Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Златен Кака кај си, не играл убаво после а?:lud:

Мора поангажирано во второ, и еден од Ласс и Гранеро аут.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Цела сезона играме со тој среден ред, само сега ВДВ место Кака е. Кај ги виде ротациите ?
vo odbranata ? ne primetuvas ali ko sto gleam odbranava nema rabota las i granero se defanzivni ja ne znam sto tolku se forsira granero koa ke doe kaka da igra na mestoto na granero u sredinata vdv i levo marcelo a nazad xabi alonso i lass
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
Јебеш га, мора некогаш и на Бернабе да се киксне. Со Севиља надеж ми даваше одличната игра во прво полувреме, сеа немаме никаква игра, така да слободно може да речам дека вечерва губиме бодови.

Фала курцу, успеавме да дадеме гол со Хихон. :je:

Него видете ја разликата со и без Гути во тим. Во прво полувреме за 45 минути имавме 2 удари, сега за 6 минути имавме 3 удари.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
ЧАБИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: браво браво пресврт за 3-4 минути

само ме нервира фактот дека треба да губат за да им текне дека треба да се разиграат
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
ахах ова го може само Реал :bip:

едит: за 1 минута!
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Крај,
Честито Победа, нека се множат, Хала Мадрид.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
Не пишувам опширен коментар, освен што од нареден натпревар очекувам редовно да ја применуваме онаа формација што ја игравме вечерва во второ полувреме, односно со еден дефанзивен играч во средниот ред. Нешто вака:

Чаби

Гранеро - Гути - ВДВ

Роналдо - Игуаин​

Кога ќе се врати Кака, тој место Гранеро, и очекувам многу офанзивна игра, со голем број на шанси пред противничкиот гол.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Честита нека ни е победата...... Ова ние втор пресврт годинава.....средината не функционираше баш најдобро,GRANERO=:ne:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Честито победа! Само можам да кажам слаб натпревар...Ова не е добро што се губат играчите на моменти:nenene:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom