Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Па сигурно Красич не си заминува од ЦСК Москва....
ПС:СВАКА ЧАСТ НА ИГУАИН ЗВЕРРРРРРР!!!!! ПОВТОРНО ИГРАЧ НА КОЛОТО!!!!!!
:realmadrid::realmadrid::realmadrid::realmadrid::realmadrid:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.505
Поени од реакции
14.144
Зошто не знае да води топка

А зашто да може ?
Затоа што имав можност да ја пратам руската лига, и имав можност да ги гледам неговите квалитети. Извонреден е, знае и да повлече топка, знае да се загради, има одлична техника, Сега ти ако не си гледал ни еден натпревар од него, не значи дека не е добар. Има многу таленти што може да заиграат за Реал, и да се борат за место во првиот тим, само што тешко дека во ерата на Перез ќе се ослонуваме на играчи кои допрва ќе стануваат ѕвезди.

Еве ти, ако не си го гледал.


Од 1:36 па натаму.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.409
Поени од реакции
29.648
Каков Милан Красиќ бе, ако треба некое крило Ангел Ди Марија е човекот.:zver: e. Многу би сакал овој да игра у Реал.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Затоа што имав можност да ја пратам руската лига, и имав можност да ги гледам неговите квалитети. Извонреден е, знае и да повлече топка, знае да се загради, има одлична техника, Сега ти ако не си гледал ни еден натпревар од него, не значи дека не е добар. Има многу таленти што може да заиграат за Реал, и да се борат за место во првиот тим, само што тешко дека во ерата на Перез ќе се ослонуваме на играчи кои допрва ќе стануваат ѕвезди.

Еве ти, ако не си го гледал.


Од 1:36 па натаму.

Незнам сеуште неам некое мислење за него
На клипов има мн добри потези пробиви голови ама сите се со противници од руска лига или некои послаби противници а да беше некој талент ќе го зневме одамна ако не се лажам има негде 25-26 год
Како и да е игра десно крило колку што видов а таков играч не ни треба
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Незнам сеуште неам некое мислење за него
На клипов има мн добри потези пробиви голови ама сите се со противници од руска лига или некои послаби противници а да беше некој талент ќе го зневме одамна ако не се лажам има негде 25-26 год
Како и да е игра десно крило колку што видов а таков играч не ни треба
Што зборите бе луѓе Красич не знаел да води топка,а тој прави извонредни потези.Не ги оспорувам неговите квалитети и нема врска тоа што има 25 години,не ни треба бебенце.но мислам дека не би се вклопил во Реал.Нека бара друг тим побрзо додека не му е уништена кариерата.:wink:
 

Madridistika

Комшија на Касиљас
Член од
14 мај 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
па кај шо имам прочитано се зборало дека Красиќ е многу блиску до Милан...
иначе браво за Игуаин нема маж со чоеков...
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Кики доби награда за најдобар гол за 2009 година. Оној против Порто од 40 метри
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ехх... Не зезајте Што е добар добар е Красиќ. Колку би се уклопил у Реал незнам баш.

КИКИ е заслуга на манчестер јунајтед :bip:
Извини. Не дава голови у Реал а? Онака бе на несакајки ги дава ко Инзаги така ? :pusk:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
http://www.alsat.tv/eng/ALSAT_Lajme/Sport/The_“Taçi_Oil”_trophy,_on_December_21st_Real_Madrid_will_play_in_Tirana/

Во вторник е тоа со Африка, ова требаше денес али како да лажеле соседиве
Може заради снегов е одложен...

Зошто не знае да води топка

А зашто да може ?
Ти толку пратиш фудбал изгледа...Красиќ е најзаслужен што ЦСКА влезе у 1/8 финале.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Може заради снегов е одложен...



Ти толку пратиш фудбал изгледа...Красиќ е најзаслужен што ЦСКА влезе у 1/8 финале.
Ти се јави да ми збориш за пратење фудбал ебате тоа
И шо ако изиграл 6 добри утакмици значи за во реал е а?
И не ми збори види прво со кој беа у група. манчестер ај , ама волфсбург кој игра очајно сезонава и бешикташ
Боље не се јавуј ,ќути си
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ти се јави да ми збориш за пратење фудбал ебате тоа
И шо ако изиграл 6 добри утакмици значи за во реал е а?
И не ми збори види прво со кој беа у група. манчестер ај , ама волфсбург кој игра очајно сезонава и бешикташ
Боље не се јавуј ,ќути си
Ако мислиш дека ќе се карам со тебе...грешиш!
Некако ме цитираш цело време и агресивно ми делуеш, олади малку. Него да речеш дека Красиќ не е добар...ми делуе дека некој го рекол што не прати фудал. И ја реков дека не ни треба, незнам како си сфатил ти. Ама незнаел да води топка, не го бивало за ништо...незнам што да кажем.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Ако мислиш дека ќе се карам со тебе...грешиш!
Некако ме цитираш цело време и агресивно ми делуеш, олади малку. Него да речеш дека Красиќ не е добар...ми делуе дека некој го рекол што не прати фудал. И ја реков дека не ни треба, незнам како си сфатил ти. Ама незнаел да води топка, не го бивало за ништо...незнам што да кажем.
Некако на тоа ми оди
Од кога го пишав ова за пепе и гарај
http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=3187103#post3187103
цело време ми враќаш контра и одиш против мене ја незнам ако ова те навреди ти се извинувам ама еве ти кажувам дека не мислев ништо лошо туку само така се изразив

Кога рече дека гарај е подобар од пепе со тоа алоооо не мислев да се издеравам како што ти очигледно свати туку само да те потсетам кој беше пепе изминативе 2 сезони за реал
Очигледно лошо си ме сватил
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom