Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Реал и Барса по Ван Дер Вил




Реал Мадрид и Барселона повторно влегуваат во вкрстена борба по потпис на еден играч.Според порталот Goal.com , Реал и Барса се заинтересирани во своите редови да го донесат 22-годишниот холандиски репрезентативец .... Прочитај Повеке

Извор:РеалМадрид-МК
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Mourinho (10.09.10 - press): Cristiano ќе биде стартер. Натпреварот ќе биде тежок од прва минута. Се плашам од тоа да не му се случи истото од лани, но Cristiano тренираше повеќе од останатите, по 5 саати дневно, иако на подруг начин од другите поради поврадата.

Многу ми се допадна Benzema на натпреварот со Франција. Голот кој го даде значи многу. Дојде малку изморен и со некоја мала повреда, но задоволен е. Сега почнуваме период во кој сите се потребни. Се игра секој трети ден. Ajax, Real Sosiedad, Espanyol….. немам многу среќа со распоредот. Во секој случај Benzema и Higuaín мора да одговорат на потребите на екипата.

Никогаш, на ниеден играч нема да му кажам да не се жртвува за својата репрезентација. Сакам да играат добро за своите репрезентации. Но повеќе од тоа да играат добро сакам добро да работат. Кога играчите имаат талент најважно е добро да работат, да бидат амбициозни и добро да ги прават нештата. Ми се допаѓа тоа што Benzema не сака да биде замена на Higuaín.

Карантинот пред натпревари е одлука за која многу размислував и нема дискусија на таа тема. Ако им се допаѓа добро, ако не, пак е добро.

И на San Siro, и на Stamford Bridge публиката те исвиркува кога не играш добро, и покрај тоа што ќе победиш. Единствената разлика овде е што стадионов собира повеќе публика и повеќе се чувствува реакцијата на публиката. Само во клубовите кои не се навикнати на титули луѓето се задоволуваат со било што. Ништо ново за мене.

Јасно дека веќе знам кој ќе игра, откако направив добра анализа на ривалот. Се наоѓаме во период на многу натпревари. Играчите мора да мислат само на следниот, но јас морам да бидам понапред. Нема да ги кажам сите стартни 11, зошто сакам да оставам простор Camachо да размисли. Јас ја кажувам екипата само кога другиот тренер ја кажува, но бидејќи нема да го направи тоа..... Во секој случај ќе играат Casillas, Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo, Khedira, Xabi Alonso, Cristiano, Higuaín и уште двајца.

Јас не правам ништо за да го одржам рекордот од 8 години без пораз на домашен терен. На многу натпревари, со нерешен резултат во наши раце, ризикуваме за да победиме. Кога една екипа игра за да освои титули подобро е да добие 4 натпревари и да изгуби еден, отколку да изигра 5 нерешени. Јас не сакам рекорди, сакам бодови. Денот кога ќе изгубам некој рекорд ќе се зборува повеќе за екипата која ќе го собори, отколку за мене. Ако утре изиграме 0-0 и има уште малку до крајот на натпреварот, мојата екипа ќе ризикува за да победи.

Орам да му се заблагодарам на Camacho за убавите зборови. Но поважни се фактите. Бевме ривали во Португалија во две екипи кои се бореа за титули и немавме проблеми. Го почитувам, затоа што не е хипокрит, вистински е и го кажува тоа што го мисли, нешто чудно во светот на фудбалот. Се надевам дека Bernabéu ќе го пречека како што заслужува. Јас не сум направил ништо за Real Madrid, но Camacho има крв на madridista, освоил 9 или 10 Лиги и титули во Куп на УЕФА со Real Madrid. Но, очекувам како madridista да изгуби утре. Еден madridista не може да победи на Bernabéu.

Јас сакам Португалија да победува,не ми важно кој ќе биде селектор. Португалскиот фудбал има голем престиж. Даде три Златни топки и не сакам да изгуби од Норвешка или да изигра нерешено со Кипар. Се надевам ќе се промени ситуацијата, зошто има играчи и култура да го направи тоа. Се уште може да се квалифицира за Европското. Мислам дека репрезентациите треба да имаат селектор од сопствената држава. Секој кој ќе биде селектор на Португалија ќе ја има мојата поддршка.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Мурињо:Кристиано Роналдо ке биде стартер против Осасуна

Денеска на прес конференцијата одржана на ден пред натпреварот со Осасуна , тренерот Мурињо изјави дека Роналдо ке биде стартер против Осасуна.Мурињо е цитиран од веб страницата на Реал Мадрид како изјавува:

Мурињо:Тоа ке биде тежок натпревар, но јас сум навикнат да играм пред публика кој очекува тимот да победи.Тоа се случуваше и на Сан Сиро и на Стемфорд Бриџ.Реал е голем клуб,навикнат на успех.Фокусирани сме натпреварот против Осасуна но и на тие кои доаѓаат после.Нашата цел е да се освои секој натпревар.

Кристиано Роналдо ке биде стартер против Осасуна но се плашам од можноста повторно да се повреди.Тој е на посебни вежби по 5-часа на дев но Валдебебас.Медицинскиот персонал тврди дека е 100% подготвен.

Ја знам кој состав ке истчи утре.Тоа сигурно ке биде најакиот состав со кој располагаме во моментов.Во случај кога тренерот на Осасуна го најави составот за утре , истото ке го сторам и јас. Рамос,Пепе,Карваљо и Марсело ке играт во одбраната.Кедира и Чаби ке играв во централниот среден ред.Кристиано и Игаин ке играт во нападот но не можам да се одлучам кој ке истрчи на крилните позиции , Леон,Ди Мариа,Озил и Каналес се одлични играчи и многу се трудат на тренинзите па во дилема сум кого да одберам.Исто така ми се допаѓа моменталната форма која ја прикажува Бензема за репрезентацијата.Многу важно беше тој да се врати во форма.Нема да биде стартер бидејки беше заморен од репрезентативните обврски.

Му се заблагодарувам на тренерот на Осасуна , Камачо за убавите зборови.Ние двајцата своето искуство го стекнавме во Португалија и никогаш сум немал проблем со него и секогаш сме имале голема почит еден за друг.Му се восхитувам , малку луѓе во фудбалот се како него.Се надевам дека Бернабеу утре ке го поздрави како што заслужува бидејки јас се уште немам ништо сторено за Реал Мадрид но тој има.Тој Реал Мадрид го има во својата крв, освои титули со Реал и се надевам дека навивачите тоа го немаат заборавено.Но се надевам дека утре ке загуби на Бернабеу.

Би сакал исто така Португалија да се соземе по тешкиот старт во квалификациите.Има многу добри играчи Португалија кои се во самиот светски врв и не се сомневам дека ке се врати на правите патеки.Би сакал Арагонес да биде новиот селектор бидејки е искусен и веке го има освоено Европското Првенство со Шпанија.Сепак кој и да биде селектор на Шпанија ке ја има мојата подршка. - заврши Мурињо.

Извор:РеалМадрид-МК
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
58614_146197905417737_104811186223076_202739_774210_n.jpg Дресот за гостински натпревари во ЛШ

-Фановите на РМ масовно се бунат за продажбата на ВДВ, 13 000 мејлови пристигнати со поплаки
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Најважно е да бидат спуштени на земја, не како со Мајорка... :)
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Најважно е да бидат спуштени на земја, не како со Мајорка... :)
Не беше воопшто лош тој меч ако се изземи резултатот. Само мала забелешка на себичноста на Кристиано и на Пипита, но играта беше одлична, посебно откако влезе Озил. Како што и Мурињо кажа во едно од своите интервјуа, не може да биде лош меч за екипата, ако истата имала 8 шанси за погодок. Поентата ми беше дека сигурно не беа дигнати и сигурни во победата и не беа опуштени :smir:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Кики стартер јееееееее баш ме израдувавте значи повредата беше само за португалија(кај кака е обратно)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Кики стартер јееееееее баш ме израдувавте значи повредата беше само за португалија(кај кака е обратно)
:pos: Втората слика....

Иначе очекувам на Осасуна да му шибни некое голче.....да ги скрши мразот...:)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
:pos: Втората слика....

Иначе очекувам на Осасуна да му шибни некое голче.....да ги скрши мразот...:)
ја очекувам од она Пипана да даде 2 гола и од Мур да го стави Озил прва постава затоа што Серџо Каналес се изгуби многу е млад и да САКАМ ГО ВИДАМ И ПЕПЕ ПРВА У ПМ ВЕЌЕ!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
фала на информацијава Љаксап

--- надополнето ---


ти веќе во Реал Мадрид НЕ! може со дечките од херкулес и тони зен некое дуетче и по 5 гола да примите кога ќе гостуваме таму така да:
Дренте СЛаТкаРисТика:

 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Утре очекувам голови, како и да е еден од Бензема и Игуаин мора да распали, иако вториов некако по лесно ги меле ваквите тимови. Баш кога е најпотребно и за самодоверба Бензема и Игуаин ке експлодираат, совршен противник имаат за тоа, иако статистиката не покажувала најдобри резултати за нас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom