Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
870
Е ова не ми се допаѓа.Кога ќе почнат некого да возвишуваат после два натпревари,и да се делат коментари од типот тој е подобар од Зидан,Фиго и незнам кој.Не дека не треба воопшто да му се дадат пофалби ама ако продолжат вака може дечкото да се вообрази па да дојдеме до ситуација како што имавме пред неколку години кога на никого не му се трчаше,а си зимаа пари.
Nema da se sluci toa sega, Ozil saka da se dokazuva, da osvojuva, samo shto stapna na slavnata scena ima ushte mnogu za dokazuvanje. Kje gledame mnogu dobri igri od nego i pak kje kazam sve zavisi ovaa sezona od nego i nivoto na negovata kreativnost.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Sigurni tri boda, ne znam zashto kje go igrame natprevarov. :)
Се сеќаваш како изјавуваа лани од Еспањол ? Цитирам: Реал почнува секогаш со +9 во однос на Барса.Реал не' победува и дома и гости, но затоа Барселона паѓа кај нас на домашен терен. :D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ајде најпрво да ја честитам победава со надеж дека и понатака ќе има вакви континуирани победи. Утакмицава беше елеганција во движење, со пцуење ради утнатите шанси и дивење коа топката беше во нозете на Озил.
Се надевам дека конечно Реал ќе почнат да се качуваат на врвот, значи и во шпанско и во ЛШ, а Барса од коа си го достигна врвот може да си иде надоле....нвм тоа:)
Иначе господ да го поживее Икер до 101 и назад, ѕвероња е дечкото, секоја чест за тоа како професионално си ја извршува работата, за рефлекси не коментирам....фрустрации ствара:)
Марсело ме нервираше на некои моменти заедно со Марија, ама добро е ќе пројдат.
Чаби очаен во секоја смисла, Пепе и Арбелоа ги гледав, ама како да не ги гледав:)
Озил не го коментирам, нема потреба, едноставно везе по терен.
Игуаин и Роналдо незнам како да ги окарактеризирам, ќе се средат набрзо и они, пожелно е...
Кедира и Карваљо си тераат...
замениве...и немаа некоја минутажа баш, но се на се многу ме радува што полека повторно се враќаат работите во колосек.
Следуваат на ред Сосиедад, каде што очекувам победа, ма цело време победи сакам само:pipi:
толку сега за сега.
Фала. Чао. Пријатно.
HALA MADRID!!!
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Се сеќаваш како изјавуваа лани од Еспањол ? Цитирам: Реал почнува секогаш со +9 во однос на Барса.Реал не' победува и дома и гости, но затоа Барселона паѓа кај нас на домашен терен. :D
И за Атлетико вазит истото хехехех:)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Се сеќаваш како изјавуваа лани од Еспањол ? Цитирам: Реал почнува секогаш со +9 во однос на Барса.Реал не' победува и дома и гости, но затоа Барселона паѓа кај нас на домашен терен. :D
Тоа беше изјава од Атлетико Мадрид не од Еспањол
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
^
Знам дека ова беше кажано, али све мислам од Еспањол беше. Не е битно, интересна е изјавата: Почињаме со +9. :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
870
Јол: Мурињо ќе го направи Реал европски шампион

Тренерот на Ајакс, Мартин Јол верува дека Жозе Мурињо може да го направи Реал европски шампион.

Мурињо со неговиот Реал Мадрид успеа со 2:0 да го совлада Ајакс синоќа во мечот од првото коло во Лигата на Шампионите.

На прашањето дали Мурињо може оваа сезона со Реал Мадрид да ја осви Лигата на Шампионите, Јол одговори:

„Мислам да. Мурињо кога беше само со Челси не успеа во тоа. Со Порто успеа да ја освои, а потоа со Интер покажа дека го можи истото.“

„За нас невозможно е да купуваме фудбалери како Озил или Игуаин, но ние мораме да започнеме од некаде. Ги знаеме нашите опции, не можеме да правиме чуда.“
- вели Јол.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.077
Многу е добро ова шо ни се падна вака распоредот на почетокот од сезоната со полесни противници (за во Примера зборувам). Таман ќе имаат време уште малце новиве играчи да се запознаат со другите и уште подобро да се уиграат, па кога ќе дојдат посериозните утакмици да немаме маки.

Едино мене ме плаши одбраната... Досега немаме примено ниту еден гол, ама и немаме играно со екипа која има заебани крила и напаѓачи. Таа левата страна кај шо е Марсело уште ми е ризична. Сега за сега добро се покажа, ама му нема дојдено некој "Хесус Навас" тип на играч за да можеме да бидеме сигурни дека и таа дупка веќе е покриена.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво, многу ми е мило за Месут, ама заедно кога игра со Милер се незапирливи. :vozbud:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
870
Боби[Мкд];3783874 напиша:
Браво, многу ми е мило за Месут, ама заедно кога игра со Милер се незапирливи. :vozbud:
Das ist nicht fan club Deutschland:wink:...ne ne interesira kako kje igra so Miler, ne interesira kako kje gazi vo Real:tv:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.875
Касиљас несовладлив по доаѓањето на Мурињо


Голманот на Реал Мадрид, Икер Касиљас нема примено гол од почетокот на летните подготовки, покажаа статистиките.

Во 7-те натпревари во кои Икер бил на голот на „белит“, Реал Мадрид го завршувал мечот без примен погодок. Во официјалните натпревари против Мајорка (0:0), Осасуна (1:0) и Ајакс (2:0), како и во предсезонските дуели против Пенарол, Стандард Лиеж, Баерн Минхен и ЛА Галакси. Така новиот капитен на „Лос меренгес“ досега нема примено ниту еден гол.

Синоќа во мечот против Ајакс, „Сан Икер“ еднаш интервенираше и тоа при резултат 2:0. Од почетокот на Ла Лига, 29-годишниот голман е помеѓу голманите кои ретко имаат работа.

Ова е показател дека новито тренер успеал да ја засиле играта во дефанзивен план.

:zver:

Навистина се заслили одбраната, се врати Пепе, дојде Карваљо, Кедира и Чаби се тука, а вчера се виде дури и Игуаин се враќаше назад.
Но покрај тоа Касиљас е во врвна форма
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Глеате сеа како требаше да играат Снајдер и ВдВ? :tv:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.492
браво за Нас а посебно за Озил:)
како што се сеќавам по други фан клубови одамна го прогласија Озил за промашување,ама после овие 2 утакмици па и онаа со Мајорка воопшто не изгледа така
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom