Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
не се карајте за џабе...нема потреба од тоа...красиќ е одличен фудбалер..поседува се и сешто во него...има големо срце за фудбал...ама секако дека не е за во реал..нас ни треба СУПЕРСТАР...од секогаш играме со такви играчи...играчи кои не дека се веќе докажани...тука кои веќе влегле во историјата на фудбалот...како Кака Роналдо..Алонсо...ние зависиме од нив...реал не само што ги купува нив да играат фудбал и газат се пред себе...туку и за заработката со продавање дресови и тн и тн ...пари од реклами...инаку како на друг начин би се вратиле тие пари...
незнам кој знае кој незнае...ама во сите договори што се прават...клубот и играчот се договараат за процентот кој ќе го зима клубот од неговите реклами...роналдо секако дека има преголема плата...ама реал добива пари и од рекламите на роналдо...кои сигурно вредат многу многу...Красиќ не е таков фудбалер....​
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Очекувано беше со ѕвездиве да дојдат и нови навивачи. Квалитетот на постовите во фан клубов иде надоле...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе ај шо се замарате добар е дечкото(Красич) ама не ни е потребен :smir:
Јас од овој тим не би менувал ама баш ништо, само многу ми е мака за Пепе се повреди за цела сезона ај барем 2-3 недели да беше повреден :tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Некако на тоа ми оди
Од кога го пишав ова за пепе и гарај
http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=3187103#post3187103
цело време ми враќаш контра и одиш против мене ја незнам ако ова те навреди ти се извинувам ама еве ти кажувам дека не мислев ништо лошо туку само така се изразив

Кога рече дека гарај е подобар од пепе со тоа алоооо не мислев да се издеравам како што ти очигледно свати туку само да те потсетам кој беше пепе изминативе 2 сезони за реал
Очигледно лошо си ме сватил
Па незначи ако немаме исто мислење, дека ти идем контра...далеку од тоа. Секој си има право на свое мислење. Ама прочитај го првиот пост што го имав за Гарај и Пепе. Кажав добро дека Гарај е у подобра форма од Пепе и тоа е факт. Не е исто да кажеш дека е у подобра форма моментално, и дека е општо подобар. И некој од 3та лига во Шпанија може да биде во подобра форма од Роналдо, ама не и подобар.

Грешно сме сфатиле и двајцата очигледно...ај искулирај :smir:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Очекувано беше со ѕвездиве да дојдат и нови навивачи. Квалитетот на постовите во фан клубов иде надоле...
Ако мислеше на мене
1. Не те прашав ништо
2. Ако погледнеш подобро се зачленив пред да дојдат ѕвездиве
3. Не изигравај Џек у секој пост

Па незначи ако немаме исто мислење, дека ти идем контра...далеку од тоа. Секој си има право на свое мислење. Ама прочитај го првиот пост што го имав за Гарај и Пепе. Кажав добро дека Гарај е у подобра форма од Пепе и тоа е факт. Не е исто да кажеш дека е у подобра форма моментално, и дека е општо подобар. И некој од 3та лига во Шпанија може да биде во подобра форма од Роналдо, ама не и подобар.

Грешно сме сфатиле и двајцата очигледно...ај искулирај :smir:
Не беше за тоа дека имаме различно мислење туку ти почна не ми се издеравај (што ни немав намера) и ја очигледно натаму погрешно сум разбрал у секој случај не мислев да се карам:smir:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Очекувано беше со ѕвездиве да дојдат и нови навивачи. Квалитетот на постовите во фан клубов иде надоле...
што сакаш со ова да кажеш??? дека од како дојдоа ѕвездите луѓето почнаа да навиваат за реал.
нема врска тоа како прво јас навивам за реал уште на времето со зидан, роналдо, бекам итн...а тоа кој се зачленил одамна или сега нема никаква врска да знаеш
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еј дај бе оладите што ви е проблемов? Бетер мсн го напраевте фан клубов...ако имате нешто да кажете за Реал ок, ако не што се замарате незнам.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Еј дај бе оладите што ви е проблемов? Бетер мсн го напраевте фан клубов...ако имате нешто да кажете за Реал ок, ако не што се замарате незнам.
дали знае некој...некоја страна со позадини слики...анимации..банери од реал мадрид и играчите...кај би можел да најдам такви работи..посебно позадини
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
дали знае некој...некоја страна со позадини слики...анимации..банери од реал мадрид и играчите...кај би можел да најдам такви работи..посебно позадини
да да и на мене да ми кажете ако знае некој
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
абе дечки сакам да гледам фудбал!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
значи досадно е ако не се гледа Реал 2-3 недели :nesvest:
а таман и рафаелчо почна игра феноменално, не е фер :lud:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Очекувано беше со ѕвездиве да дојдат и нови навивачи. Квалитетот на постовите во фан клубов иде надоле...
Многу очекувано беше тоа. Во фан клубов се помалце се збори за Реал.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.505
Поени од реакции
14.144
абе дечки сакам да гледам фудбал!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
значи досадно е ако не се гледа Реал 2-3 недели :nesvest:
а таман и рафаелчо почна игра феноменално, не е фер :lud:
Е кај 2-3 недели ? Само овој викенд пауза, од наредната почнуваме пак. За досадно, досадно е, али се надевам деновови ќе се направи некој трансфер, па нема да ни биде досадно. :)
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
Најдобар голот на роналдо,но воедно и на манчестер јунајтед :smir:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Е кај 2-3 недели ? Само овој викенд пауза, од наредната почнуваме пак. За досадно, досадно е, али се надевам деновови ќе се направи некој трансфер, па нема да ни биде досадно. :)
колку шо знам 6 јануар е во среда, така да здрави цели 2 недели без фудбал, освен "грешните" енглези за кои нема празник делник :pos2:
бај д веј Што мислите ќе изненади ли дедо перез со некое новогодишно пакетче? .........:zlo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom