Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Добро озбилни се тука некој дека Икер го обвинуваат за голот? Па тоа беше чиста ситуација може некој голман ќе ја фати некој нема зависи како ќе се погоди, ама тоа беше ситуација каде што на никој голман не можеш да му замериш и да прими гол.

Ај покрај нападот што беше анамичен и сите што барате нови напаѓачи, незнам ама за мене многу од изгубените утакмици на Реал оваа сезона одат на конфузната одбрана.
А конкретно за мечов голема грешка е што место да направат притисок на почеток на второ они се повлекоа. Плус на почеток на второ и Јуве се отвори повеќе зошто и на нив им требаше гол. Имаше тука шанса да им дадеме малце да се отворат и да ги решиме со 2 гол. Срамота е екипа како Реал веќе на во првата половина на мај да остане без шанса за ниедна титула.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
21
Ваков очобол и ваков очај немам видено одамна....:facepalm:колективна оставка да си поднесат од еден до последен :mad: :yid:
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Абе ајде 20+ шута на гол ниедна реализација уште не ми е јасно, не бевме ни надиграни, сами се заебаа ко' и обично. Потполно отворен Реал тие цел натпревар имаа 8 ебани шута, 8 шута на една комплетно отворена екипа што ни направија ? Тој мочаниот од нафрлена-карамбул гол од Мората, сите други ги запре Касиљас или одбраната. Сами се Криви за нереализацијата.
 
F

Fl. Perez

Гостин
Роналдо можеше да го реши натпреварот во прво кога го летна не ми текнува кој во шеснаесетник и место да ја пласира ја нафрлува на Бејл и Евра ја изби.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Изгледа добро си се нарокал вчера, па малку си го згрешил фан клубов.
Ај провери дан си ја згрешил и куќата :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Со кој памет го плукате Бејл бе ало?Човекот лани титула во куп и гол за пресврт ни донесе во ЛШ.Tака да може комотно да ги рога во 39 ред на трибина секој натпревар и вие не смеете А да кажете мамето туристичко...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Со кој памет го плукате Бејл бе ало?Човекот лани титула во куп и гол за пресврт ни донесе во ЛШ.Tака да може комотно да ги рога во 39 ред на трибина секој натпревар и вие не смеете А да кажете мамето туристичко...
Море ако сака и 10 титули нека донеси..тој мајмунот е платен 100 милиони и зема 10-тина милиони годишна плата и како најскап фудбалер во историјата на фудбалот од него се очекува на секој дуел да влегува со 100% желба и мотивација за победа а не да се глупира со надворешни фелшој и да изиграва идиот со неговите аматерски потези..никој не бара од него да дава гол секој натпревар ама барем да се понаша професионално и да докажи зошто е играч на Реал Мадрид
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.345
Поени од реакции
29.481
Тие резервистите шо ни се од средниот ред сите Не ги гласав, џабе ќе седат тука кога немаат квалитет да бидат во тимот, треба подобри играчи на ниво на Модрич, Хамес, Иско и да има константна ротација а не да ги умира секоја утакмица истите.
Сега да кажат дека ќе го донесат Клоп со 2 раце би потпишал.
На крај испадна дека клучен играч на Реал изминативе сезони не бил никој друг освен Лука, ниту одсуството на Роналдо, Бејл, Хамес, Бензема не се осети толку по Реал како одсуството на Лука.
 
Последно уредено:

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Јас сум да му се даде уште една шанса на Анчелоти.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Јас сум да му се даде уште една шанса на Анчелоти ама да се донесат играчи за клупата кои ќе играат и ќе имаа придонес за разлика од статистиве што само се сликаат со Роналдо на тренинг.

Кратка клупа ептен повредени и стариов се инати ги пушта Арбелоа и Пепе како играчи што треба да бркаат резултат :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Агуеро и Азар ги чекам летово. Ако го бркаат Карло, само под услов Клоп да се донесе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom