Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Раул Бланко Гонзалез си замина од Реал Мадрид

Раул Бланко Гонзалез го напушти денес Реал Мадрид после 16 минати години во Кралскиот дрес. Што е причината не се знае, само може да се предпоставува дали е зошто немаше да му дава доволна минутажа Мурињо и немаше да смета веќе на него или некоја друга причина има. Легендата денес не напушти со солзи во очи од Стадионот на Сантијаго Бернабеу и рече дека секогаш неговото срце ќе биде во Мадрид кај и да се наоѓа. Заминувањето на Раул е еден голем удар за сите Мадридисти низ светов, кои повеќето им беше омилен игра и идол. Со заминувањето на Раул, овој ден може да се прогласи од Мадридистите за најтажниот ден на Реал Мадрид по заминување на една ваква легенда која го напушти клубот. Во добри и лоши времиња беше со Мадрид највеќе подржка коа му требаше на тимот он беше со нив, никогаш не се откажал...


Раул, засекогаш ќе останеш во нашите срца. Ти си една голема леѓенда, на сите Мадридисти и наш идол. Веруваме во тебе дека некогаш ќе ни се вратиш брате, секогаш ќе те чекаме со раширени раце кога ќе сакаш да се вратиш. Повеќе немам зборови за оваа тажна вест и дента на таѓата на Мадрид и неготово срце плаче!!!

Raúl se quedará para siempre en nuestros corazones. Usted es una gran leyenda, todos los madridistas y nuestro ídolo. Nosotros creemos en ustedes que alguna vez volveré a mi hermano, siempre le esperan con los brazos abiertos para volver.
Usted es nuestro héroe. Siempre con usted, su madridistas.

:icon_frow:icon_frow:cry::cry:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Најверојатно!!!
Сеа сигурно ќе има промени на броевите, башка 7 и 14 се слободни.

--- надополнето ---

Ај ако не најдам јас линк, нека постира некој друг од тренингот попладне што ќе се одржува во 17:30h...
Можеби ќе има на официјалнана страна од Реал....
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
14-ката кај ќе оди...??? сигурно кај Чаби :icon_lol: :)
Кака ке си ја земе пак 22ката па можда ке има повеќе среќа:)

--- надополнето ---

Инаку нека им е со среќа понатамошната кариера на Гути и Раул,направија многу за Реал, и заслужено се легенди на овој клуб.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Raul’s fairytale at Real Madrid could’ve ended as early as 2003 when reports of Florentino Perez trying to nudge him towards the exit door culminated in Chelsea making an audacious £71.4 million bid with a wage offer of £8.4m per season, which El Capitan turned down in a blink of an eye.
http://www.goal.com/en/news/1717/editorial/2010/07/26/2041740/goalcom-special-farewell-raul-thanks-for-the-real-madrid
Едноставно таквите играчи се вечни. Не сум навивач на Реал, али РАУЛ е еден од оние играчи кои секогаш играат од се срце за клубот. Такви се ретки сите ако им се понуди поголема плата веднаш си одат. Едноставно не ни замислував дека Раул ќе си замине од Реал. Најдобар стрелец за клубот, најдобар стрелец во Лигата на шампионите едноставно тој е легенда, му посакувам успех во наредните години каде и да одлучи да ја продолжи кариерата.
Најверниот играч на Реал .... :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Ај ако не најдам јас линк, нека постира некој друг од тренингот попладне што ќе се одржува во 17:30h...
Нема да има ни слики ни видео од тој тренинг, затворен е за јавноста.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
Збогум легендо.
Еве една статија која е стара али интересна.
Линк
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Raúl (25.07.10):
Денес е најтешкиот ден во мојата кариера.... ќе ми дозволите да извадам некои белешки за да не заборавам никого.....
Пред се сакам да им се заблагодарам на сите за присуството, на претседателот за неговите зборови и за чувствата во нив.
Го сакам фудбалот над се и можноста да бидам играч на Real Madrid е најголемиот со...н кој можев некогаш да го замислам. Се уште се чувствувам играч и сакам да продолжам да играм додека можам, се додека телото ми дозволува.
Во изминатите години секогаш го барав максимумот за овој клуб, затоа што секогаш сакав да бидам верен на вредностите кои ги научив овде кога бев дете. Денес повеќе од било кога сакам сите да знаат дека при секоја игра, при секој допир со топката, при секој шут и при секој гест на терен се обидував да го дадам најдоброто од себе. Затоа во мојата глава никогаш не постоеше поимот “да се предадеш“, тоа за мене е Real Madrid.
Денес е ден на големи емоции, силни чувства, денес е ден во кој не може да недостига мојата благодарност. Да ги споменам сите кои беа покрај мене во текот на овие години и оние кои ми беа многу блиски е невозможно. Тие знаат дека нема да ги заборавам никогаш, затоа што никогаш не ме напуштија, беа со мене и во добрите и во лошите моменти. Им се заблагодарувам на сите претседатели и луѓе од управата, затоа што направија да се чувствувам како дома во овие 16 години. Им се заблагодарувам на сите соиграчи со кои ја делев соблекувалната во овие години, бидејќи нивната пожртвуваност и преданост ми помогнаа да бидам најдобар. Им благодарам на сите вработени во овој клуб, затоа што се незаменливи и ни ја прават работата полесна. Им се заблагодарувам на сите тренери и помошници со кои соработував ден за ден, со кои споделив порази и победи. Им благодарам и на ривалите, затоа што секогаш ја чувствував нивната почит, за мене беше чест да играм против нив. Им се заблагодарувам и на медиумите, затоа што преку позитивните и негативните критики придонесоа да стигнам до тука. И им се заблагодарувам на моите луѓе, они знаат кои се, затоа што беа секогаш со мене.
Благодарам, Jorge, за таа прва шанса, која за некои беше лудост на еден фудбалски поет. И благодарам, Претседателе Florentino Pérez, затоа што секогаш го барате најдоброто за овој клуб. Убеден сум дека оваа сезона ќе биде голема сезона за Real Madrid и сакам Real Madrid оваа сезона да освои многу титули.
Благодарам, се разбира, и на сите оние милиони поддржувачи на Real Madrid кои секогаш ја посакуваат нашата победа и кои страдаат со секој пораз. Никогаш нема да заборавам дека нивната сила беше моја сила, мој здив, особено кога играв на Santiago Bernabéu, каде што секогаш се чувствував сакан и почитуван. Ви благодарам на сите, ви благодарам за се.
И на крај, и се заблагодарувам на мојата фамилија од цело срце, затоа што без нив, ништо, дури ни фудбалот немаше да има смисла за мене.
И секако, не можам да го завршам овој говор без да пратам порака за побрзо оздравување и порака за почит кон нашиот маестро Alfredo Di Stéfano. Сакам набрзо да се врати и да седне во оваа ложа, од која како и секогаш ќе сака да ја движи топката со поглед и чувства на секој натпревар.
Фудбалот е и беше мој живот. Real Madrid беше мој дом и со него доживеат единствени моменти. Денес почнува првиот ден од едно ново време за мене, во кое ќе се обидам да направам нешто многу комплексно и тешко, а тоа е да бидам среќен како што бев во Real Madrid. Поминаа многу години од моментот кога прв пат го облеков белиот дрес. Сега, дојде денот на моето збогување, денот кога уште еднаш сакам да ја искажам мојата посветеност и лојалност кон вредностите на овој клуб. Секогаш ќе бидам достапен за се што ќе биде потребно.
Благодарам од срце и Hala Madrid!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Дечки мани што преживуваме тешки моменти од нашето навивање за Реал па и самите напињате со едни исти вести....ме убивте бе...дај сменете тема малку!
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Дечки мани што преживуваме тешки моменти од нашето навивање за Реал па и самите напињате со едни исти вести....ме убивте бе...дај сменете тема малку!
И ја се напнав што сите оставаат интервјуа ама во моментов нема што друго да се збори... Читај и плачи.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Raúl (25.07.10):
Денес е најтешкиот ден во мојата кариера.... ќе ми дозволите да извадам некои белешки за да не заборавам никого.....
Пред се сакам да им се заблагодарам на сите за присуството, на претседателот за неговите зборови и за чувствата во нив.
Го сакам фудбалот над се и можноста да бидам играч на Real Madrid е најголемиот со...н кој можев некогаш да го замислам. Се уште се чувствувам играч и сакам да продолжам да играм додека можам, се додека телото ми дозволува.
Во изминатите години секогаш го барав максимумот за овој клуб, затоа што секогаш сакав да бидам верен на вредностите кои ги научив овде кога бев дете. Денес повеќе од било кога сакам сите да знаат дека при секоја игра, при секој допир со топката, при секој шут и при секој гест на терен се обидував да го дадам најдоброто од себе. Затоа во мојата глава никогаш не постоеше поимот “да се предадеш“, тоа за мене е Real Madrid.
Денес е ден на големи емоции, силни чувства, денес е ден во кој не може да недостига мојата благодарност. Да ги споменам сите кои беа покрај мене во текот на овие години и оние кои ми беа многу блиски е невозможно. Тие знаат дека нема да ги заборавам никогаш, затоа што никогаш не ме напуштија, беа со мене и во добрите и во лошите моменти. Им се заблагодарувам на сите претседатели и луѓе од управата, затоа што направија да се чувствувам како дома во овие 16 години. Им се заблагодарувам на сите соиграчи со кои ја делев соблекувалната во овие години, бидејќи нивната пожртвуваност и преданост ми помогнаа да бидам најдобар. Им благодарам на сите вработени во овој клуб, затоа што се незаменливи и ни ја прават работата полесна. Им се заблагодарувам на сите тренери и помошници со кои соработував ден за ден, со кои споделив порази и победи. Им благодарам и на ривалите, затоа што секогаш ја чувствував нивната почит, за мене беше чест да играм против нив. Им се заблагодарувам и на медиумите, затоа што преку позитивните и негативните критики придонесоа да стигнам до тука. И им се заблагодарувам на моите луѓе, они знаат кои се, затоа што беа секогаш со мене.
Благодарам, Jorge, за таа прва шанса, која за некои беше лудост на еден фудбалски поет. И благодарам, Претседателе Florentino Pérez, затоа што секогаш го барате најдоброто за овој клуб. Убеден сум дека оваа сезона ќе биде голема сезона за Real Madrid и сакам Real Madrid оваа сезона да освои многу титули.
Благодарам, се разбира, и на сите оние милиони поддржувачи на Real Madrid кои секогаш ја посакуваат нашата победа и кои страдаат со секој пораз. Никогаш нема да заборавам дека нивната сила беше моја сила, мој здив, особено кога играв на Santiago Bernabéu, каде што секогаш се чувствував сакан и почитуван. Ви благодарам на сите, ви благодарам за се.
И на крај, и се заблагодарувам на мојата фамилија од цело срце, затоа што без нив, ништо, дури ни фудбалот немаше да има смисла за мене.
И секако, не можам да го завршам овој говор без да пратам порака за побрзо оздравување и порака за почит кон нашиот маестро Alfredo Di Stéfano. Сакам набрзо да се врати и да седне во оваа ложа, од која како и секогаш ќе сака да ја движи топката со поглед и чувства на секој натпревар.
Фудбалот е и беше мој живот. Real Madrid беше мој дом и со него доживеат единствени моменти. Денес почнува првиот ден од едно ново време за мене, во кое ќе се обидам да направам нешто многу комплексно и тешко, а тоа е да бидам среќен како што бев во Real Madrid. Поминаа многу години од моментот кога прв пат го облеков белиот дрес. Сега, дојде денот на моето збогување, денот кога уште еднаш сакам да ја искажам мојата посветеност и лојалност кон вредностите на овој клуб. Секогаш ќе бидам достапен за се што ќе биде потребно.
Благодарам од срце и Hala Madrid!
На секоја реченица кожава ми се ежи... секоја чест за Раул и за се што тој направи за Реал Мадрид..!!! Незнам сега на каков начин ќе ја продолжи кариерата, ама начинот на кој ја градеше својата кариера во Реал беше величествен. Не сум видел играч кој што повеќе го сака својот клуб и играч кој има повеќе направено за својот клуб од Раул..!!! Едноставно немам зборови со кој можам да го опишам Раул и како играч и како личност, ама едно ќе кажам а тоа е дека ни по милиони години не верувам дека ќе се роди таков играч и таква личност во Мадрид... СЕКОЈА ЧЕСТ КРАЛУ :aplauz::zver:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857


Гути со дресот на Бешикташ.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
http://www.24sata.hr/sport/raul-tesko-je-pratiti-ritam-mladih-vrijeme-je-da-odem/183891/ Насловот кажува се...!
Иначе дали со заминувањето на Гути и Раул........Во ашиот тим(освен Дудек)...нема ииграч над 30 години?:):)
нема се млади се,а за изјавата на Раул тоа најдобро се виде минатата сезона за жал
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom