Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Формата е привремена.....Класата е вечна!!!!
Поздрав Легендо и со среќа!!!!
HALA RAUL!!!!El mejor capitano para siempre !!!!!


:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Drenthe Set To Join Liverpool Next Season


After being heavily linked with a summer exit from the Bernabeu, it now appears that Real Madrid left flank man Royston Drenthe is set to move to English Premier League side Liverpool next season. The Netherlands player is quoted by The Daily Star as saying on his Facebook fan page: “I will soon be joining
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
http://www.24sata.hr/sport/raul-tesko-je-pratiti-ritam-mladih-vrijeme-je-da-odem/183891/ Насловот кажува се...!
Иначе дали со заминувањето на Гути и Раул........Во ашиот тим(освен Дудек)...нема ииграч над 30 години?:):)
Се гледа дека Раул е права легенда,не размислува само за себе туку и за другите играчи.....
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Првиот
И последниот гол на Раул во дресот на Реал
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Кажете, што значи СУДБИНА
Дебитираше против Сарагоса
Го даде последниот гол против Сарагоса
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Доста беше тагување за Раул и Гути, одиме малку со нови вести, еве една свежа изјава на агентот на Маикон.

Maicon, closer to Madrid

The positions between Real Madrid and Inter Milan for the transfer of Maicon are further away than ever. But from Thursday the Brazilian will be closer than ever to the white set.
And is that the Brazilian side will join the 29th the team's interest in the United States. This has been confirmed Antonio Caliendo, a representative of the player, in several Italian media: "Maicon travel to the United States on Thursday to join the Inter tour, like Julius Caesar and Lucius. " It's just a day after the Madrid stage reaches its pre-season in Los Angeles.
It will be the time when Maicon is closer to Real Madrid, as both teams match those lands a few days. However, the negotiations with Inter, far from advancing, they are still very stalled, as confirmed by the player's agent: "They've been having phone calls, but officially there is nothing new, "

Со гугл транслејт е преведено, затоа и помалку е чуден преводов, но мислам дека ќе разберете за што станува збор.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не се бламирајте дека многу се пишува за Раул... па тој ако не го заслужил тоа кој тогаш... Роналдо !? :tapp:

Kоментар од еден фан на Реал, кој вреди да се прочита:

I remember La Romareda 94', I remember him with the "17" , I remember his first goal, one touch top corner against the club he started with, our city rivals - Atletico Madrid -that he absolutely terrorized over the years.I remember Michael Laudrup's lob pass to him that he scored beautifully. I remember his first touch , you know what I'm talking about, the one where he magnetizes the ball in the air onto his glorious left leg, I remember a backheel to Zidane that was a pure beauty,I remember his unforgettable lobs, I remember Raul controlling a 40 meter bullet by Roberto Carlos with his heel Vs Sevilla, I remember Raul pressing the mute button in the Camp Nou, I remember his bad times, but you know what I'll never forget ? Raul running around the field, knowing his slow legs will probably not disrupt the opponent's offense, but fighting .. fighting and fighting. It worked well for him.
Да не го тупам сеа јас многу... милион зборови се малку да се опише големината на Раул, тагата е огромна. :( Во секој поглед е најголемиот, човек кој е синоним за Реал Мадрид, легенда, икона.... успеа да постигне се со клубот. Со ова завршува една ера во Мадрид, ерата на Raul Gonzalez Blanco!

Gracias por todo, oh Capitan!

Пишав, со ова завршува ерата на Раул и Гути... сега треба некој други дечки да продолжат да го водат Реал Мадрид исто така успешно како што тоа го направија Раул и Гути... а тоа се токму овие двајца подоле.

34950_403689484772_96686264772_4434652_537234_n.jpg

HALA MADRID! :salut:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858


Да ти е**м све женско по список старец еден:nerv::nerv::nerv::nerv:
Ти се направи меракот сеа??Го избрка и Раул/??Сеа кој е следен??Касиљас????:violent1::violent1::angry3::sakas_ust:sakas_ust
Што добива Перез со бркањето на Раул и Гути ?

Перез не е ни 1% крив за заминувањето на Раул и Гути. Ако треба некој да се укривува за нивното заминување (а да не бидат тие двајца) тогаш главен кривец е Мурињо. Мурињо од кога е дојден не памтам дали има дадено една изјава за Раул, за Гути ја има дадено само онаа изјава дека не го смета повеќе за играч на Реал откако се поздравил со навивачите.

Јас сеуште стојам на ставот дека тие самите си се криви за своето заминување, затоа што не сакаат остатокот од својата кариера да го поминат седејќи на клупа. Но ако двајцата сакале да останат седејќи цела сезона на клупа во Реал, тогаш дефинитивно Мурињо е тој што ги "избркал". Зошто нели, Перез ја почитува секоја одлука на Мурињо, и не е веќе Перез оној главниот кој раководи со трансферите. Сега се е во рацете на Мурињо. Впрочем, и самите сакавме одврзани раце, ете ви одврзани раце.
 

ме ─╤╦︻ спука

╲╲╲╲╲╲CS,WE7,CR9 ╱╱╱╱╱╱
Член од
13 април 2010
Мислења
143
Поени од реакции
2
Сто сакас раул и гути да играат во реал на 40 години така нема титули мора со млади мора да се омлади реал ако не нема прогресивност во борбата за титули ,сами ресија да си отидат не ги бркасе никој ама оти се стари по 40 гоини со сакаа да бидат прв тим е па нема така титули мора со младилци како цр9 он ке го спасе реал и сеа со мурино леле колку се јаки и да земат усте некој од португал за полесно да се разбираат со мурино мозе на пример деко да се земе
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Абе види и за Јеро викаа така дека не сакал да седи на клупа па затоа заминал.Ама после две години од заминувањето тој за едно списание изјавува дека главен виновник што заминал од Реал е токму Перез:nerv: и дека човекот сакал тој да остане запаметен во Реал а не легендите(фудбалерите) :nesum:
Е сеа за Раул и Гути тие јес да се легенди ама од денеска не се легенди како еден Тоти:buum:,како Гигс,Дел Пиеро,Малдини,Барези и незнам кој други:toe: кој цела кариера ја имаат поминато во еден клуб.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Абе види и за Јеро викаа така дека не сакал да седи на клупа па затоа заминал.Ама после две години од заминувањето тој за едно списание изјавува дека главен виновник што заминал од Реал е токму Перез:nerv: и дека човекот сакал тој да остане запаметен во Реал а не легендите(фудбалерите) :nesum:
Е сеа за Раул и Гути тие јес да се легенди ама од денеска не се легенди како еден Тоти:buum:,како Гигс,Дел Пиеро,Малдини,Барези и незнам кој други:toe: кој цела кариера ја имаат поминато во еден клуб.
Да беше Пелегрини или некој друг тренер, уште одма ќе речев дека ова е одлука на Перез. Ама сега тренер е Мурињо, тренер кој би се нафатил да тренира во тим каде што ќе има одврзани раце за трансферите, а не да му командуваат "од горе". Е сеа колку и да сакаш да го укривуваш Перез, едноставно не можеш. Ако тоа е одлука на Перез, Мурињо ќе пресечел, и ќе речел тие ми се потребни во тимот, и нема да си заминат. Ама очигледна е онаа варијанта дека Мурињо рекол, тие веќе не ми се потребни во тимот, потребни ми се млади надежи, и Перез сака-нејќе мора да ја почитува таа одлука.

Иначе за мене секогаш Раул ќе остане најголемата легенда која сум ја гледал во фудбалскиот свет. Другите можат да имаат какво мислење сакаат за него, но за мене тој останува поголема легенда од сите тие играчи што ги наброја.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom