Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Додека другите играа со репрезентациите, а неколкуте играчи тренираа, Пелегрини го земал на око Игуаин. Го прател многу добро, и заклучил дека може да му се укажи шанса утре. Како што читав некаде, можно е утре да го видиме Игуаин во прва постава, a Раул на клупа. Исто така би можел да одмара и еден од Ласана Диара и Кристијано Роналдо, затоа што и двајцата одиграа по два натпревари за репрезентациите, и чувствувале замор.

За натпреварот со Еспањол, ко лани доста ќе е. 0 - 2 :)

Исто така за утрешниот натпревар, т.е денешен веќе не е повикан и Ван Дер Варт. Стварно ме чуди зошто е изоставен...
И ја истото го прочитав, Бензема и Игуаин напред а до Чаби ке игра или Гути или Мамаду :)
Иначе ова треба да го види оној кој не го гледал:drk:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Составите според AS:



Според defensacentral:

RCD Espanyol: Kameni; Roncaglia, Forlín, Pareja, David García; Moisés Hurtado, Joan Verdú; Luis García, Iván Alonso, Nakamura; y Raúl Tamudo.

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Albiol, Metzelder, Marcelo; Kaká, Lass, Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo; Raúl y Benzema. __________________
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
decki posto ke odam v selo vecerva a sakam da ja gledam real madrid na satelitsa (po sto ima tamu)dali ke mozite da mi kazite na koj kanal mozam da ja gledam (sport 1,2......sport club)fala odnaped
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
decki posto ke odam v selo vecerva a sakam da ja gledam real madrid na satelitsa (po sto ima tamu)dali ke mozite da mi kazite na koj kanal mozam da ja gledam (sport 1,2......sport club)fala odnaped
Ова ти се програмите на кој ќе ја даваат на сателит.

Al Jazeera Sport +2
Al Jazeera Sport +3
Alfa TV Cyprus
Alfa TV Macedonia
Alternativna
C+ Liga
C+ Sport 1 (Nor)
Digi Sport plus (RO)
NTV Hayat BiH
NTV Turkey
NTV+ Sport On-Line
Sky Calcio 2
Sky Sports Xtra (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5
Sport TV3
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
SuperSport 7A
TRK Futbol
TV plus (Bulgaria)
TV4 Sport
~ Al Jazeera Sport HD

Составот според Марка



Го нема Роналдо. :)

И во Каталонија почнале да навиваат за Реал. :real:









:tv:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
не сфака тренерот дека гути е стар и е дупка намешто шанса да се даде на ВДВ или Мамаду тој му дава на гути педерот
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Првите 11
Casillas, Arbeloa, Albiol, Metzelder, Marcelo, Xabi Alonso, Guti, Granero, Kaká, Higuaín y Benzema
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Охоо, Гранеро и Игуаин :icon_lol: Со душа чекав да ги видам двајцата во прв состав на Реал. Гути мислам дека малце штрчи, немаме класичен деструктивец, али ај може ќе не демантира Гути сите што мрчиме против него. :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Гранеро ќе помага, Чаби има играно како класичен деструктивец, и Гути знае да изигра во одбрана, не е страшно...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
абе реал зш го нема на алфа ни на алсат па треабше да го даваат а не барса ова е боли утакмица
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Секоја чест мајстори, редно беше, иако во неколку наврати извадивте гз. :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Се извадовме неколку пати... :))) Кога летна Касиљас од ум ме изваде си реков готово примивме гол :back:. Гранеро и Кака супер функционираат, и време е сега да влези Роналдо и да го видиме во вистинско светло. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom