнсферите кoгa игрaчoт менувa срединa. А гoдинaвa и сo пoвреди се мaчеше.
А Пaстoре.. пa дoбрo би ви дoшoл Пaстoре, сo прaвo гледaш :D
Мислев на вас фановите тука. Не знам сите кои го напуштија дортмунд некако згаснуваа полека полека ама Ројс многу им дели и на моменти потсеќа на Роналдо.

Пасторе е во ненормална форма, животиња права е напраен го обожавам и бил бил одличен со оглед дека можи крило,треквартиста, втор напаѓач и АМ да игра.

Јас искрено би прифатил таква сума на пари плус Ди Мариа. Бејл мие премногу one trick pony и EPL играч кој се основа многу на брзината можи се лажам но... :)[DOUBLEPOST=1431657883][/DOUBLEPOST]
Може за 30 м мислам да го земеме назад.. така 10м ќе си ќари Јуве .
Можи дури наредното лето не ова, оваа е последна година каде е во целосна наша сопственост без опасност од откуп, наредното цената е 32-35 милиони + сите плати кој ги добил досега и бонуси + амротизација и во зависност од трофеи + голови што значи сумата ќе рипне 40. Но Мората е човекот кој бира дали ќе остани или не. Мората има пет годишен договор и мислам дека не смее да се обновува поради оваа клауза. Ова право го имате до 2018 што значи 2019 се губи правото на откуп а и тогаш можи да се продолжи договорот.

Другата клаузула е 100м (до крајот на договорот) таа сума е за некој тим доколку се заинтересира за Мората а не е Реал. Дколку сака да речиме ПСЖ да го купи мора да плати 100м а од тие пари мислам дека беше 60% Јуве 40 Реал.

Мората сега брзо изјави дека не сака да се врати во Мадрид.

:)[DOUBLEPOST=1431658039][/DOUBLEPOST]
Абе каков Мората алоо, шо ќе лупаат пари само кога не вреди ни на пола. Имаше шанса у Реал, промашуваше и зицери и се, не покажа ништо. И сега даде 20 гола за Јуве и ајдее купување назад. Нее исто да се игра за Реал и за Јувентус, во Реал притисокот е многу поголем и тоа го имат потврдено многу играчи, а он неможе да игра на таков притисок. Ко ќе ми текне со главата у земја и трча напред незнае кај тера. Ја би да се откупи Чичарито за на клупа, и онака не прави проблем а и покажа оти има квалитет. Од друга страна за Бензема пак ми е сеедно, дали ќе го продадат или ќе остане, додуша сезонава донекаде и добро ја изигра, за разлика од изминативе години коа си беше теле стандард. Бејл исто, првата сезона беше супер, оваа не покажа ни 30% од првата. Исто и за него, сеедно ми е, мада би му дал уште една шанса само под услов доколку пак забушава да биде ротиран.

Значи, Данило, лев бек(моја желба е Гаја), Верати, Касемиро, Де Геа ин,
Кедира, Иљара, Икер или Кејлор, Арбелоа, Коентрао аут

Мора за следната сезона да имаме квалитетна клупа за ротирање, оваа сезона Карло ги исцеди до коска, поготово средниот ред.
Мората е каде каде напреднат спрема времето кога играше кај вас, и ајс го неќев кога дојде. Повеќе не ја води топката со главата в земја напротив. Кога би го гледал почесто Јуве и сам би забележал искрено. Не оти е на ниво на Ибрахимович или не знам но за годините кои ги има напредокот кој го направи оваа година е ненормално добар а се должи на изложеноста на редовна игра во прв тим. А за тоа со притисокот човекот даде одлучни голови за нас во ЛШ не верувам дека има поголем притисок од тоа али добро тоа си е твое мислење :)
 
Последно уредено:
Член од
8 март 2012
Мислења
3.474
Поени од реакции
2.515
1. Верати
2. Лев Бек
3. Касемиро
4. Кун
5. -

и 5-6 аут
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.430
Поени од реакции
9.330
Шпекулации...
Анчелоти се договорил со Сити, Де Геа со Реал.
Озбилен муабет...Рамос нема да ги одигра последните две поради мускулна повреда.
Времето утре променливо облачно со повремини врнежи во североисточниот дел.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.283
Поени од реакции
9.227


Лапај си го Де Геа. Реално поквалитетен избор од Де Геа за голманската позиција не постои. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.017
Поени од реакции
10.793
Лапај си го Де Геа. Реално поквалитетен избор од Де Геа за голманската позиција не постои. :)
Куртоа? :) или не го цениш како голман?
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.071
Уф какво голманиште може ќе лапнеме.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.474
Поени од реакции
2.515
Демек немаме ние голман ( Навас ) ,што не доби ни 1% шанса, па сега главна цел , и набитното нешто за следната сезона ни е гоманската позиција.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
481
Жена може бит са села,голман само из шпањолске репрезентације :D
 
На врв Bottom