Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Чаби треба уште многу фурни леб да изеде во Мадрид за да биде капитен:salut:



Има играчи кои и без еден изигран натпревар, веднаш штом ќе дојдат ги ставаат за капитени. Мене тоа ми е срање, али Алонсо има веќе една сезона со Реал, и заслужува да биде втор вице капитен. Касиљас и Рамос се неприкосновени, пишав пред неколку поста, сега тие се лидерите на Реал.

Со Ма(р)икон е финито, можно е и да им се приклучи на нашиве директно у САД. :) Купувме според мене непотребно засилување, се плашам дека пак ќе останеме без лев бек... :nesum:

Иначе со заминувањето на капитенот, мора да се мисли на негова замена, т.е. на трет напаѓач. Бидејќи најверојатно Мурињо ќе го игра Роналдо крило, би требало да се земе играч алтернатива за Игуаин и Бензема. Доколку се купува моја желба се Солдадо или Негредо, двајцата се нашинци, и би биле од голема помош.

Уште подобро би било доколку има некој од Кастиља што би можел да игра, како Родриго или Хуанфран, а гледам дека и Хоселу тренира со нас. Ќе видиме кои четворица Мур ќе ги поведе со него во Америка, ако има некој од овие тројца со него можно е да му дава шанса во првиот тим нареднава сезона.

И да, ич нејќам Роналдо да ја добие 7ката.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
И самиот Каналес тоа го изјавува.

Tengo algo de Guti

Имам сличности со Гути.


па да има прецизност знае да додаде ама како гути тешко е сега зависи како ќе се развива неговата кариера,а искрено не верувам дека Мурињо ке му дава многу шанса:)violent1:) мислам дека Мур ќе гледа да освои се и да си бега не очекувам од него многу години на иста клупа како Фергусон


phahahahahahahahh:tv:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Има играчи кои и без еден изигран натпревар, веднаш штом ќе дојдат ги ставаат за капитени. Мене тоа ми е срање, али Алонсо има веќе една сезона со Реал, и заслужува да биде втор вице капитен. Касиљас и Рамос се неприкосновени, пишав пред неколку поста, сега тие се лидерите на Реал.

Со Ма(р)икон е финито, можно е и да им се приклучи на нашиве директно у САД. :) Купувме според мене непотребно засилување, се плашам дека пак ќе останеме без лев бек... :nesum:

Иначе со заминувањето на капитенот, мора да се мисли на негова замена, т.е. на трет напаѓач. Бидејќи најверојатно Мурињо ќе го игра Роналдо крило, би требало да се земе играч алтернатива за Игуаин и Бензема. Доколку се купува моја желба се Солдадо или Негредо, двајцата се нашинци, и би биле од голема помош.

Уште подобро би било доколку има некој од Кастиља што би можел да игра, како Родриго или Хуанфран, а гледам дека и Хоселу тренира со нас. Ќе видиме кои четворица Мур ќе ги поведе со него во Америка, ако има некој од овие тројца со него можно е да му дава шанса во првиот тим нареднава сезона.

И да, ич нејќам Роналдо да ја добие 7ката.
Нема потреба да се купува уште еден напаѓач, затоа што Мурињо ќе игра со еден напаѓач, така да доволно се двајца. По потреба, ако и двајцата се повредени Роналдо може да одигра како напаѓач а Мариа и Леон крила. А и верувам дека Мурињо го прати ЕП за играчи под 19 години, и ги гледа квалитетите на Родриго, очекувам да го префрли во првиот тим.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Иначе со заминувањето на капитенот, мора да се мисли на негова замена, т.е. на трет напаѓач. Бидејќи најверојатно Мурињо ќе го игра Роналдо крило, би требало да се земе играч алтернатива за Игуаин и Бензема. Доколку се купува моја желба се Солдадо или Негредо, двајцата се нашинци, и би биле од голема помош.

Уште подобро би било доколку има некој од Кастиља што би можел да игра, како Родриго или Хуанфран, а гледам дека и Хоселу тренира со нас. Ќе видиме кои четворица Мур ќе ги поведе со него во Америка, ако има некој од овие тројца со него можно е да му дава шанса во првиот тим нареднава сезона.

И да, ич нејќам Роналдо да ја добие 7ката.
мене од момциве од кастиља највеќе хуанфран ми се свиѓа,а роналдо најверојатно ќе ја земе 7 и плус неможе тој број вечно да биде исклучен од тимот,иако мислам дека роналдо нема да остане до крај на кариера во реал роналдо ти е е*и ветер
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Од кај го извади ова жити све???
Од француската википедија, ама го тргнале сеа. Така на шала го стаив тоа, не е ич веродостојно, секој може да менува таму. :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
мене од момциве од кастиља највеќе хуанфран ми се свиѓа,а роналдо најверојатно ќе ја земе 7 и плус неможе тој број вечно да биде исклучен од тимот,иако мислам дека роналдо нема да остане до крај на кариера во реал роналдо ти е е*и ветер
Јас го мислам истото за него!!! Ќе си замине во Америка или Катар, а можно и во некој Европски клуб, како Де Азис во Милан што си отиде. Роналдо е таков фудбалер што несака да игра само во еден тим. Он нема тим што го сака од срце и сака да игра за него цел живот, он ти е тип на играч кој сака цел живот да се докажува на секаде и да е главен. :pipi:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема потреба да се купува уште еден напаѓач, затоа што Мурињо ќе игра со еден напаѓач, така да доволно се двајца. По потреба, ако и двајцата се повредени Роналдо може да одигра како напаѓач а Мариа и Леон крила. А и верувам дека Мурињо го прати ЕП за играчи под 19 години, и ги гледа квалитетите на Родриго, очекувам да го префрли во првиот тим.
Огромен ризик е да се има само двајца класични напаѓачи во тимот, иако се игра формација со еден напаѓач. Пример у случај на повреда на Роналдо и еден од Игуаин/Бенз, ќе се нема замена, или ќе треба да се вика младинец. И тоа не е лоша опција, уствари тоа е многу подобра опција младинец да се форсира, но тоа треба да се стори само доколку има такво дете. Мур си ја знае работата. :)

мене од момциве од кастиља највеќе хуанфран ми се свиѓа,а роналдо најверојатно ќе ја земе 7 и плус неможе тој број вечно да биде исклучен од тимот,иако мислам дека роналдо нема да остане до крај на кариера во реал роналдо ти е е*и ветер
:pos: Тоа е. Не викам јас д абиде повлечена, неможе тоа. Јас би сакал Каналес да ја земе, али кај него ќе иде 14ката најверојатно. :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
:pos: Тоа е. Не викам јас д абиде повлечена, неможе тоа. Јас би сакал Каналес да ја земе, али кај него ќе иде 14ката најверојатно. :)
7 нема шанси да ја земе Каналес,а 14 може или тој или Чаби колку што се сеќавам Каналес 27 носеше во Расинг
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Чим сака 7ца, ќе му се направи најлесен проблем е тоа. Ако ја добие некој друг пред него, на него ќе му направат дрес 2+5(=7):pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Тука мора да носи од 1 до 25 :)
И ја така мислев, али како Каналес претходнава сезона носеше 27 у Сантандер ? Или тоа е исклучок само за Реал и некој други тимови, а не за цела Примера ? :raz:

--- надополнето ---

Видете каков пречек имал Гути во Турција.

 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Замислете сега.......Роналдо ја менува 9 во 7,Игуаин 20 во 9,Педро Леон ја зема 20,Алонсо 14.....Кој приход ќе го има од нови дресови човече....Ќе мора да се купат нови дресови,оготово од Роналдо и Игуаин како најдобри,а тек ако и засилувањава се покажат добри.....Невереојатна пара ...:):):)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
И ја така мислев, али како Каналес претходнава сезона носеше 27 у Сантандер ? Или тоа е исклучок само за Реал и некој други тимови, а не за цела Примера ? :raz:

--- надополнето ---

Видете каков пречек имал Гути во Турција.


Каналес им беше од вториот тим...и затоа носеше 27! :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Замислете сега.......Роналдо ја менува 9 во 7,Игуаин 20 во 9,Педро Леон ја зема 20,Алонсо 14.....Кој приход ќе го има од нови дресови човече....Ќе мора да се купат нови дресови,оготово од Роналдо и Игуаин како најдобри,а тек ако и засилувањава се покажат добри.....Невереојатна пара ...:):):)
Затоа и не порачувам сеа, може кога сакам да ми пратат дрес од Америка, али ќе чекам кога ќе почне сезоната, да ги видам официјалните бројки кој ќе ги носат наредна сезона, па тогаш ќе порачам еден од Алонсо. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom