Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
колку шо знам 6 јануар е во среда, така да здрави цели 2 недели без фудбал, освен "грешните" енглези за кои нема празник делник :pos2:
бај д веј Што мислите ќе изненади ли дедо перез со некое новогодишно пакетче? .........:zlo:
Ако не се купи, Реал не би бил Реал:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
колку шо знам 6 јануар е во среда, така да здрави цели 2 недели без фудбал, освен "грешните" енглези за кои нема празник делник :pos2:
бај д веј Што мислите ќе изненади ли дедо перез со некое новогодишно пакетче? .........:zlo:
Не се ни сомневам :) Може Дедо Мраз не постои, ама Дедо Перез постои 100% :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
дечки само што прочитав интересна шперкулација:
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1c7b172f-1d63-4b16-86f1-156179c0cd93&ln=3&typeBack=default
Бане Иванович приоритет ни бил?!
е ова ни на крај памет не го очекував, али ми се допаѓа како играч многу е добар и пред се стабилен,кој може да игра и централен а и десен бек...
и пред се е млад 24 години што значи иднина може да ни биде во клубот... :pipi:
јас лично многу сум задоволен ако ова се случи, дај боже :helou:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
дечки само што прочитав интересна шперкулација:
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1c7b172f-1d63-4b16-86f1-156179c0cd93&ln=3&typeBack=default
Бане Иванович приоритет ни бил?!
е ова ни на крај памет не го очекував, али ми се допаѓа како играч многу е добар и пред се стабилен,кој може да игра и централен а и десен бек...
и пред се е млад 24 години што значи иднина може да ни биде во клубот... :pipi:
јас лично многу сум задоволен ако ова се случи, дај боже :helou:
И јас прочитав пред 10 секунди на спорт денес. Добар играч е и да те исправам има 25 godini :) Но како што беше и за Карваљо и он нема да може да игра во лига на шампиони. Но останува да видиме. Може Дедо Мраз не постои но, Дедо Перез постои.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.489
Поени од реакции
29.911
И јас прочитав пред 10 секунди на спорт денес. Добар играч е и да те исправам има 25 godini :) Но како што беше и за Карваљо и он нема да може да игра во лига на шампиони. Но останува да видиме. Може Дедо Мраз не постои но, Дедо Перез постои.
Се ми се чини дека ќе тргнеме по Отаменди.:toe:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Се ми се чини дека ќе тргнеме по Отаменди.:toe:
абе сите го зборат нешто отаменди аникој не знае каков играч е...:toe:
барем јас ништо до сеа не сум чул а ни пак гледал од него...
сепак кога веќе се спомнува многу мерак ми прави Бане, србин си е србин исто ко видич ми е :wink:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
абе сите го зборат нешто отаменди аникој не знае каков играч е...:toe:
барем јас ништо до сеа не сум чул а ни пак гледал од него...
сепак кога веќе се спомнува многу мерак ми прави Бане, србин си е србин исто ко видич ми е :wink:
Отаменди ти е стандарден дефанзивец во аргентинската репрезентација. Толку можам да ти кажам за него, ретко го имам гледано со Велез.

Иначе Бане Иванович сака да има загарантирано место, за да обезбеди место во српската репрезентација за на светско. Единствена пречка е што не може да игра ЛШ. Али да го зееме, супер ќе биде. Ќе игра во Примера, таму ќе се ротира со Рамос/Албиол/Гарај, а во ЛШ ќе си игра одличниот тандем Албиол - Гарај.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Отаменди ти е стандарден дефанзивец во аргентинската репрезентација. Толку можам да ти кажам за него, ретко го имам гледано со Велез.

Иначе Бане Иванович сака да има загарантирано место, за да обезбеди место во српската репрезентација за на светско. Единствена пречка е што не може да игра ЛШ. Али да го зееме, супер ќе биде. Ќе игра во Примера, таму ќе се ротира со Рамос/Албиол/Гарај, а во ЛШ ќе си игра одличниот тандем Албиол - Гарај.
штом Бане во челзи не прави проблем што не игра секогаш прва постава, верувам дека и кај нас нема да прави...
инаку нему заштрафено му е местото во првата постава на србија и тоа како десен бек :smir: затоа што немаат србите подобар дефанзивец од него и видич.... а ако би дошол кај нас не би можел да игра во ЛШ ама во примера би бил одличен, не за џабе е еден од најперспективните дефанзивци во светот, и друго што ме радува кај него е тоа што е цврст и корпулентен (нешто што би сакал да го има кај албиол) и многу добар со глава,вистински дефанзивец на место е... ако некој има нешто против слободно нека каже :toe:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Според мене Бане нема да го купат, бидејќи не може да игра во Лига на Шампиони, а за во Ла Лига се одлични и сегашните дефанзивци што ги имаме. Ако се Прашувам јас не треба да се купува НИКОЈ, туку да се промовира еден млад играч од Кастиља и да се уиграат постоечките играчи од одбраната.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Покрај овие играчи што ги имаме, тешко дека ќе може да просперира некој играч од Кастиља.

А мора да се купи некој дефанзивец, затоа што никој не може да ни гарантира дека Албиол и Гарај ќе останат неповредени. Бане е правиот избор, Гарај секако грееше клупа досега, па ако дојде тој, пак ќе грее клупа, меѓутоа ќе игра во Лига на шампиони. Исто така, ќе добива доста шанса и во Примера, за да не му падне формата. Башка и Бане би се согласил да седи на клупа, секако не нон-стоп да седи, како што е случај со Мецелдер, туку на секој 2-3 натпревар да се ротираат со Гарај.

Гонзало Игуаин - гол на секои 78 минути

Пелегрини: Добра година за нас
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
I definitivno e deka higuain e njdobroto zasiluvanje vo "erata" na Kalderon,pa mozebi i prviot vistinski rasen napagjac sto sme go kupile posle IL FENOMENO..znae da izbegne ofsajd,eden na eden,brz e,shut...bukvalno se.Sho se odnesuva do mene,i Ivanovic i Krasic se odlicni igraci,no bi bilo nepotrebno i nema da e dobro nivnoto kupuvanje ,bidejki ke se rasturi eden koncept na igra koj se izgradi posle utakmicata so barcelona koj deluva odlicno,i explozivno....ne ostanvit nisho drugo osven da go cekame perez,i da vidime dali ke kupi nekogo ili ne...
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ке се купи некој, сигурно е тоа, пишав и порано, недај боже некој од Албиол и Гарај да се повреди, ке треба Рамос да иде централен, Арбелоа десен, а ЛЕВ МАРСЕЛО што не доаѓа у предвид. Како прво цела лева страна се ослабнува (дефанзивно) а ко второ речиси сите си ја менуваат позицијата, а тоа не е потребно. Ке фрли Перез некое милионче и ке среди ситуација.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Ке се купи некој, сигурно е тоа, пишав и порано, недај боже некој од Албиол и Гарај да се повреди, ке треба Рамос да иде централен, Арбелоа десен, а ЛЕВ МАРСЕЛО што не доаѓа у предвид. Како прво цела лева страна се ослабнува (дефанзивно) а ко второ речиси сите си ја менуваат позицијата, а тоа не е потребно. Ке фрли Перез некое милионче и ке среди ситуација.
Затоа се почесто се спомнува донесување на некој страничен бек, отколку централен. При евентуална повреда на некој од Албиол/Гарај, Рамос иде централен, а новото засилување или Арбелоа на позиција десен бек.

Не спомнуваат и со Давид Луиз од Бенфика, еден од најдобрите дефанзивци во португалската лига, може да игра и како страничен, и како централен бек. Играчот е екстра, го имам гледано. Добро знаеме Пепе од каде потекнува и што направи за Реал Мадрид изминативе години додека е во тимот, и добро знаеме дека португалската лига е една од најдобрите лиги за ископување на добри играчи.

 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Овој Давид Луиз го имам гледано и дечкото е солиден и би било добро да го донесат сега како замена за Пепе плус ќе може да игра во ЛШ. Имам некое претчувство дека ако доведат некој дефанзивец дека дечкото ќе биде звер исто како Пепе но е треба првите неколку утакмици да ги земаме во предвид бидејќи ќе му треба време да се прилагоди на играта нешто слично како на Пепе кога дојде во Реал кога на првите утакмици си даваше автоголови и јадеше по еден црвен но подоцна момакот прерасна во звер:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom