Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ostajte ni go xabi ziti majka :) , eve vi go Lucas Leiva .. 10 milioni , i ja licno ke vozam od LIverpool do Madrid , i ke vi go zavitkam kako poklon ako treba :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Шо ке ни е Леива бе ? Чаби ни треба.
А за тоа напаѓач, јас не сум за али ајде за секој случај нека се донесе еден.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ѕирнете другиве фан клубови, особено ман утд. Поише за Реал зборат отколку ние тука.:) Пуста завист...
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Ај со среќа нека ни е Албиол мислам дека добро ке се снајдит во одбраната со Пепе..За напаѓач ако може да се земе Виља ако не не ни треба имаме доволно Раул,Хунтелар,Игуаин,Негредо(нз дали го вратиа). Јас мислам дека е редно да се тргни по Чаби Алонсо посериозно таков играч ни треба нас..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе срам да му е, сеа хејтериве уште повеќе ќе го мрзат, им покажал среден прст :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ова бе на новинариве??
Па и мене вака да ме замараат ќе им покажам или ќе ги отерам кај што не треба.
Ах бре манекену срцево ме боли за тие 94 милиончиња кои мои да се.Ај вратиси се подобро додека не почнала сезонава.
Ај веќе кога планираш да остануваш имај среќа да се лигавиш по терен.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.040
Поени од реакции
1.028
Луѓе , гледам веќе подолго време дискутирате дали Рамос е подобар за централен одбранбен или како страничен.

Јас лично мислам дека момакот е закон за таа странична позиција. Неговиот придонес во нападот знае да е огромен. Не заборавајте толку брзо , дека до пред само 1-2 сезони беше нерешлива загатка за многу одбрани во Примера.
Не заборавајте, исто така, дека го имаше Бекам во тоа време на иста страна , кој игра(ше) супер и одбрана и напад , така да имаше одлична соработка по десната страна.
Нема којзнае каква техника , но брзината , атлетицизмот , снажноста го прават доста добар за таа позиција.

Е сега за најнареден трансфер на Реал го сметам дека е ангажирањето на Чаби Алонсо. Реално , на таа позиција сме најтенки.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Друже со сетта почит, многу лаички напишано. Се чувствува гневот во секој ред.

Перез веќе фрлил око на Ибрахимовиќ, Рибери, Фабрегас, Давид Виља и Давид Силва. Но интересниот факт околу одбраната никаде не се споменува, на неговата листа нема ниту еден одбранбен играч!
Ако веќе си го пишувал секое спомнато име напиши ги и Клиши и Ешли Кол. Башка Албиол е купен, Гарај(за кој Реал ја победи Барса во трката) се приклучува во тимот од први јули.
Значи тоа се 2( двајца) КУПЕНИ одбрамбени играчи.
Сергио Рамос е добар офанзивен десен бек, но во одбрана прави многу грешки, исто како против Америка во полуфиналето од Купот на конфедераци
Те молам! Рамос беше избран минатава година за најдобар десен бек во тимот според ФИФА. Некоја грешка не смее да се спомне во таков опус на добри партии.
Пепе не бил добар ???????

Хев фан.:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom