Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Добро кога не заборавил дека го може тоа Бенз,одамна немам видено ваков негов потег.Инаку Шпанија ако не брани Касиљас ќе си ја наполнат.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Кога бил овој у форма па да се врати... :tv:

Ајде им тргне со реализацијата... нека продолжат и кај нас исто...
hehe...ama opasno golche im dae na Bosna:) Sea vo Sabota neka dae pak:)

PS sorry shto ne pishuvam so kirilica, nemozam momentalno:toe:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ајде сега вака да ве прашам сакам некој убаво да ми објасни. Како се вади Реал Мадрид картичка, како се врши исплатата и дали некој нарачал? Битно ми е бидејки сакам да нарачам повеќе работи. Кој се разбира нека објасни. Фала однапред.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
слободниот удар на бенз 01:50:zver:цела утакмица да се надеваме дека вака ќе продолжи и кај нас
П.С.брао за Пипа
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Cristiano empezó a correr para jugar contra el Ajax

Роналдо вчера започнал со втората фаза од закрепнувањето, а тоа е трчање на терен. Иако лекарите предвидуваа дека ќе го пропушти и натпреварот со Ајакс, тој давал се од себе за се опорави што е можно побрзо и да игра на натпреварот со Ајакс. Оваа втора фаза е од клучно значење за неговото опоравување, за да се увиде како неговиот глужд ќе реагира на повеќе напор. Доколку не постои било каква непријатност, се очекува кон крајот на неделата да започне со тренинг и со останатите играчи. Прво мора да помине уште еден лекарски тест, кој треба да го направи во текот на оваа недела.

Не ви е малку чудно ова, Роналдо се "повредува" на натпревар пред квалфикациите, а по завршувањето на квалификациите излегува вест дека тој веќе почнал да трча. Ја мислам дека сето ова е наместено, убаво знаеме што му се случи лани со Унгарија во квалификациите.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Cristiano empezó a correr para jugar contra el Ajax

Роналдо вчера започнал со втората фаза од закрепнувањето, а тоа е трчање на терен. Иако лекарите предвидуваа дека ќе го пропушти и натпреварот со Ајакс, тој давал се од себе за се опорави што е можно побрзо и да игра на натпреварот со Ајакс. Оваа втора фаза е од клучно значење за неговото опоравување, за да се увиде како неговиот глужд ќе реагира на повеќе напор. Доколку не постои било каква непријатност, се очекува кон крајот на неделата да започне со тренинг и со останатите играчи. Прво мора да помине уште еден лекарски тест, кој треба да го направи во текот на оваа недела.

Не ви е малку чудно ова, Роналдо се "повредува" на натпревар пред квалфикациите, а по завршувањето на квалификациите излегува вест дека тој веќе почнал да трча. Ја мислам дека сето ова е наместено, убаво знаеме што му се случи лани со Унгарија во квалификациите.
Истото го кажав и на другар. Истото се случи и со Чави и Пујол за со Аргентина. Кога играа прво коло шпански Пујол се повредува (за него незнам колку е точно) а Чави го вади кога имаа сигурно водство и кажуваат дека е повреден и вчера влезе од 60 минута. Така да мислам Роналдо ке биде 100% за со Ајакс.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Kaka na Twitteru: Vraćam se uskoro



RAZIGRAVAČ Real Madrida i brazilske nogometne reprezentacije, 28-godišnji Kaka, poručio je svojim obožavateljima i navijačima Kraljevskog kluba da će uskoro biti spreman za povratak na nogometne travnjake.
Nakon slabašne prve sezone u Realovom dresu i transfera iz Milana, Brazilac se uoči ove sezone podvrgnuo operaciji koljena te se očekivalo kako će izbivati najmanje četiri mjeseca.
No, španjolski dnevnik AS navodi da bi se Kaka na travnjake mogao vratiti prije vremena, iako je nerealno očekivati njegov povratak natjecateljskom ritmu još ove kalendarske godine.
"Petog rujna bit će mjesec dana od moje operacije. Prošao sam puno fizioterapijskih tretmana otad kako bih se što prije oporavio. Vratit ću se uskoro", poručio je Kaka putem Twittera.


Ај баш да видиме(ега да е така):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom