Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Против Цирих ќе ја има на СуперСпорт 2, кој има нека си гледа :)
Сварно, оваа СуперСпорт 2 сите ја спомнувате... Бесплатна ли е, кај може да се најде ? Да им отидам на вие во кабловска да ја пуштат.. Дајте малку поише информации. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
СуперСпорт се албански тв програми. Имаат 5 програми и деноноќно даваат спорт. Нема натпревар од топ 5 лигите што не го даваат (од поважните нормално). Ја ги имам кецот и двојката, на КејблТел. Иди прашај, може да ви ги уклучат. Стварно добри програми, еве веќе трета сезона немам пропуштено натпревар на Реал.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Грешка бев претходно, не играме во исти ден со Барса и Интер.

А Juventus 20:45 FC Girondins de Bordeaux
A Maccabi Haifa FC20:45 FC Bayern München
B VfL Wolfsburg 20:45 PFC CSKA Moskva
B Beşiktaş JK 20:45 Manchester United FC
C FC Zürich 20:45 Real Madrid CF
C Olympique de M 20:45 AC Milan
D Chelsea FC 20:45 FC Porto
D Club Atlético de 20:45 APOEL FC
Натпреварите за Вторник. Реално сите натпревари се тапа, освен оние на Челзи со Порто, и Марсеј со Милан кој се бар малку поинтересни. Така да, може да не дават на Канал5+.

Иначе, нашиот бивш тренер, Хуанде Рамос е одбран за нов тренер на ЦСКА Москва. Со среќа нека му е.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Чичко Пелегрини му објаснува на Рамос како стоја работите... :pos2:




:tv:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Чичко Пелегрини му објаснува на Рамос како стоја работите... :pos2:




:tv:
Абе нека не му кажува мн. мн. си знае он се:) нека не го замара...а Рамос фацааа:pos2:...какво е душаноооо:pipi: го глеа и си вика у себе, абе стари дај не ме напињај уше рано по сабајле хаха
 
M

Mario Gómez

Гостин
СуперСпорт се албански тв програми. Имаат 5 програми и деноноќно даваат спорт. Нема натпревар од топ 5 лигите што не го даваат (од поважните нормално). Ја ги имам кецот и двојката, на КејблТел. Иди прашај, може да ви ги уклучат. Стварно добри програми, еве веќе трета сезона немам пропуштено натпревар на Реал.
Да, да спупер спорт рулз, и јас откако ја ставија не сум пропуштил натпревар од Баерн , преку викендите ја пуштаат и кецот и двојката.Ем ги следиш сите лиги и ќе научиш некој збор албански. Топи јашт квадрати:pos:

Btw : Имате лесно гостување оваа недела како ние во Хаифа , па така не верувам дека ќе имате некој поголеми проблеми, барем сите се вратија здрави од репрезентативните должности.

Боби4е, лани не ги имаше правата за ЛШ, годинава ќе ги има:je:И новатв ги има откупено правата од ХРТ.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да да, лани се нервирав многу зошто ги немаа правата за ЛШ. Ама во наредниве 4 сезони ќе ги има на СС :) Иначе Нова ми ја исклучија, пуштија некоја српска ТВ...

btw, еве го голот на Пепе против Унгарија...

 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
За СуперСпорт и не ме чуди да ја даваат.Во струмица ја има на кабловскста телевизијата и чим има утакмица веднаш уклучуваат суперспорт али во Скопје нема.
Епа на нет му е мајката.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Van Nistelrooy and Diarra called up; Ramos and Gago out

Рамос изгледа уште не е спремен..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сакам второ полувреме да влезе Руд место Раул, и да видимо како ќе работаа заедно со Карим :) Иначе утре све некако ми иде на Х утакмицава, незнам зошто. Увек биле тешки гостувањава во Барселона кај Еспањол, дај боже да грешим :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Додека другите играа со репрезентациите, а неколкуте играчи тренираа, Пелегрини го земал на око Игуаин. Го прател многу добро, и заклучил дека може да му се укажи шанса утре. Како што читав некаде, можно е утре да го видиме Игуаин во прва постава, a Раул на клупа. Исто така би можел да одмара и еден од Ласана Диара и Кристијано Роналдо, затоа што и двајцата одиграа по два натпревари за репрезентациите, и чувствувале замор.

За натпреварот со Еспањол, ко лани доста ќе е. 0 - 2 :)

Исто така за утрешниот натпревар, т.е денешен веќе не е повикан и Ван Дер Варт. Стварно ме чуди зошто е изоставен...
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Според АС.

............................Игуаин..........................

Бензема...............Гранеро....................Кака

...............Алонсо..............Гути...................

Марсело......Мецелдер.....Албиол......Арбелоа

............................Касиљас.......................

Резерви: Дудек, Гарај, Диара, Дренте, Лас, Роналдо, Раул и Руд

До после можно е да има и измени, ама како и да е најверојатно Роналдо и Лас нема да го почнат натпреварот од почеток

И ајде нека доаѓа 20:00 ми се глеа ми се рика:vozbud: :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom