Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ме ─╤╦︻ спука

╲╲╲╲╲╲CS,WE7,CR9 ╱╱╱╱╱╱
Член од
13 април 2010
Мислења
143
Поени од реакции
2
кака да се продаде ја унистува забавата во реал сака да биде он прв тим ама мозе само вода да му носи на цр9 он е сто пати појак од кака кака само нека сана да биде ко цр9 не вреди веке па не вреди нека се пензионира во бразил и усте така нека изигра во бразил веке не е интересен само цр 9 е интересен и е најмногу популарен во светот
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Мур многу пати има изјавено дека сака да соработува со играчи кој се на залезот од својата кариера.Играч како Дрогба,Милито и уште незнам други кој:toe:
Исто и за мене Раул е најголема легенда која сум ја гледал:smir:
И си заминаа овие двајца и сеа многу работи више нема да бидат исти.Ова више е вештачки Реал:toe:

--- надополнето ---

кака да се продаде ја унистува забавата во реал сака да биде он прв тим ама мозе само вода да му носи на цр9 он е сто пати појак од кака кака само нека сана да биде ко цр9 не вреди веке па не вреди нека се пензионира во бразил и усте така нека изигра во бразил веке не е интересен само цр 9 е интересен и е најмногу популарен во светот
Кај отиде младинва наша:uvo:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
Мур многу пати има изјавено дека сака да соработува со играчи кој се на залезот од својата кариера.Играч како Дрогба,Милито и уште незнам други кој:toe:
Исто и за мене Раул е најголема легенда која сум ја гледал:smir:
И си заминаа овие двајца и сеа многу работи више нема да бидат исти.Ова више е вештачки Реал:toe:

--- надополнето ---



Кај отиде младинва наша:uvo:
Да, ама кога ги даваше тие изјави никогаш не нагласуваше дека во Реал има такви играчи кои се на залезот на кариерата, туку секогаш спомнуваше дека преферира играчи како Џерард, Лампард и уште неколку играчи од други тимови.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Ништо, ама со ништо досега не се споредува она што го чувствувам во моментов . Никогаш, кога се работи за нешто поврзано со Реал Мадрид, не сум се чувствувал олку тажно, ниедна изгубена утакмица, титула, ма што и да било. Нема многу да кажувам, само ќе им се заблагодарам на двајцата, Раул и Гути, првиот борец, што секогаш срцето го оставаше на терен за Реал Мадрид, а другиот исто така голем Мадридиста, фудбалер со техника како никој пред него, а можеби и никој по него, само многу голема мрза, која што го оддалечи од тоа да биде прогласен за најдобар фудбалер во светот, макар еднаш ! Нема потреба многу да се зборува за нив двајца и мислам дека нема вистински Мадридиста што нема да пушти солза за ова што се случува. Довидување и ги чекаме еден ден да се вратат во клубот, како тренери/функционери или што и да е !

кака да се продаде ја унистува забавата во реал сака да биде он прв тим ама мозе само вода да му носи на цр9 он е сто пати појак од кака кака само нека сана да биде ко цр9 не вреди веке па не вреди нека се пензионира во бразил и усте така нека изигра во бразил веке не е интересен само цр 9 е интересен и е најмногу популарен во светот
Давам гајба пиво на администраторот што ќе го банира дечково од фан - клубов .
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ни Перез ни Мурињо не се криви за заминувањето на Раул и Гути. Ако некој од управата има умешано прсти у ова, тоа е сигурно копилето Валдано.

Не знам па од кај Мурињо сеа крив за тоа. Раул е институција во клубот, доколку тој или управата му каже на Мурињо дека Раул останува и наредна сезона, Мур неможе да иде против тоа. Нему воопшто не му е битно дали играчот е легенда или не па да го игра. И во Интер немаше многу (да не речам ич) Италијанци, а плус и тамошната политика на клубот не му пречеше да купува странци.

Мур кај нас нема целосно одврзани раце, не дека не смее да купува странци, фала Богу, еве Ди Мариа е земен, на пат е и Маикон... али притисокот од фановите и медиумите (не за Мур, него за клубот) да се најдат замени за Гути и Раул од Кантерата ќе биде голем. А дали има такви замени моментално во Кантерата, тоа го знае најдобро Мурињо.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Никој се нема ништо вмешано!
Да ве прашам но искрено да одговорите иако сеуште сте под емоции денеска како и јас самиот дали следнава сезона доколку останеше Раул вие ќе сакавте да игра или да играат Игуаин/Бензема?
нека ви биде јасно дека вакви играчи неможат да издржат да седат на клупа не е ова Дренте па ај нека грее клупа
ама не очекував дека и двајцата толку лесно ќе напуштат клуб за кој довчера го оставале срцето на теренот.
И доста со тоа Перез,Валдано и Мурињо биле криви смирете стратстите малку на сите ни е жал........

--- надополнето ---

кака да се продаде ја унистува забавата во реал сака да биде он прв тим ама мозе само вода да му носи на цр9 он е сто пати појак од кака кака само нека сана да биде ко цр9 не вреди веке па не вреди нека се пензионира во бразил и усте така нека изигра во бразил веке не е интересен само цр 9 е интересен и е најмногу популарен во светот
а ти или глеј некој филмчиња на Стивен Спилберг(тие секогаш се интересни) или порасни.......
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Aма и да бидеме реални.....Колку можеше Раул да пружи повеќе во однос на Бензема и Игуаин?!Ако очекуваме титули,тоа неможеме да го направиме со играчи во нивни години(мислам на Раул и Гути)
п.с.Вицко ете го поставил истото прашање дури јас го пишував моето:smir:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Aма и да бидеме реални.....Колку можеше Раул да пружи повеќе во однос на Бензема и Игуаин?!Ако очекуваме титули,тоа неможеме да го направиме со играчи во нивни години(мислам на Раул и Гути)
истото и ја го викам
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
немојте да ме сватите погрешно,али потегов на раул ми е ептен глуп.многу го поштував како играч и као човек,ама ова не беше потребно.Да набројам само 3 од италија како Дел Пиеро,Малдини и Тоти кои никогаш не заминаа од своите клубови во кои се направија играчи какви шо се сега.Мислите дека тоти и дел пиеро да сакаат да си идат сега нема да има битка за нив којд а ги земе????/
Едноставно не го сваќам потегов.:toe:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Сечи си ја главата :)

--- надополнето ---

krste_belasica напиша:
Сечи си ја главата :)
кака да се продаде ја унистува забавата во реал сака да биде он прв тим ама мозе само вода да му носи на цр9 он е сто пати појак од кака кака само нека сана да биде ко цр9 не вреди веке па не вреди нека се пензионира во бразил и усте така нека изигра во бразил веке не е интересен само цр 9 е интересен и е најмногу популарен во светот
Na ovoj sakav da mu kazam da si ja sece glavata :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
1.Касиљас капитен
2.Рамос вицекапитен
3.Мамаду вицекапитен
4.Марсело,Гаго,Игуаин... :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
1.Касиљас капитен
2.Рамос вицекапитен
3.Мамаду вицекапитен
4.Марсело,Гаго,Игуаин... :)
1.Касиљас
2.Рамос
3.Игуаин/Марсело
неверувам дека мамаду ќе биде нема многу утакмици играно

--- надополнето ---

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
1.Касиљас капитен
2.Рамос вицекапитен
3.Мамаду вицекапитен
4.Марсело,Гаго,Игуаин... :)
Касиљас, Рамос, Чаби, Пепе.. :)

En Italia dicen que Maicon ya es del Madrid

Италијанските медиуми Ла Газета Дело Спорт и Кориере Дела Сера пишуваат дека Реал и Интер постигнале договор за Маикон. Според првиот медиум, во наредните 48 часа Маикон треба да го потпише четиригодишниот договор, и ќе заработува 5,5 милиони по сезона. Ајде упм, се надевам дека конечно ќе се заврши оваа сага. :)

 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
За капитен не треба да се зборува сите го мислиме истото. 1 - Касиљас.. 2 - Рамос. Факт е дека губиме 2 легенди но тоа е тоа. Тоа беа нивни одлуки и секој ке ги почитуваше доколку рекоа дека ке останат. Сега имаме тим со просек од 20 и нешто години спремен за нови подвици. Тим што треба да го врати Реал на 1 место во Шпанија, на 1 место во Европа и на 1 место во светот. Не сме ние Милан да играме со првотимци од по 35 години (со ова нејкам да испаднам глупак кој го навредува Раул или Гути) знам тие колку пружиле за тимот и нив ги гледам како светци кој го создале името Реал Мадрид. Како и да е треба да гледаме понатаму и ке ми биде мило да им оди во другите клубови само што ми е многу тешко да ги гледам во различен дрес а не оној белиот. Каде и да играат ке навивам за Раул и за Гути како да играат во Реал Мадрид.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom