Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Real Madrid are set to sell their forward Pablo Sarabia (18) to Sporting Braga in January for 3 million Euros but with the option of signing him back within two years.
:smir:
Боби, нема логика. Претходно прочитав дека за истата сума која го продале, би го вратиле.. тогаш, која е поентата? Подобро на позајмица, бар некој денар ќе земат.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Боби, нема логика. Претходно прочитав дека за истата сума која го продале, би го вратиле.. тогаш, која е поентата? Подобро на позајмица, бар некој денар ќе земат.
Може нема да е истата, зошто стварно нема логика. Ама ќе има опција за враќање тоа е сигурно (доколку замине), како и за секое дете што заминува од Реал. Е сега дали ќе го вратат ќе видиме, тоа зависи само од него.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Може нема да е истата, зошто стварно нема логика. Ама ќе има опција за враќање тоа е сигурно (доколку замине), како и за секое дете што заминува од Реал. Е сега дали ќе го вратат ќе видиме, тоа зависи само од него.
Зависи само од управата. Неможе дете кое цело време игра во Реал и е пратено да се до-оформи и созрее и подоцна да биде посакувано од клубот назад, да биде одбиено од страна на детето. Барем не изглеа логички тоа. Управата ке реши што со Сарабија, ке бидам крајно разочаран ако детево не биде вратено, тој и Енцо ми се идоли од децава, иако Енцо е доста помлад :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.936
Зависи само од управата. Неможе дете кое цело време игра во Реал и е пратено да се до-оформи и созрее и подоцна да биде посакувано од клубот назад, да биде одбиено од страна на детето. Барем не изглеа логички тоа. Управата ке реши што со Сарабија, ке бидам крајно разочаран ако детево не биде вратено, тој и Енцо ми се идоли од децава, иако Енцо е доста помлад :)
Кога рече боби дека зависи од него не мислеше на тоа дали тој ќе сака, туку како тој ќе се покаже. Работата е што такви деца во годината има по 6-7 и не се сите маеријал за Реал, некои како што гледаме си го најдоа своето место под сонцето во Бенфика, Валенсија, Гетафе и сл. Но Сарабија не дека ја го имам глеано како игра ама според сите најави треба да е Реал материјал, не верувам дека играјќи во трета лига ќе се покаже па затоа бурда шанса во прва португалска лига играј пола година, една година година и пол две ако те биде ќе се види.

бтњ since 2006, Real Madrid sold 36 young players by 65 million :icon_lol:

--- надополнето ---Конечно слика од играч на Реал
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.791
Поени од реакции
3.492
некое време не сум активен на фан клубов ама гледам дека има повеќе кој пишуваат од соседните фан клубови што ја предизвикува оваа појава?:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Зависи само од управата. Неможе дете кое цело време игра во Реал и е пратено да се до-оформи и созрее и подоцна да биде посакувано од клубот назад, да биде одбиено од страна на детето. Барем не изглеа логички тоа. Управата ке реши што со Сарабија, ке бидам крајно разочаран ако детево не биде вратено, тој и Енцо ми се идоли од децава, иако Енцо е доста помлад :)
И Портиљо беше убедливо најдобар стрлец во младинските категории на Реал ама никоаш не заигра на ниво за првиот тим, има многу такви примери.
Одлично е шо Сарабија ќе оди во Брага, прва лига плус ЛШ играат, далеку подобро отколку трета шпанска лига, ако игра добро не се будали да не го вратат. Ми се допаѓа вака шо ги продаваат со бај бек клаузулаа, Гранеро и Де ла Ред се примери дека добрите игри се пропознаени, Негредо ќе има шанса да го импресионира Мурињо сезонава, кој и онака кења за "деветка" :) .
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Кака ќе се врати дури во Јануари 2011!! Изгледа дека опоравувањето оди полека, иако имаше информации дека би требало да се врати и тоа порано од очекуваното, во Октомври или Ноември!!Според докторскиот тим во Декември ќе се врати на тренинг,а во Јануари ќе заигра :(

Сакавте-добивте :(
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Кога рече боби дека зависи од него не мислеше на тоа дали тој ќе сака, туку како тој ќе се покаже. Работата е што такви деца во годината има по 6-7 и не се сите маеријал за Реал, некои како што гледаме си го најдоа своето место под сонцето во Бенфика, Валенсија, Гетафе и сл. Но Сарабија не дека ја го имам глеано како игра ама според сите најави треба да е Реал материјал, не верувам дека играјќи во трета лига ќе се покаже па затоа бурда шанса во прва португалска лига играј пола година, една година година и пол две ако те биде ќе се види.

бтњ since 2006, Real Madrid sold 36 young players by 65 million :icon_lol:

--- надополнето ---Конечно слика од играч на Реал
А коа ке размислиш дека само 1 е продаден за 45... за другиве 35 не ми се ни збори.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Проштално писмо од ВДВ
“Благодарам многу.Сакам да им се заблагодарам на луѓето во Реал Мадрид,запослените и навивачите,кои ме подржуваа цело време поминато во Мадрид.Животот во Мадрид ми беше прекрасен и им се заблагодарувам на сите навивачи кои ме подржуваа таму.Во моето срце секогаш ќе бидам Мадридиста.Рафаел Ван дер Варт.“


Лично мојот најсеќен момент последниве 2 години ми го донесе ВДВ бев во невидена еуфорија тогаш
van-der-vaart1.jpg
2dbs206.jpg
Прав Мадридиста е човеков скоро сите други играчи кога ќе си отидат почнуваат да серат нешто против клубот, упраавта и менаџерот, но овој иако беше највеќе "мачен" последниве 2 години се опрости достојно
Фала ти за се што направи за нас овие 2 години Рафа...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Зависи само од управата. Неможе дете кое цело време игра во Реал и е пратено да се до-оформи и созрее и подоцна да биде посакувано од клубот назад, да биде одбиено од страна на детето. Барем не изглеа логички тоа. Управата ке реши што со Сарабија, ке бидам крајно разочаран ако детево не биде вратено, тој и Енцо ми се идоли од децава, иако Енцо е доста помлад :)
Ти пиша Армин подоле што сакав да кажем, грешно си ме сфатил :smir:

Проштално писмо од ВДВ
“Благодарам многу.Сакам да им се заблагодарам на луѓето во Реал Мадрид,запослените и навивачите,кои ме подржуваа цело време поминато во Мадрид.Животот во Мадрид ми беше прекрасен и им се заблагодарувам на сите навивачи кои ме подржуваа таму.Во моето срце секогаш ќе бидам Мадридиста.Рафаел Ван дер Варт.“


Лично мојот најсеќен момент последниве 2 години ми го донесе ВДВ бев во невидена еуфорија тогаш
Прегледај го приврзокот 34581
Прегледај го приврзокот 34582
Прав Мадридиста е човеков скоро сите други играчи кога ќе си отидат почнуваат да серат нешто против клубот, упраавта и менаџерот, но овој иако беше највеќе "мачен" последниве 2 години се опрости достојно
Фала ти за се што направи за нас овие 2 години Рафа...
Секоја чест за Рафа...се најдобро.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.875
Проштално писмо од ВДВ
“Благодарам многу.Сакам да им се заблагодарам на луѓето во Реал Мадрид,запослените и навивачите,кои ме подржуваа цело време поминато во Мадрид.Животот во Мадрид ми беше прекрасен и им се заблагодарувам на сите навивачи кои ме подржуваа таму.Во моето срце секогаш ќе бидам Мадридиста.Рафаел Ван дер Варт.“Лично мојот најсеќен момент последниве 2 години ми го донесе ВДВ бев во невидена еуфорија тогаш
Прав Мадридиста е човеков скоро сите други играчи кога ќе си отидат почнуваат да серат нешто против клубот, упраавта и менаџерот, но овој иако беше највеќе "мачен" последниве 2 години се опрости достојно
Фала ти за се што направи за нас овие 2 години Рафа...
Новото засилување на Тотенхем, Рафаел ван дер Ваарт изјави дека е многу задоволен од трансферот иако се се случило многу брзо. Тој вели дека му досадило да се мачи за да се докаже во Реал Мадрид.

„Се се случи за многу кратко време. Од Тотенхем се поврзаа со мене неколку часа пред затворање на трансфер периодот и потоа се случи експресно. Јас сум задоволен, двата клуба се зaдоволни така што се е во ред.“

Долго време се мачев за да се докажам во Реал Мадрид, и мислам дека добро се покажав, но човек сака да биде почитуван и квалететите да му бидат признати. Односот со фановите беше добар, но не можам да го кажам истото за раководството на клубот. После Геманија и Шпанија сега ќе пробам во Англија и многу сум среќен заради тоа“, изјави Ван дер Ваарт .

http://sportski.mk/statija/5109

И тој не е задоволен од раководството.
Тие кои плукаат уште од мали сон им е да заиграат во клуб како Реал, подоцна како едни од поголемите играчи прават трансфер, даѓаат во Реал, а тука мора да се борат за првотимски статус и за година две ќе ги продадат. Нормално е да не бидат задоволни при таква ситуација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom