Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тимот на Реал го објави и официјалниот состав за сезона 09/2010.



Досега на Сантјаго Бернабе пристигнаа: Кака (€67 од Милан), К.Роналдо (€94m од Манчестер Јунајтед), Бензема (€42 од Лион), Албиол (€15 од Валенсија), Гранеро (€4 од Гетафе) и Негредо (€5 од Алмерија).
Од тимот си заминаа: Савиола(€7 во Бенфика), Канаваро(слободен во Јувентус) и Чави Гарсија(€7 во Бенфика).





Претседателот Перез досега само купуваше па сега најверојатно е да продава. Од клубот се очекува да заминат: Робен, Хунтелар, Ван Нистелрој, Ван дер Ваарт, Снајдер, Хајнце, Мамаду Дијара и евентуално Метцелдер и Дренте.
Додека од друга страна пак се очекува после продажбата овие фудбалери да се донесе еден играч во средината и минимум уште еден во дефанзивата.

Така да стартниот состав на Пелегрини за наредната сезона би требало да биде: Gk:Касиљас, DL: ?(Марсело), DC: Албиол, DC: Пепе(Гареј), DR: Серхио Рамос, DMC: Ласана Дијара, MC: ?(Гаго), AMC: Кака, FR: Игуаин, FL: К.Роналдо и FC: Бензема.
Од клупата своја шанса ќе чекаат: Дудек, Мигуел Торес, Дренте, Гути, Парехо, Гранеро, Раул и Негредо.


Еве би страна за официјаниот состав ан Реал Мадрид. . .




http://sportski.mk/statija/1368
Снајдер ќе остане, а најверојатно и Робен. Додека пак Парехо пред два дена премина во Гетафе. И попрво Гарај ќе си замине отколку Мец.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.047
Зар Торес, Перехо, Гранеро, Негредо ...вредат повеќе од Робен,Хунтелар, Ван Нистелрој, Ван дер Ваарт, Снајдер, Хајнце, Мамаду Дијара...:toe:

:smir:
Парехо си замина, Хајнце,ВДВ и Хунтелар 99,9 % ќе си одат. Него, трансфер периодов е до 31 август, така да рано е за составување на тимот на Реал Мадрид за следната сезона, Перез и се е можно.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Еве ме и мене, стигнав, до сеа читав све што се дешавало додека ме немало. Има доста интересни работи околу трансвериве. Ај ако може кажете коа следна утакмица и у колку саат ?
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Еве ме и мене, стигнав, до сеа читав све што се дешавало додека ме немало. Има доста интересни работи околу трансвериве. Ај ако може кажете коа следна утакмица и у колку саат ?
Match: Real Madrid - Liga de Quito
Date: 28/07/2009
Time: 22:30
Venue: Santiago Bernabeu
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ај некој нека стаи линкови за утакмицава за да глеам плссс:back:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.047
Тука

Тука


и Тука

Можен состав за вечер..



Ако биде овој состав, ме радува тоа што конечно Раул ќе му даде шанса на Игуаин. Исто така и не верувам дека и Гути и Гаго ќе го започнат мечот. На местото на еден од нив двајцата би требало да започни Лас.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Тука

Тука


и Тука

Можен состав за вечер..



Ако биде овој состав, ме радува тоа што конечно Раул ќе му даде шанса на Игуаин. Исто така и не верувам дека и Гути и Гаго ќе го започнат мечот. На местото на еден од нив двајцата би требало да започни Лас.
Па како што изјави Пелегрини со изменет состав од претходната утакмица ќе започне не е чудно да биде нешто како ова......Мој тип прво полувреме 2+ .... т.е. без да примиме гол (Робен,Роналдо, Игуаин, Бензема):vozbud: :pos2:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Мамаду и Ван Нистелрој се опоравиле од повредите. Се надевам дека во иднина ке ги видиме на теренот:)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Првите 11

Dudek; Salgado, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, Guti, Cristiano Ronaldo, Robenn; Higuaín y Benzema.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Абе дечки слушнавте за тој фан на Реал што отишол на презентацијата на Носле во дрес на Реал и се степал со пола трибина..?:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom